Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egész álló nap nem eszik a...

Egész álló nap nem eszik a bölcsiben. Nem lesz így baja?

Figyelt kérdés

4 hete bölcsis a fiam. Itthon is nehéz volt mindig is evésre bírni, de végül is az 5 étkezés megvolt és mesével, mondókákkal végül nagyon is jól evett, jó mennyiségeket.

Viszont amióta bölcsibe jár reggel 8től délután 3/4ed 4ig amíg haza nem érünk semmit nem eszik. Nem 1-2 kanállal, nem egy kicsit hanem szó szerint SEMMIT. Itthon meg persze zabál ha hazaérünk, szóval nem étvágya nincs, tuti tök éhes. Hosszútávon félek ez nem fog jót tenni sem az emésztésének, sem a súlyának se semminek. Vajon el fog múlni? Tudom elrontottam azzal hogy mese mellett eszik, de azt hittem a bölcsiben majd ha éhes egy gyerek akkor eszik bárhogy. Volt valaki aki szintén így járt?


2016. máj. 23. 16:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%
Az én fiam amikor kezdete a bölcsit nagyon könnyen beszokott, viszont egy falatot se evett az első héten. Még arra se volt hajlandó, hogy leüljön a többiekkel az asztalhoz. Pedig jól érezte ott magát, boldogan ment reggel játszott egész nap, otthon nagyon jó evő volt. Egy hét után szépen leült a többiekhez, ő mesélte délután hogy ott evett. Én nem idegesítettem magam rajta, gondoltam hogy igy tiltakozik hogy elváltunk egymástól, nem is mondogatták neki hogy egyen ott meg miért nem eszik stb....
2016. máj. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 LadyLoss ***** válasza:
82%

Én gonozónő vagyok bölcsiben. Egyszer volt egy kislányom, aki nagyon sokáig még az asztal látványától is hisztérikusan sírt. Aztán később odaült a többiekhez akik étkeztek, de csak nézte a vizes poharát. A tányért se tűrte el maga előtt.

Szépen lassan változott meg, mire oviba ment egy nagyon jó étvágyú, mindent válogatás nélkül elfogyasztó gyerek lett.

Legyetek türelmesek, beszéljétek át a gondozónővel a helyzetet, és otthon biztosíts változatos étkezés. Az evés körülményei pedig hasonlítsanak egyre inkább, fokozatosan a bölcsisre.

Az asztalnál egyen, veletek együtt ha lehet, előtte kézmosás, segíthessen teríteni stb. Bármi amivel kedvet kap a dologhoz.

A gyerekek szívósak és ösztönösek. Egy testileg lelkileg egészségesen fejlődő, kiegyensúlyozott gyereknek semmi baja nem lesz ha átmenetileg tüntet az evéseknél.

2016. máj. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
az átmeneti tüntetés és a négy hete napközben semmit nem evés nem egy kategória :(
2016. máj. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 LadyLoss ***** válasza:
88%

De egy kategória hidd el. Átmeneti=nem állandó, változni fog. Vagy azt gondolod ha továbbra is bölcsis marad a kisfiú, akkor soha többet nem eszik majd napközben?


ÉN voltam ilyen ilyen helyzetben, átéltem a munkám során hasonló esetet, ezért osztottam meg a tapasztalatomat az itt kérdező anyukával. Továbbra is azt gondolom, hogy meg kell keresni az okot amiért nem eszik a kisfiú, átbeszélni a lehetséges megoldásokat a gondozónőkkel, és együttműködve türelmesnek lenni. A mi esetünkbe például bármire hajlandóak voltunk a kislány érdekében. Volt, hogy külön melegítettem neki a teakonyhában olyan ételt amit otthon elfogyasztott, vagy külön a kedvéért kértünk üres kenyeret, ehetett állva eleinte ha úgy evett....bármit amivel segíthettünk neki. Nem borította fel a csoport életét, alkalmazkodtunk egymáshoz, a szülőket is tanáccsal láttuk el és végül célt értünk.


Szerintem hasznosabb volt a válaszom, mint az, hogy "akko' ne járjon a gyerek bölcsődébe".

Miért kell itt a gyakorin a legrosszabbal riogatni a szülőket?

2016. máj. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

azért a beszoktatás nem így működik kedves 13-mas. sokáig csak 1-2 órákat voltunk bent a 4 hét alatt, az elején, olyankor nyilván nem egész nap nem evett. 1 hete van az hogy 8től negyed 4ig van bent. ha hazaérünk sokat eszik, nem éhezik, pocakos kis legény.


ma beszéltem a gondozónénivel. azt mondta volt egy másik kisfiú aki nehezen szokott be. 2 hónapig semmit nem evett. majd egyik napról a másikra egyre többet, mára az egyik legjobb étvágyú kisfiú. szóval biztatott. én fiam amúgy odaül az asztalhoz és türelmesen végigüli az étkezéseket. csak enni nem akar.

2016. máj. 24. 19:45
 16/20 LadyLoss ***** válasza:
70%

Ó, az jó, ha odaül. Az egészen kicsi gyerekek, felnőttek számára egészen elképesztő dolgokkal képesek kompenzálni, gondolkodni, működni. Ezer oka lehet, persze, de az is elképzelhető, hogy azzal, hogy az étkezést, ami közös tevékenység, közreműködést kíván a kicsitől, közvetlen kontaktust a gondozónénivel, úgymond bojkottálja, azzal a még benne maradt szorongását, anyától való leszakadásának fájdalmát, és az új környezet elutasítását fejezi ki, mert egészen egyszerűen a szókincse még nem érett rá, hogy szavakkal fejezze ki nemtetszését. Azzal tüntet, amit tud. Tudja, hogy az evés kardinális kérdés, és ő erre képes hatni, meg tudja tagadni. Van aki például beszélni nem akar bölcsibe.

De semmi ok az aggodalomra. Legyetek nyitottak, lássa rajtatok-nonverbális kommunikációtokon főleg,-hogy a bölcsi jó hely, szeretgessétek sokat és egykettőre meg fog változni.

Persze a gyerekek is eltérő személyiségűek. Van aki első naptól az utolsóig örömmel megy, van aki végig kicsit megszeppent, nehezebben enged fel. ezt is el kell fogadni és segíteni őket a beilleszkedésben.

2016. máj. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

Ha megtudnátok, hogy a szomszéd három napja nem ad enni napközben a gyereknek, futnátok feljelenteni, ez a kisfiú meg négy hete nem eszik. És teljesen mindegy, hogy más gyerek megszokta, nem lehet tudni, mi lesz ebből. Meddig kell várni, mennyi elfogadható a napközbeni éhezésből? Nem véletlenül nem eszik otthon se sokat, egyszerűen a gyomra nem bír este annyit befogadni, és egyre kevesebbet fog...


De hajrá, más gyereke is túlélte.

2016. máj. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Te utolsó honnan veszed, hogy itthon sem eszik sokat? :-D Homlok egyenest más van a kérdésben kiírva, de látom arra se veszed a fáradtságot hogy elolvasd a kérdésem: "Itthon meg persze zabál ha hazaérünk". Sőt előtte is írtam, "nagyon is jól evett, jó mennyiségeket" Rengeteget eszik ha hazaér.

Azért mert a híradóban láttál két elmebeteg családot, akik halálra éheztették SZÁNDÉKOSAN a gyereket, ne induljon már be a fantáziád minden tiltakozásból nem evő gyerekre, aki egyébként súlyban a teljesen egészséges kategóriában van és csak átmenetileg a beszoktatás miatt felborult a ritmusa.

2016. máj. 25. 09:30
 19/20 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy furán hangzik, azért merem leírni, mert az én egyéves bölcsisemnél működött: beszéld meg vele.


Amikor először ment apa érte a bölcsibe, másnap egész nap nem evett semmit. Meg is voltam ijedve, aztán adták ezt a tippet, néztem hülyén, de mivel veszíteni valóm nem volt, kipróbáltam. Azóta minden nap bölcsibe indulás előtt elmesélem neki, mi fog történni. Hogy ma apa vagy a nagyi megy érte, de anya is szereti és siet haza hozzá. Vagy hogy anya ma egy kicsit később tud jönni, de siet, ahogy csak tud. A te esetedben pedig el kell neki mondani, hogy a bölcsiben is ugyanúgy kell enni, mintha otthon lenne, ugyanolyan finomat főznek. Mert ha nem eszik, akkor beteg lesz, és az anyát nagyon elszomorítja. Vagy valami hasonló, most csak a hasamra ütöttem. Sokkal okosabbak a gyerekek, mint ahogy mi felnőttek gondoljuk.


Mindemellett eleve rosszul kezdtétek szerintem a beszoktatást, az ugyanis onnan indul, hogy 2-3 hónappal előtte már az ember elkezd egy a bölcsihez hasonló napirendet, szokásrendet kialakítani otthon. A mesével evés kanyarban nem közelíti meg, nagyobb rossz döntés volt bevezetni.

2016. máj. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Igen, teljesen igazad van 19-es, nagyon haragszom is magamra miatta. Korábban írtam, hogy sajnos kisebb korában gondok voltak a súlyával és bennem maradt az ideg, hogy jaj ennie kell, és mesével hajlandó csak, akkor azzal. Azóta kismilliószor megbántam.


Amúgy mindig elmondtam neki, hogy egyen, mert finom az étel és nem fog jót tenni hogy nem eszik. Egyelőre nincs rá hatással :( De azért kitartóan mondogatom majd még neki :)

2016. máj. 25. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!