Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyosom kivisz az eszbol az...

Anyosom kivisz az eszbol az etkeztetesi tanacsaival! Mit tehetnek?

Figyelt kérdés

Minden nap kap csokit valamilyen formaban a gyerek,ez teny,de ez miert szurja ennyire az anyosom szemet,amikor az en ferjem is csupa egeszsegtelen dolgon nott fel? Es en most nem azt mondom,hogy az en gyerekem csak csokit es chipset eszik,de teny,szokott kapni. Anyos folyamat zellerrel tomne meg repaval foleg,holott nem ertem az allaspontjat,hiszen nem beteges a gyerek,nem lomha,energikus es nincs elhizva egyaltalan,mig a paleo etrenden elo csoporttarsa nagyon vezna,falfeher es mindig almos,aludna.

Hogy tudnam elfogadtatni anyossal,hogy a gyerekem igy eszik es kesz?



2016. máj. 21. 19:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Úgy eteted a gyerekedet, ahogy akarod, de azokat a kommenteket, amiket erre a kérdésra fogsz kapni, nem teszed a kirakatba...
2016. máj. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Ellentétes felállás jobban hangzana, de abból a szempontból mindegy, hogy meg kell mondanod anyósodnak, hogy Te neveled a gyereket és úgy eteted, ahogy jónak látod.

Ha rábízod viszont anyósodra, hogy vigyázzon rá, akkor azt ad neki, amit ő akar.

2016. máj. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Ez a NORMÁLIS anyós és HÜLYE menye felállás.


Nem értem, miért baj, ha anyósod egészségesen akarja etetni a gyereket, ellentétben veled?


Az, hoyg a gyerek MÉG nem beteg, TÉGED nem ment fel a felelöség alól.

2016. máj. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Én anyósom is mindig mondja mit adjak a gyereknek. Csak hát a gyerek nem eszi meg, kap mindenfélét egyébként, de nem fogok olyat beletömni, amit nem szeret.
2016. máj. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Oké, ti máshogy etetitek, de mi baja lesz attól, ha amikor anyósnál tartózkodik, répát és zellert eszik?

Azt nem értem a kérdésben, hogy milyen hátrány éri a gyereket emiatt?

2016. máj. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Ennél nagyobb vétke ne legyen egy anyósnak sem!

(Az, hogy valaki nem hízik az egészségtelen ételektől, még nem azt jelenti, hogy nem árt neki...)

2016. máj. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

Azert a "minden nap kap csokit" es a paleo dieta kozott szerintem van egy hatar, ami pont a normalis. Meg a repaval nem is ertem mi a problema, en imadtam gyerekkoromban es most is. Foleg, ha a gyerek megeszi. Legalabb valaki probalja vele megismertetni a zoldsegeket. Es attol, mert a gyereked nem kover, az nem jelenti azt, hogy jot tesz neki a sok csoki.

Nincs baj a csokival egyebkent szerintem, neha belefer szerintem. De 1-2 kis kocka szerintem boven eleg, ez az egyik, a masik meg, hogy szerintem nem jo dolog minden nap adni neki. Minden nap kaphatna mast. Vannak olyan edessegek is, amik meg valamennyire hasznosak is talan. Az en fiam pl olyan muzlit szokott kapni, amiben csak zab, mazsola es gyumolcsle van. Isteni finom, nincs benne hozzaadott cukor, emellett a zab, a mazsola es a gyumolcsle is kivalo etel. Viszont megis esesseg.

2016. máj. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

A minden nap csokit En sem ertem..na de a Te gyereked.

Anyossal meg ne foglalkozz ha zavar.bologass es annyi.gondolom nem lakik veletek....O meg had adjon a gyereknek amit akar.nem art a gyereknek a zoldseggel.

De ha egy tanacsot megfogadsz,ne adj minden nap csokit...En nem vagyok az eeszseges eletmod nagykovete.az En gyerekeim is esznek csokit,chipszet neha.Nalunk inkabb joghurt,muzli,gyumolcs az "edesseg".

2016. máj. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%

Ellentétes felállás valóban jobb lenne. Én viccel ütöm el az ilyesmit (nálunk szerencsére én vagyok az, aki nem akarja, hogy a gyerek 20 évesen szívrohamban haljon meg, nem anyám meg anyósom, mint nálatok).


Pl. anyu azt mondta, hogy adjuk a 2 hónaposnak (!!) főzött húsleves levét. Én meg azt válaszoltam: rendben anya, amikor majd a lakásunk főzőfülkéjében órákig húslevest fogunk csinálni, akkor majd adunk. És elnevettem magam. Nyilván sosem főzünk húslevest itt, de a fő oka az, hogy nem táplálom még hozzá természetesen és nem is fogjuk húsleveseztetni még egy darabig.:)

2016. máj. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Felreertetek. Ugy irtam,hogy valamilyen formaban. Ez nem azt jelenti,hogy 0-24 traktalom bele a csokit. Hanem vagy csokis keksz,turorudi,csokis puding stb.

Koszonom azert a valaszokat.

2016. máj. 22. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!