Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha ti elmentek a gyereketekkel...

Ha ti elmentek a gyereketekkel a családhoz látogatóba, akkor nevelitek a gyereket vagy hagyjátok a többieknek?

Figyelt kérdés

Párom családját most ismertem meg. 4 testvére van, van összesen 3 gyerekük, 6 éven aluliak. Mindenki ott volt egy családi összejövetelen.


A gyerekek ha rosszalkodtak, az szólt rájuk aki épp ott volt. Ha kellett nekik valami (inni, zsepi, játszani akartak) akkor sem a szüleikhez mentek oda.


Nektek ez nem furcsa? Én úgy gondolom ha ott vagyok a gyerekemmel akkor én látom el és én nevelem.


2016. márc. 17. 13:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szituáció függő. Az hogy foglalkoznak a kicsikkel az jó. Az hogy rászólnak ha olyat készül tenni, amivel kárt tehet valamiben, vagy valakiben, az sem gond. Alapvetően ezzel semmi baj, sőt. Nálunk is így van. Ha kér a mamától egy pohár vizet, miért ne adhatna neki?
2016. márc. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem furcsa, nálunk is így van és hasonlóan kicsi gyerekeknek vannak a családban. Csak akkor mennek célzottan a szüleikhez, ha "hiszti" van és "anya-apa kell", de amúgy bárki rájuk szólhat, nevelheti őket, adhat neki zsepit, stb.
2016. márc. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk családi összejövetelen én mindig résen vagyok, tehát figyelem a gyerekem, ha rosszat készül csinálni igyekszem én rászólni időben, ha bárki mástól kér inni én már ugrok is és mennék hogy adjak neki de sokszor mondja rokon hogy maradjak csak, majd ő ad neki.

Volt rá példa, hogy rokon szólt rá hogy nem szabad dobálózni, ne lépj a játékra stb... nem gondolom, hogy ez baj lenne, de mint írtam, általában mindig résen vagyok és figyelek az ilyen szitukra de nem azért mert zavar ha más szól a gyerekemre, inkább azért hogy ne az legyen hogy másnak kell irányítani a gyerekemet mert én épp lesz.rom vagy nem figyelek...

Nálunk egyébként az van, hogy ha más is van rajtunk kívül akkor a gyerekeim engem messzire elkerülnek, mindent a többiekkel akarnak, ami egyébként tök érthető, én vagyok itthon velük éjjel-nappal, jól esik nekik is kicsit mással lenni.

2016. márc. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Lányom egészen kicsi kora óta sokat van a nagyszülőknél. Megszokta, hogy ha ott van, akkor picit mások a szabályok, más látja el, stb.

Tehát ha ott vagyunk vendégségben, családilag, akkor én háttérbe vonulok, és úgy veszem, hogy akkor most a nagyszülők "dolga" a gyerek ellátása, fegyelmezése.

Csak ritkán szólok bele, elfogadom az ottani szokásokat.

2016. márc. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A közvetlen családom, miért ne láthatná el vagy szólhatna rá ugyanúgy a gyerekre? Számomra egyértelmű, ha meglesz a babánk, akkor a szüleimtől, testvéreimtől ugyanúgy elvárom, hogy ha náluk vagyunk, ők is figyeljenek rá. Azért mert én is ott vagyok, nem csak én tudok vizet adni neki vagy, ha kimegyek a wc-re, akkor azért ne hagyják, hogy felmásszon az asztalra...

Szerintem ezek teljesen normális dolgok, sőt.

2016. márc. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
En ugyanugy nevelem, mintha senki se lenne korulottunk. Am ez nem azert van, mert igy akarom, hanem mert a rokonok is ugy viselkednek, mintha ok ott se lennenek. Ha nem vagyok mellette, akar a teton is jarkalhatna, ha ott vagyok es ne adj' isten mastol ker valamit, nekem szolnak. Szoval nem kellett elgondolkodnom ezen a filozofikus kerdesen :-)
2016. márc. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem inkább az a fura, amikor az anyuka azonnal torokra megy, ha valaki rá merészel szólni a gyerekére.

Szerintem egy családban ez normális. Nagynénik-nagybácsik, akiknek hasonló korú gyerekeik vannak, ill. a nagyszülők voltak ott, ha jól értem. Csak nem lőnek nagy bakot! Meg a gyerekek se hülyék, felfogják, hogy ugyan otthon ezt vagy azt anyu megengedi, de a nagyi nem szereti, úgyhogy vendégségben nem csináljuk.

2016. márc. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én ha rokonokhoz megyek,akkor ők akarnak a gyerekkel lenni. Én ilEnkor tudok szusszanni,háttérbe vonulok.
2016. márc. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A korábbi páromnak népes családja van, így 1-1 összejövetelen szép számmal jelentek meg gyerekek is (10-12), kb. 10 éves kortól lefelé. Mindig mindenki odafigyelt a máséra is, ha én vettem észre először, hogy valamelyiknek folyik az orra, akkor megtöröltem, ha engem talált meg valamelyik először, hogy szomjas, akkor adtam neki inni (max. előtte megkérdeztem a szülőjét, hogy mit szabad neki), illetve rájuk is szóltam, ha veszélyes dologra készültek.

Most már mással vagyok és született gyerekünk. Bárhova megyünk (rokonok, barátok) nem várom el ugyan, hogy ellássák, de szívesen teszik és nem zavar, ha más ad neki pl. inni. Azt pedig kifejezetten pártolom, hogy szóljanak rá, ha eszetlen vagy butaságot csinál, amikor éppen nem vagyok ott.

2016. márc. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A mi családunkban mindegyik gyerek mindenki gyereke. Természetesen abba senki nem szól bele, hogy hogyan neveli a másik a gyereket, viszont ha együtt vagyunk és éppen én foglalkozok velük, akkor ugyanúgy megdicsérem és ugyanúgy rászólok, ha olyat csinál. A kiszolgálást nem is értem.. miért menne oda az anyjához apjához egy pohár víz miatt, ha én épp ott állok mellette?!


Nekem a te hozzáállásod a furcsa.

2016. márc. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!