Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodáskorú gyereketekkel...

Óvodáskorú gyereketekkel hogyan telnek az esték? Mikor alszik el?

Figyelt kérdés

Még csak pici babám van, de a férjem este 7 óra körül ér csak haza a munkából, ezért úgy szoktattuk, hogy fürdés 22-23 óra között van, utána alszik. Reggel úgyis ráér kialudnia magát. Sokan fürdetik, etetik este 18-19 óra körül a gyereket, de akkor nálunk nem is látja ébren az apukája.

De mi lesz, ha ovis lesz a kisfiúnk? Akkor hétközben alig találkoznak? Mennyi alvásra van szüksége egy ovis gyereknek? Nálatok hogyan telnek az esték (időpontokkal)?


2016. máj. 25. 14:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Egy òvodàs gyereknek mimimum 11 óra alvásra van szüksége. Szerintem fürdesd meg fél hètkor, és 7-8ig az apukájával játszhat, vagy vacsorázhattok hármasban. Ha este 8-kor fekszik le, és reggel hétkor kel fel, akkor 11 órát alszik.

Nàlunk 7-kor fürdés, fél nyolckor vacsi, utána fogat mosnak, mese és alvás.:)

2016. máj. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

6,5 éves fiam van, 4. éve ovis. 2 éve nem alszik délben, ezért is délben hozom el az oviból. Minden este fél 7kor vacsi, 8kor fürdés, fél 9kor már ágyban van. Legkésőbb 9kor alszik (szombaton esetleg fél 10ig bírja, de akkor vasárnap 8-fél 9ig alszik). Reggel 7-fél 8kor kel. Szeptembertől hamarabb, mert iskolás lesz.


Sógorék voltak így, hogy éjfélig, 1ig felvolt a gyerek, meg este 10-11 között volt a fürdés, de. 10 előtt sosem ébredt fel a kicsi, aztán meg szenvedtek oviba kerüléskor, mert nálunk legkésőbb fél 9re be kell érni az oviba.


Azt nem értem, hogy ha megfürdik és megvacsorázik 8kor a gyerek, akkor miért nem láthatja az apja ébren? 7kor hazaér a párod. Együtt vacsora, aztán lehet menni fürdeni. Fürdés után is lehet ám játszani....

2016. máj. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Apa hazaér 7-re, akkor már általában épp végeznek a vacsorával, fél 8-kor fürdés, 8-tól fél9-ig felváltva játszunk velük ill. fürdünk mi is, utána fél9-től mese és alvás. 6-kor kelünk...
2016. máj. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Egy óvodás korú gyereknek azért 8 felé már ágyban a helye, nálunk a kisebbik 8 és addigra már "takarodó". Rossz az ilyen, ha a család eltérő ritmusban működik, de ilyenkor megvannak a prioritások, ami nyilván a kicsi egészséges fejlődése. Ha majd óvodába megy, nem mindegy az sem, milyen messzire kell vinni, illetve Te hány órától dolgozol, hiszen az indulásotok időpontja is ahhoz alkalmazkodik majd. Nálunk mindkét gyereknél ez itthonról negyed 8 felé indulást jelentett(fél 7-kor keltek, gyors reggeli készülődő máig mindkettő), így beértünk az Óvodába és én utána a mázlistán közeli munkahelyemre is. Ha közelre jártok is majd, fel kell keljen időben, ébredezés, reggeli, öltözés és a közlekedés. Semmiképp sem jó ötlet és természetidegen is, egy kisgyereket késői fekvéshez szoktatni. Van, aki magától rossz alvó és biztosan el is lehet ezeket tolni amíg kicsi, de ahogy nő, szép fokozatosan beáll a napirend és az bizony a rendszeres, nagyjából azonos időpontbeli fektetést is jelenti, emberi időben. (persze lehetnek kivételek, hétvége, ünnepek, nyaralás stb..., de a rendszer muszáj). Persze értem én, hogy rossz apának, ha nem látja rendesen a gyerket, de ha Te 7-ig elrendezed, akkor még lefekvésig tölthetenek együtt egy kis időt, ha ez nem is épp optimális. A gyermek alvásrendjéhez és szükségleteihez igazodik minden esetben a szülő és nem fordítva, akkor sem, ha a helyzet nem ideális. Ez egy hét hónapos csöppségnél még lehet nem gond, de ahogy halad előre és bizony fizikailag is kifárad, jön-megy, később aktívan társakkal játszik, játszóterezik, akkor bizony kidől estére és bármennyire is hiányolják az apjával kölcsönösen egymást, le kell fektetni. Az alvás körül amúgyis sok kisgyereknek van problémája, ha nála zökkenőmentesen zajlik minden, hagyni kell, hogy a kora előrehaladtával változhasson rugalmasan ez is és nektek alkalmazkodni hozzá. Sok helyütt előfordul, hogy az édesapa (vagy anyuka) munkarendje miatt a hétköznapok gyakorlatilag egyszülősen telnek és ez messze sem jó természetesen, de egy gyermek ehhez nem alkalmazkodhat folyamatosan, fizikailag sínylené meg. Marad a reggeli elköszönés, esti közös fürdő, mese, összebújás, vagy amit majd választotok (én hasonló helyzetben mindent megcsináltam már és pizsiben várta az apját, így a hátralévő idő csak az övék volt) és a közös hétvégék, ünnepek, szabadnapok. Legalábbis időlegesen, aztán változik folymatosan minden, rugalmasan alakítható az épp aktuális élethelyzetekhez, de a napirend az bizony egy fix pont marad majd még sokáig az életetekben.
2016. máj. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

nálunk 20kor van fürdés, utána mindjárt irány az ágy. Igaz, van, hogy 21:30-22körül alszik csak el, attól függően, mennyit aludt az oviban.

Hétvégén, otthon már nem alszik délután (már kiscsoportban is így volt), ilyenkor azért 20:30 körül beájul. és alszik egészen... khm... reggel 6ig :o


a 22-23 órai fürdetés baromi későn van szerintem.


reggel apa mikor megy dolgozni?

2016. máj. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ugyan még bölcsis, de már 3 éves elmúlt.

3/4 8-ra megfürdetem, mert akkor kezdődik a kedvence az M"-n, így azt már fürdés után nézi. Utána 1 bögre kakaó, fogmosás, és kb fél9-kor alvás.

Ha megcsúszunk, akkor a mese után fürdik, de legkésőbb 9-kor ágyban van.


Nyugodtan fürdesd meg 7-8 között, hogy legalább ez fix időpont legyen neki. Attól még nem kell egyből aludni menni. Kicsit fent lehet még. Kell a rendszeresség az életébe, és később örülni fogsz, ha nem éjfélig ugrál, hanem időben alszik.

2016. máj. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Fiunk 5 éves,most már fél-8között megy az ágyba, és fél 7-7ig alszik.2,5 éves korától nem alszik délután.baba korától 7kor volt a fürdés alvás,kb 3,5 éves korától toltuk ki picit.
2016. máj. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
22 hónapos bölcsis. Fél 7-7 körül vacsora, majd fürdés és általában legkésőbb 8-kor alvás reggel 7-ig.
2016. máj. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
3,5 éves a fiam, 18:00-19:00 között vacsora, 19:30 kor fürdés (20:00 ha zuhanyozni szeretne), 20:30 felé szobába menés, meseolvasás, alvás. 21:00-21:15 felé kijövünk. Van hogy elcsùszik, mert du késôn kelt, de akkor igyekszem másnap "visszaálítani", mert ennyi alvással is kb. 8:00 kor tudom felkelteni. Reggelizik, öltözik és örülök ha 9:00re beérünk:-)
2016. máj. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

8-kor alszik.Az én férjem is későn ér haza.Semmiképp sem csinálnám azt amit ti,szerintem ez már nem is egészséges neki.Azért van egy bioritmus...

Ha 7 körül ér haza a férjed,akkor vacsorázzon meg,és fél 8-tól fürdesse meg ő,tegye tisztába,fektesse le,ez kb 1 óra,egy ilyen kisbabának ez elég,gondolj bele van akinek külföldön az apja,3 havonta látja.Na meg ott a hétvége is.

2016. máj. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!