Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős kortól köti le a...

Mennyi idős kortól köti le a gyerekeket az állatkert?

Figyelt kérdés

Elvittük egy évesen. Semmi, csak a járdán sétáló gyöngytyúkokat nézte meg jobban.

Két évesen ismét, most a gyerekek jobban érdekelték, mint az állatok. Egyedül a rohangáló, verekedő kis vadmalacok kötötték le pár percre. A zsiráf 5 centiről az arcába nézett, ő meg a mellette álló gyereket vizsgálgatta inkább.


Hány évesen lesz neki tényleg érdekes?


2016. máj. 16. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Nem korfüggő. Ő ilyen és kész. Majd talán megváltozik, vagy nem.
2016. máj. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Az állatkert még túl nagy az ilyen kicsi gyerekeknek. Tavaly a 3,5 éves lányomat is csak az első 5-6 állat érdekelte, utána már túl sok volt neki és unalmas és a szobrok jobban érdekelték mint az állatok... Hazaérve azt mondta hogy a teknős etetés és a pillangóház tetszett nekik a legjobban (ezeket az elsők között néztük meg).

Szerintem iskolás korban jön el az, hogy minden egyes állatot végig akar nézni és nem fárad el félúton.

Persze biztos gyerekfüggő is, de egy 2 évestől még nem lehet elvárni hogy értékelje külön hogy most egy tök ritka állatot látott.

2016. máj. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó vagyok:

2,5 évesen ami nagyon bejött a lányomnak, az a macipark Veresegyházon. Ott ugye csak 3-4 féle állat van összesen, maci, farkas, strucc, rénszarvas kb ennyi, és a macikat lehet etetni is plusz van egy jó nagy játszótér a maci etetés mellett. AZt még fél év múlva is emlegette a lányom hogy milyen jó volt macit etetni :-) Ráadásul kisvonattal körbe lehet menni uh ennyi idősen inkább azt ajánlanám.

2016. máj. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ó, a veresegyházi eszembe se jutott! Köszönöm, ez jó ötlet, elvisszük oda :)


Közben szüleimmel is beszélgettem, ők 4 évesen vittek el és állítólag engem még akkor sem érdekelt, csak közöltem, hogy büdösek az állatok, menjünk.

2016. máj. 16. 20:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Tényleg gyerekfüggő. Olyan 5 évesek lehettek a gyerekek, amikor barátnőmékkel együtt elmentünk az állatkertbe. Az én gyerekeim odafolytak az oroszlánkölykök elé. A barátnőm kisfiának meg mutattam, hogy nézz már oda, ott a kisoroszlán, mire közölte, hogy aha, tök jó, de néééééézd, OTT EGY ANYACSAVAR!!!!!!!!! :)

De egyébként az enyémekkel másfél éves koruk után már volt értelme elmenni, tetszettek nekik az állatok.

2016. máj. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi is elmennénk, édesanyámat kérdeztem mikor van értelme, ő azt mondta 2-3 évesen a lufik érdekeltek minket és annyi.. Úgy 5-6 évesen már volt értelme velünk elmenni.

Egyelőre mi is hagyjuk még egy kicsit. :)

2016. máj. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utána kisétáltunk a mellette levő parkba, ahol belebotlottunk egy pórázon sétáltatott nyúlba. Na, azzal egy órát elvolt, simogatta, tömködte a füvet a szájába, ugrált utána. A nyúl a gazdái jóvoltából ingyen volt, az állatkertre meg ráfaragtunk :)
2016. máj. 16. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!