Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Előfordulhat hogy a nem...

Előfordulhat hogy a nem beszélés oka ingerszegény környezet, vagy milyen okok lehetnek?

Figyelt kérdés

Gyermekem egy évesen beszéltkb 10-15 szava volt és összetett szavak is.

Erre két évesen egy kukkot nem mond az ózáson meg őzésen kìvül.szakértők, orvosok szerint persze minden rendben van igy.

Rokonai nincsenek, de bölcsödés, néha mondókázok csak és nem interaktívan.lehet hogy az én hibám?


2016. máj. 30. 14:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Hát a 10-15 szó még messze nem "beszél" kategória.

Nem, nincs semmi baja, hagyd fejlődni a saját tempójában.


Fiamnak a 2 éves státuszon 6 db szó volt a szókincse. 5 hónappal később kezdte a bölcsit. És a 3.szülinapja előtt 3-4 hónappal kezdett beszélni. 3 évesen már dumagép lett.


Én nem vittem szakértőkhöz, hisz teljesen normális, ha egy gyerek 2 évesen még nem beszél.

2016. máj. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Mi a te hibád? Megváltozott valami otthon, vagy sokkal kevesebbet beszélsz hozzá? Mióta tart ez az állapot, hirzelen, vagy fokozatosan alakult így?

Annyi minden lehet...bölcsiben se beszél?

Alapvetően az ingerszegény környezet lehet ok, de nem így.

2016. máj. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Fiam 2 éves,nem akar beszélni.Járunk logopédushoz,TSMT tornára nem rég óta ,nem sok sikerrel.Kiderült nem hall jól,fülében sok folyadék.Pedig kiskorában rendben volt.Most megyünk nemsokára orrmandula műtétre,fülét is rendbe teszik.Reméljük ezek után beindul.Először én is már magamat okoltam.
2016. máj. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Hallása jo. Az orvosok annyit mondanak, hogy megesik amikor a mozgásfejlődés kerül inkább az előtérbe.


Anno minden könyv szerint ment.

Felfedezte a saját hangját, szórakozott a levegőpréseléssel, ajakformált hangadással, jöttek a szótagolások, egy évesen pedig a szavak.

Eleinte az tűnt fel, ha nagyon megörültem egy szónak, elszégyellősödött, és azt nem mondta többé. Igy kezdődött. Később ez megszokottá vált, tehát minden új szót csak egyetlen egyszer lehetett tőle hallani. Főleg a mondókázás, vagy egy egy szo csengése tetszett neki, amit utánzott.

De már nem utánoz.

Nem mond új szavakat és a régieket sem használja.

Kb fokozatosan szűnhetett meg.

2016. máj. 30. 14:56
 5/19 A kérdező kommentje:
Bölcsiben sem beszél.ott soha nem is beszélt. És már itthon sem.
2016. máj. 30. 14:57
 6/19 A kérdező kommentje:
Érdekes de utolso szava, kb 20 hónaposan mosolyogva a szeretlek szó volt.amikor már alig szólalt meg.
2016. máj. 30. 15:15
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem ingerszegény a környezete.

Viszont: bármi más módon kommunikál? Hogyan fejezi ki, amit szeretne?

Továbbá, érzésed szerint megérti, amit mondasz neki?

2016. máj. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ja, ingerszegény környezete volt Mauglinak, nem is tanult meg beszélni. Hagyjuk már ezt, kérem.

Minden édesanya már kicsi korától kezdve beszél a gyerekéhez, gondolom ha fürdetetted, tisztába tetted nem szótlanul csináltad, a pároddal is beszéltek egymással. Manapság minden az édesanya hibája, tele vagyunk vegyszerrel, hormonnal, sajnos egyre több az auti meg hiperaktív gyerek, de a szakemberek szerint ez mind-mind nevelési hiba.

Nem mondom én, hogy a te gyerekednek is van bármi problémája, kicsi még, csak azért mondom, hogy ezeket ne hidd el.

2016. máj. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Milyen szakembernél voltatok?
2016. máj. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerintem az még nem akkora gond, hogy két évesen nem beszél, inkább az a gond hogy gyakorlatilag visszafejlődik...valami biztosan lehet a háttérben, de szerintem szakembertől kellene megkérdezned, akár személyesen akár az interneten, vannak bizonyos "szakértő válaszol" jellegű oldalak, ahol ingyen lehet feltenni kérdést.
2016. máj. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!