Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért baj, hogy valaki jóban...

Miért baj, hogy valaki jóban van az anyósával és elfogad tőle segítséget?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk el, most ismerkedek itt a környéken. Kedvesek az anyukák, örülök az új ismeretségeknek. De van egy dolog, ami furcsa.

Egy fél éves és egy 5 éves kisfiunk van. Jóban vagyok anyósommal, akinek az unokáival is jó a kapcsolata. Vannak dolgok amikben eltér a véleményünk, de ezt meg tudjuk beszélni. 2-3 hetente jön hétvégére, itt alszik szombaton, akkor mi elmegyünk a férjemmel szórakozni. Vasárnap elviszi a gyerekeket játszótérre, mi addig pihenünk. Havonta 1x mi megyünk hozzá szintén egy hétvégére, megcsináljuk amit kell a kertben, elmegyünk bevásárolni hogy ne neki kelljen cipekedni és persze unokázik.

Nyáron viszi a nagyfiút a Velencei-tóhoz 4 napra.


A legtöbb anyuka szerint ez furcsa és ők biztos nem engednék a gyereket, nem bírnák elviselni ha anyósuk náluk aludna. Sokan mondják azt is, hogy vigyázzak vele - ezt sem értem????


2016. máj. 21. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Messzebb lakik?

Ezt azok mondják akiknek közel lakik az anyós/nagymama, tehát mondjuk ugyanazon a településen vagy max 1 órán belül ott van, ezért (hacsak nincs valami külön olyan program) soha nem alszik ott, hiszen este is simán haza tud menni.

Nálunk 250 km-re laknak anyósék (én szüleim nem élnek), és ha jönnek sokszor itt alszanak, hiszen érdemesebb több időre jönniük, mint csak pár óra, ha már ennyit utaztak.

Anyósom is szokott egyedül is jönni kb kéthavonta és akkor itt alszik két éjszakát.

Ha majd visszamegyek dolgozni remélem fel fog tudni jönni ha betegek a gyerekek több napra, meg szünetekben is.

Mi pedig ha megyünk hozzájuk mindig ott alszunk hiszen két gyerekkel nem lenne jó ennyit utazni oda-vissza egy nap.


Férjem testvéréék egy utcányira laknak anyóséktól, még sose aludt ott anyós, ha kell is vigyázni este a gyerekekre, akkor is logikus hogy hazamegy utána.

2016. máj. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem baj, irigyellek, hogy jol kijottok, viszont en ki nem allhatom az anyosomat, es ezzel sokan igy vannak :D anyumek is legfokeppen apum szulei miatt valtak el, ugyhogy csaladon belul sem lattam olyan peldat, hogy joban van az anyos es a menye.

Ha valaki nekem azt mondana, hogy imadja az anyosat, akkor en is felhuznam egy pillanatra a szemoldokom, de olyat nem mondanek, hogy vigyazz vele stb.

Azon sem csodalkoznek, ha azt hallanam, hogy az anyos eltolt ott 1-2 ejszakat, mivel sajnos nalunk is elofordul :D hala a jo istennek messze lakik tolunk, ugyhogy egy evben 3-4x nem latom tobbszor ❤

2016. máj. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mindketten Budapestiek vagyunk, de napközben is van 1 óra az út (villamos, metró, busz). Éjszakai busszal meg nem tudom, de ha hazaérünk 10-11 felé nem szívesen küldeném haza.
2016. máj. 21. 15:37
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem ugyan nincs anyósom,de nagyon irigyellek és sokan mások is biztos mert örök törvény tényleg hogy az anyós viszony nem működik.nekem is két anyósom volt,ha ritkán taliztunk jófejek voltak,szerettem őket,de mikor több hetet ott voltam,mintha nem is ők lettek volna.piszkálódtak stb.
2016. máj. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!