Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak én várom, hogy vége...

Csak én várom, hogy vége legyen az ovinak és itthon legyen a lányom?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos fiam és egy 5 éves lányom. A lányom ovis, nagyon szereti. Június közepétől itthon lesz, én már alig várom. Egy csomó mindent elterveztem, kinéztem jó kirándulóhelyeket, itthonra kézműves dolgokat.


Akivel erről beszéltem, mind azt mondták hogy meg fogok zakkanni a nyár végére és már június közepétől vágni fogom a centit.


2016. máj. 30. 11:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Én is mindig vártam, hogy végre együtt legyünk:) Teleírtam egy A/4-es lapot a tervekkel mindig.


Most már iskolás mindhárom. Hasonló:)

2016. máj. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A fiam már csak 1 hétig megy oviba, ballagás után már nem viszem. Már alig várom, hogy itthon legyen. Ősztől egyébként is suli, augusztusra várjuk a hugit, úgyhogy ezt a nyarat még kiélvezzük, ahogy tudjuk.
2016. máj. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nálunk még van úszás, néptánc június közepéig, aztán elmennek nyaralni 3 napra, ezért megy még addig.
2016. máj. 30. 11:28
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
Nekem 4 éves és 7 éves és a pocakban egy 31 hetes baba! Én nagyon várom már hogy vége legyen az ovinak. Persze vannak rosszabb napok is de sokkal jobb nyáron itthon lenni. Tavaly ilyenkor dolgoztam és nyári ovisok voltak. Mondta is a lányom hogy nem is volt igazi nyáriszünet mert oviban kellett lennni végig! Nekem pont a nyár közepén fog születni a kistesó is, lesz feladat bőven, de én nagyon várom! 😊
2016. máj. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én is várom az ovi végét. 5 éves szintén a nagyobbik lányom, a kicsi pedig most lesz 1 éves. Remélem, mi is tudunk menni majd mindenfelé, nekem is vannak ötleteim, igazából a kistesón fog múlni.

Milyen kézműves ötleteket néztél ki, leírnál esetleg párat?

2016. máj. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hat, az enyemek (ikrek) meg csak most lesznek 2 evesek es eddig csak osszesen 3 napot mentek bolcsibe, de alig birtam ki nelkuluk. Nekem 7 honap utan vissza kellett mennem dolgozni, de sokszor dolgozom otthonrol. Viszont, amikor be kell mennem az irodaba, mar abban a pillanatban elkezdenek hianyozni, amikor kiteszem a labam az ajton :) Pedig ikrekkel nem konnyu, de megis imadom minden percet :)
2016. máj. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

4 és 3 éves ovis lányaim vannak, pénteken mennek utoljára, akkor lesz a ballagás.

8 napja született meg a kishugi, előtte 5 nappal már kórházban voltam, rettenetesen hiányoztak, így ezért is várom már nagyon, hogy itthon legyenek, és ők is várják.

Izgalmas és mozgalmas lesz a nyár így 3 gyerkőccel, de megoldjuk majd, ettől nem félek. :)

Mi is terveztünk sok mindent, megyünk majd nyaralni is augusztusban.

2016. máj. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Kitti85 ***** válasza:
Én is várom már! Ő 4 éves a tesója most lesz 3 és 16 hetes vagyok a 3.al. Ez az utolsó kettesben töltött nyarunk :) megyünk majd mindenhova.
2016. máj. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
5 éves,tavaly nyáron is itthon volt,nagyrészt most is itthon lesz (fogunk festeni,meg falat kiverni az 1 hét kb,akkor menni fog) mi mindig jól elvagyunk,habár tavaly nyár egy kicsit kétségbeestem nem fogunk-e unatkozni,de nem volt semmi gond,elrepült a nyár.
2016. máj. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én abszolút megértelek, bár azokkal is egyet tudok érteni bizonyos mértékig, akik szerint meg fogsz zakkanni két gyerkőccel otthon.

Van egy 3 éves fiam és egy 16 hónapos lányom. Még mindketten itthon vannak velem, ősszel kezdik az ovit és a bölcsit.

Tapasztalatból mondom, hogy vannak valóban nehezebb napok, amikor óriási erőre és energiára van szükségem, hogy túllendítsem magunkat a holtpontunkon. De mindezek ellenére is azt mondom, hogy jól döntöttem, amikor nem adtam be korábban a fiam bölcsibe, rengeteg szuper programot tudunk szervezni, jövünk-megyünk, olyan igazi unatkozás csak nagyon ritkán van. Tehát szerintem nagyon jó, hogy várod az ovi végét, készülsz a közös szabadidő tartalmas eltöltésére.

Már előre fáj a szívem, ha arra gondolok, hogy ha visszamegyek dolgozni, már csak a gyerekek nyári szünete marad, amikor sülve-főve együtt lehetünk, persze a szabadságom kontójára.

Egyébként többen gondolják azt, hogy meg fognak zakkanni a nyári szünetben ket gyerkőccel otthon, mint azt, hogy alig várják a nyári szünetet, amikor minxkét gyermek otthon van. Az én ismeretségi körömben szinte mindenkinek két gyermeke van /tök hasonló korúak az én gyermekeimmel/, és én vagyok az egyetlen anyuka, aki nem adta be a nagyot bölcsibe csak azért, hogy meg ne zakkanjon ket gyermekkel. Sőt az ovis gyerekek anyukái úgy döntöttek, hogy nyáron is járjon a gyerkőc oviba, persze akkor összevont csooortba. Na, ezt tényleg a lustaság netovábbjának tartom. Persze ez a kijelentésem azokra az anyukákra vonatkozik, akik otthon vannak a kisebbel, a nagyobbat mégis végig járatják a nyáron, nehogy Vele is foglalkozni kelljen egy kicsit.

Szval nekem nagyon szimpatikus a hozzáállásod.

2016. máj. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!