Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egész álló nap nem eszik a...

Egész álló nap nem eszik a bölcsiben. Nem lesz így baja?

Figyelt kérdés

4 hete bölcsis a fiam. Itthon is nehéz volt mindig is evésre bírni, de végül is az 5 étkezés megvolt és mesével, mondókákkal végül nagyon is jól evett, jó mennyiségeket.

Viszont amióta bölcsibe jár reggel 8től délután 3/4ed 4ig amíg haza nem érünk semmit nem eszik. Nem 1-2 kanállal, nem egy kicsit hanem szó szerint SEMMIT. Itthon meg persze zabál ha hazaérünk, szóval nem étvágya nincs, tuti tök éhes. Hosszútávon félek ez nem fog jót tenni sem az emésztésének, sem a súlyának se semminek. Vajon el fog múlni? Tudom elrontottam azzal hogy mese mellett eszik, de azt hittem a bölcsiben majd ha éhes egy gyerek akkor eszik bárhogy. Volt valaki aki szintén így járt?


2016. máj. 23. 16:49
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
2 éves.
2016. máj. 23. 16:49
 2/20 anonim ***** válasza:
29%
De, lesz.
2016. máj. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Ez az a helyzet, amikor rohadtul mérlegelni kell, hogy vajon az a pénz, amit keresel (mert nyilván munka miatt adtad be), megéri-e, hogy a gyerekednek kőkemény problémái legyenek.
2016. máj. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Megengedik, hogy így ott maradjon? Nálunk még az oviban sem engedték meg, hogy ott aludjon, aki egy falatot sem eszik, mert 8 órán keresztül nem éhezhet.
2016. máj. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%

Tök mindegy mi miatt adta be bölcsibe, ha otthon maradt volna vele továbbra is, akkor lehet az oviban nem enne majd.


A gondozónők mit mondanak? Kínálják? Próbálják etetni vagy ráhagyják?

2016. máj. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%
Semmi baja nem lesz. Hamarosan megszokás a környezetet és enni fog ott is. Mondjuk azonnal le kellene állnom a mese melletti evéssel, az sokat segítene a helyzeten
2016. máj. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Igen vissza kellett mennem dolgozni. A gondozónők azt mondják, majd fog, szerintük idő kérdése, maga a beszokás is nehezebben ment. Még csak pár alkalom óta oldódott fel, és kezdett el játszani. Szerintük később ez is helyre fog jönni.


Kedves 3-mas nem mérlegelés kérdése. Ha nem fizetjük a lakáshitelt, akkor őt is kirakják velünk együtt az utcára.

2016. máj. 23. 19:15
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

Enni fog, ne aggódj. Amikor már biztonságban érzi magát a bölcsiben, akkor majd elfogadja az ennivalót is.

Vannak nyilván szélsőséges esetek, de az ért a legtöbb esetben elkezd enni a csemete.

Esetleg otthon hanyagold az evés túlspirázását, ha éhes, akkor nyilván enni fog mese és mondóka nélkül is.

Mivel te nagyon ráfeszültél a kajatémára, ezért a gyereked is érzékenyebb az étkezésekre. A bölcsiben is valószínű, hogy ezért használja az étkezést figyelemfelhívásként, hogy tiltakozzon a bölcsi ellen.

Szóval próbáld meg az étkezéseket kevésbé kardinális dolognak tekinteni, és akkor a kisfiad sem fog azzal manipulálni.

2016. máj. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

köszönöm kedves 6os a válaszod, nagyon hasznos volt. igazad van teljesen, kicsit neurotikusan állok a kajához, talán amiatt mert a szoptatással gondok voltak, aztán később a hozzátáplálásnál is, és a védőnő is anno cseszegetett a súlyával és rástresszeltem :( megtömni sosem tömtem, de minden praktikát bevetettem hogy egyen pl mese és sajnos rá is szokott.

az a baj hogy anélkül nem enne, még így is hogy 8tól majdnem 4ig semmit nem eszik, és pont most vegyem el tőle a mesét, amikor így is aggasztó a nemevése? korábban kellett volna :(

2016. máj. 23. 21:01
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Hiába pontoztok le, nincs az a lakáshitel, semmi, ami miatt hagynám egész nap éhezni a gyerekem.
2016. máj. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!