Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak is köhög a gyereke...

Másnak is köhög a gyereke régóta? Valami vírus?

Figyelt kérdés
Kb 2hete elkezdett köhögni kislányom, előtte 2napig lázas volt. Sajnos a köhögés éjjel is jelentkezik folyamatosan ezért keveset tud aludni, azóta.Harmadik napja kap antibiotikumot, de semmi változás, abban biztam legalább az éjjeli köhögések megszünnek. Van itt még valaki, akinek gyereke hasonló helyzetben van?
2016. máj. 27. 08:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
És szárazon vagy hurutosan köhög? Köptetőt kapott? Orra nem folyik, nem dugul? Az enyém csak egy hete köhög. Rhinatiol rózsaszín szirup, méz, kakukkfűtea.
2016. máj. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha kapott antibiotikumot, akkor vélhetően orvos is látta. Amúgy vírusra nem írnak antit, mert nem hat rá. Ha nem javul, vagy izgulsz, hívd fel a gyerekorvost.
2016. máj. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
tudom, h nem adnak antib-t virusra.Azért írta fel orvos, hogy nem mulik köhögés, szerintem még ő sem tudja mi van, mert többször elvittük hozzá. Kakukkfű teát, mézet, gyömbért kap. Cetirizint, mivel allergia időszak is van, este sinecodot, de az sem hat. száraz a köhögése. Elein kapott köptetőt 5napig.
2016. máj. 27. 11:11
 4/11 A kérdező kommentje:
Az orra nem folyik és nem dugul, eléggé aggódom, de gyerekorvossal sokra nem megyek, többre nem képes. Kiváncsi voltam más is van így. Köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 27. 11:12
 5/11 anonim ***** válasza:
El tudom azt is képzelni, hogy valami pollen irritálja.
2016. máj. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk fél éve tart a köhögés kisebb szünetekkel. Most találtam meg az okát, egy penészfolt a falon. :( Azóta eltüntettük, eltűnt vele a köhögés is.
2016. máj. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért nem értem, mert légúti fertőzésnél elég könnyű diagnosztizálni, ha bakteriális. Tüdőhallgatózással az orvos hallja, hogy gyulladásos eredetű-e. Úgy tűnik, az orvosotok nem a legjobb szakember.

A lányomnak is volt ilyen, sőt, mi is elkaptuk, mi még tovább köhögtünk (mondjuk dohányzunk, az biztos nem segített rajtunk, felnőtteken). Vírus volt, orvos három naponta látta, de antibiotikumra nem volt szükség. Mondta, hogy hirtelen több ilyen betege is lett, aki hosszan köhög.


Tüneti kezelésnek a Ventolin elég jól bevált, főleg kínzó, erőlködő köhögésre.


Az antibiotikumot, ha már elkezdtétek, szedje végig, egyébként nagyobb baj lehet, ha idő előtt abbahagyjátok.

2016. máj. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nos én 15/L vagyok, de azért írok választ. Múlt hét pénteken reggel elkezdtem köhögni (azt se tudom mitől, nem fáztam meg, nem ettem 2 liter fagyit, stb...), szombaton már nagyon rosszul voltam és hőemelkedésem is lett. Vasárnap megjártam az ügyeletet, kaptam Sinupretet és Fortedolt. Éjszakára a gyógyszerek ellenére annyira köhögtem, hogy összesen aludtam 2 órát. Hétfőn irány a háziorvos, adott antibiotikumot (Xorimax). Nem javult semmit a helyzet, kedden már lázasodtam az antibiotikum ellenére is. Szerdán annyira köhögtem a letapadt trutyi miatt, hogy hánytam is.Tegnap (csütörtök) mentünk vissza a dokihoz, hogy valami nem kóser, mert még mindig lázas vagyok és az alvási rekordom 2,5 óra szóval az insomnia a legjobb barátom lett. Adott másik antibiotikumit (Azi Sandoz), meg valami löttyöt. Tegnap délután még belázasodtam. Éjszaka elkezdett felszakadni a váladék (ergo megint nuku alvás) és olyanokat köhögtem, hogy hányingerem lett tőle, de azért hajnali ötkor sikerült elaludnom és fél tízkor keltem fel. Most érzem úgy, hogy talán egy kicsit könnyebb, de már izomláz van a rekeszizmomban a sok köhögés miatt, és már kimerült is vagyok,a 8 napja tartó alvatlanság miatt. Hétfőre rendelt vissza a doki, hogy javultam-e.
2016. máj. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek. Megírnád kedves utolsó, hogy kb meddig tartott a köhögésetek? Igazából azt veszem észre ha lefekszik rosszabb. Nem tudja kipihenni magát. Az oviból is már 2 hete hiányzik, pedig most egy csomó programról lemarad szegénykém.

Gondoltam a ventolinra, van itthon nekünk is. Ti hogy használtátok 2- befjás napi 3-szor?

Jövő hét végére bejelentettem tüdőgyógyászatra. De addig még sok van, sajnos csak csütörtökre kaptunk időpontot.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat Mindenkinek!

2016. máj. 27. 14:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Én vagyok a 15/L, de gondolom nem rám gondoltál. :D Ha fekszek nekem is a trutyi a torkomból folyik le úgy érzem ezért egy fotelt rendeztem be magamnak ágyként és így birok aludni. Illetve kaptan Theospirexet ez is segít. :) Gyógyulást! :)
2016. máj. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!