Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Születési anyakönyvi kivonat...

Születési anyakönyvi kivonat átírása hogyan történik?

Figyelt kérdés

2 éves kislányom születési anyakönyvi kivonatában az én családnevemmel szerepel mivel az apasági nyilatkozat később készült el.

Akkor senki sem jelezte, hogy át kellene írni a születési anyakönyvi kivo atot csak most jó két év után.

Már jó ideje nem élünk a gyermekem apjával, bírósági végzés nincs.

Kérdés: mi az átírás menete?

Elég az egyik szülő hozzájárulása?

Úgy hogy nálam van az apasági elismerő nyilatkozat és a kislányomnak van személyi azonosító igazolványa ahol az édesapja családnevével van feltüntetve amit arra az anyakönyvi kivonatra állítottak ki amin még az én családnevemmel van feltüntetve és akkor sem szólt senki sem, hogy át kellene írni.



2016. máj. 18. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:

"Már jó ideje nem élünk a gyermekem apjával, bírósági végzés nincs"


Mármint nem éltek együtt? Akkor minek akarod az ő nevére írni a gyereket? Bocsi ha szőke vagyok de semmit nem értek. A személyijét kiállították úgy, hogy az apja nevét viseli rajta a gyerek, anélkül, hogy a születési akvi kiv át kell volna írva?!!? Nekem ez magas. És akkor honnan tudták, hogy nem anya-apa vezetékneve kötőjellel lesz a gyerek vezetékneve?? Mármint ha nem volt erről semmi hivatalos okirat?

2016. máj. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól még hogy nem élnek együtt, miért ne lehetne a gyerek az apja nevén? A gyereket az apja ugyanúgy szeretheti, látogathaja,nevelheti, ha az anyával nem is tud együtt élni.
2016. máj. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amúgy bocs, de a kérdésedre kérdező, nem tudok válaszolni.
2016. máj. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hat mi is szules utan inteztuk az apasagit.

Tehat elso korben az En nevemre anyakonyveztek,az elso taj,lakcim kartyajan is az En vezeteknevem volt.

Az apasagit eleve kuldtek az anyakonyvi hivatalba (es mar ott elvettek a masik szuletesit)ahol egy het mulva atrvehettuk az ujjat,a regit ott is fogtak.

Aztan ezzel az uj anyakonyvivel mentem intezni a lakcim,majd a tb kartyat...mindenhol az anyakonyvi kivonat volt az elso amit kertek.

Msot megyunk intezni a szemelyit,oda is az kell.az,hogy lehet,hogy az anyakonyvin a te neveden van,de a Szemelyin meg az apjaen....csak ugy mondtatok egy random nevet az okmanyirodaban...ennyi erovel mindenkinek olyan nev lenne a szemelyigazolvanyan amit akar

2016. máj. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!