Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet autista a 22 hónaposom?

Lehet autista a 22 hónaposom?

Figyelt kérdés

A szókincs kb. 6 szó, ebből a leggyakrabb a tea (ha inni kér), a hinta (ha meglátja a hintát és hintázni akar), valamint a cica ( szintén ha látja), a spongyabob főcímdalát viszont kivülről tudja. A legnagyobb gondom nem is ez,hanem hogy nem bólogat ha kérdezek tőle valamit, olyankor a szemembe sem néz, csak hisztizik mig ki nem találom amit akar,ha ő beszél hozzánk egy külön nyelven amit csak ő ért akkor belenéz a szemünkbe. Nem mondja már,hogy anya,apa,és a tesója nevét sem amit régen tudott.

Ha valamit nem engedek neki,agresszív lesz: harap,hátravágja magát.Társaival (igaz nincsenek sokat együtt) nem játszik, elhomokozik egyedül.

Nem utánoz túl sok tevékenységet, kivéve a sepregetés,telefonálás.


Engem úgy érzem szeret. Puszil,ölel, sír értem. Nagyszülök viszont ha közelednek eltolja őket,néha űt is.



2016. máj. 30. 01:27
1 2
 1/12 Boda Gergő válasza:
7%
AHELYETT,HOGY IDE ÍROGATSZ ELVIHETTED VOLNA ORVOSHOZ! Amúgy, MIÉRT NE LEHETNE?
2016. máj. 30. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Amiket leirtal, azok lehetnek eletkori sajatossagok is (pl. a ketevesek nem egyutt jatszanak, hanem egymas mellett), de valoban fennall az esely arra, hogy autista.

De mindenkeppen el tudod vinni vizsgalatra, ami erdemes is, mert minel korabban felismerik, annal jobb az esely a jobb fejlesztesre. Semmikeppen se varj honapokat!

Itt nezz korul, hivd fel oket (nem tudom, merre laksz) [link]

2016. máj. 30. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Nem kellene így megijeszteni szegény kérdezőt.

Egy 22 hónapos gyerek simán viselkedhet így, amíg nem beszél kifejezheti az érzéseit/akaratát bárhogy ami eltér az átlagostól. Épp ezért csak 5 éves kor után tudnak felállítani valós diagnózist az orvosok.

Nekem az unokaöcsém 4 éves koráig nem beszélt, csak halandzsazott, amíg nem beszélt hasonló tunetei voltak mint az autistaknak, mar tényleg azt hittük az lesz. Mire elkezdett beszélni mar ki tudta magát fejezni, sokkal értelmesebb lett. Egy evvel tovább maradt az oviban, ami kellett még neki, de az iskolába mar kitűnő tanuló lett.

2016. máj. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az elsőnek űzenem: most hétvégén figyeltem fel rá, mikor vele egykorú gyerekekkel játszott,hogy nem úgy viselkedik mint azok a gyerekek.

Elhiheted minden megfogok tenni azért, hogy neki jó legyen.


Köszönöm a válaszokat.

Beszéltem telefonon a védőnőnkel, azt mondta holnap eljön, csinálunk néhány feladatott, megfigyeli hogyan viselkedik saját környezetébe.

Valószinüleg elküld hallásvizsgálatra és neurobiológushoz.

Reménykedem, hogy csak lusti.

Mégegyszer köszönöm a normális válaszokat.

2016. máj. 30. 11:11
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi újság kèrdező? Kiderült valami?
2016. okt. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerencsére minden renben. Ahogy betöltötte a kettőt ,elkezdett beszélni,bólogatni stb.
2016. okt. 24. 07:25
 7/12 A kérdező kommentje:
Autista. Azt mondták Aspergerre gondolnak. Még most fogunk bizottság elé menni.
2019. febr. 8. 16:38
 8/12 anonim ***** válasza:

Sajnalom, hogy igy alakult. Az az igazsag, hogy igazan pontos diagnozist csak 4-5-6 eves korban lehet felallitani.

Az autizmusnak rengeteg fokozata van, nekem volt autis kollegam az elozo munkahelyemen, es nagyon jol lehetett vele dolgozni. Fiam egyik kollegaja pedig Aspergeres, befejezte a jogi egyetemet, es praktizalo ugyved. Az autistak es hasonlok jogaiert kuzd, pereskedik (nem Magyarorszagon vagyunk!!!)

Szoval fejleszteni majd, amennyire csak lehet.

2019. febr. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hja, es ne feledd: az autista NEM egyenlo az aspergeressekkel! NEM ugyanaz a ketto!!!
2019. febr. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Most 4 és ½ éves.

A pszichiáter azt mondta, hogy az óvónő leírása és az én elmondásom ( valamint a gyereket is megfigyelték) alapján, autisztikus jelek jelen vannak, mint megkésett beszédfejlődés, szó ismétlés, görcsös ragaszkodás napirendszeréhez, hangos "zajoktól" fél, stb.

De ahogy látják nagyon közvetlen, aranyos, kérés nélküli elpakol; nem lesz vele gond ha továbbra is megfelelő fejlesztést kap (heti 1× gyógypedagógus foglalkozik vele).

2019. febr. 9. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!