Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hasmenéskor mit itattok a...

Hasmenéskor mit itattok a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Tegnap többször ment a hasa 2 évesemnek. Ti mivel itatjátok ilyenkor a gyereket? Víz, tea? Rehidráló folyadékot csak orvosi javaslatra, vagy anélkül is szokott valaki adni?

#hasmenés #rehidráló folyadék
2016. jún. 2. 06:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Víz, kis adagokban, lehetőleg hűvös, hideg legyen. Tea is jó. Rehabilitáló folyadék miatt megkérdezném az orvost.
2016. jún. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Rehidratálót lehet kapni recept nélkül. Nekünk is csak ajánlotta az orvos, nem írta ki.

A fekete teát szokta még mondani, mert hasfogó, ha lehet cukor nélkül + probiotikum, tejmentes étrend.

2016. jún. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Kiszáradás ellen, bármilyen furcsa, nem jó a víz, mert nem tartalmaz elektrolitokat. Ezért erősebb hasmenés / hányás esetén lehetőleg cukros teát vagy rost nélküli ivólét kell inni.
2016. jún. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hányás hasmenés esetén BÁRMIVEL amit szívesen megiszik!
2016. jún. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
pont az ejjel hanyt a kislányom.smecta port adtam neki
2016. jún. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kislányom éppen a hasmenéses vírussal küzd. Ásványvizet kap vagy sima gyerekteát.
2016. jún. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! Hány napja tart? Nálunk valószínűleg antibiotikum kúra utóhatása. Imádkozom, hogy mihamarabb elmúljon, mert azon aggódni, hogy nehogy kiszáradjon a gyerekem, és kórház legyen ebből, hát borzasztó. Ha valamit eszik, vagy egyszerre megiszik 1,5 dl folyadékot, már csavar is a hasa és tele a pelenka. Ő meg visít, már a feneke is kivan. A doki szerint nem elég a víz vagy tea, sok-sok rehidráló folyadèk kell az elvesztett sók, ásványi anyagok pótlására. De mit tegyek, ha alig iszik belőle, mert nem ízlik?? Többfélét is próbáltam adni. Mézes teával fele-fele arányban este végre itta, de elvileg nem lenne szabad plusz cukrot adni hozzá. Hogy miért, azt nem értem, nem tudom.
2016. jún. 2. 22:34
 8/8 A kérdező kommentje:
Holnap megpróbálom pici adagokban itatni. Hátha jobban benne marad.
2016. jún. 2. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!