Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet az anyóssal megérte...

Hogy lehet az anyóssal megértetni, hogy az ő véleményétől eltérő nevelési elveket is tartsa tiszteletben?

Figyelt kérdés

Hiába beszéljük meg a nevelési elveimet kötetlen formában, és hiába ért velem egyet olyankor mégis néha olyan dolgokat mond a 2,5 évesnek, hogy a hajam szála égnek áll. Pl. a mindent meg kell enni dolog (szerintem nem szerinte igen), mond olyan dolgokat, amit én sose tennék (buta vagy és társai), szobatisztaságra szoktatáskor hangosan kétségbe esik, ha a gyerek bepisil, folyton a cumi-leszoktatással szekálja, szerintem meg majd leszokik, meg hasonlók.

Összességében én azt szeretném, ha kreatív, bátor, őszinte, frusztráció mentes gyerekem lenne, nem ilyen túlságosan is "jólnevelt" fajta.


2016. jún. 4. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Mondd meg neki nyomatekosan, ha a szep szobol nem ert, kulonben kenytelen leszel azt mondani a babanak, hogy a mamara ne mindig hallgasson, mert szerinted nem helyes, amit mond. Vagy probalkozz azzal, hogy megmobdod neki, hogyha nem all le, akkor kevesebbet viszed oda.

Tokom tele van az anyosokkal es aposokkal, enyemek is ilyenek, ki tudnek ugrani az ablakon toluk :D

2016. jún. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Ha megbeszéltek valamit, egyetért és következő alkalommal mégsem tartja magát hozzá, emlékeztesd higgadtan, de határozottan, hogy már ezt már megbeszéltétek. Ha ennek sincs hatása, akkor nyugodtan mondd a gyereknek, hogy ha ilyeneket mond a mama, ne hallgasson rá és ismételd el neki a te álláspontodat, hogy az rögzüljön benne és még véletlenül se vegye a nagymamát komolyan.
2016. jún. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Azért egy ennyi idős gyereknek nem túl szerencsés azt mondani, hogy ne vegye komolyan a mamát, stb.

Nála még nem működik túl differenciáltan a dolog, ezért csak ambivalens érzéseket keltene benne, ami szorongáshoz vezet.


A nézeteltérést a nagyszülővel kettesben kell tisztázni, ebbe teljesen felesleges bevonni a gyereket, az már játszma lenne, a gyerek meg eszköz.

Ráadásul a gyerekek maguktól is nagyon jól tudják, hogy A helyen ez a szokás, B helyen meg az és igazodnak hozzá. Felesleges ezt megfejelni a nagyi szapulásával.


Cumi kérdésben az én szüleimnél is hasonló a helyzet, én rájuk hagytam. Most ott tartunk a hasonló korú gyereknél, hogy náluk alvás után bedobja a cumit az ágyba és nem kéri napközben, itthon meg hurcolja. Tökéletesen felmérte, hogy ott nem örülnek a cuminak, itt meg ráhagyjuk.

2016. jún. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Anyu és az anyósom is ezt csinálja. Próbáltuk szépen, csúnyán, hangosan, halkan, trükközve, bevonva az apóst/apámat is. Semmi se vált be. Követem a tanácsokat, amiket itt írnak, hátha sikerül nekünk is.:)
2016. jún. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
7%
Ő felnevelte a férjed úgy, hogy te beleszerettél, tehát jól csinálta. A te liberális nevelésed pedig nagyon gáz és az anyósodnak nagyon is igaza van.
2016. jún. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
A Szülők nevelik a gyereket, nem a nagyszülők. Ne beszélj vele a gyereknevelésről.. Együtt laktok?
2016. jún. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%

" Frusztráció mentes gyermek "

Az életben is vannak szabályok , amit be kell tartani !

Valóban most más a gyermeknevelési norma,de sokkal nehezebben viselnek el kudarcokat a mai gyerekek! Ebből komoly gondok lesznek később, ami Őket viseli meg majd!

Beleszólásról annyit, menjetek távolabb lakni , és akkor majd nem szólnak bele, de nem is segítenek ! A segítség , pedig nagyon jól jön , az állandóan fáradt szülőknek !

2016. jún. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Hogy lehet megértetni?

Sehogy.

Próbáltuk szépen, türelmesen, majd határozottan, végül csúnyán... Lett belőle sértődés, dráma, majd folytatódott ugyanúgy.

Nem kell a segítsége, sérelmezi is hogy nem akarjuk rábízni a gyereket, de teljesen nem szakíthatjuk meg a kapcsolatot, férjemet is kikészíti, de csak az anyja.

2016. jún. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

180 kilométerre lakik, így ha jön itt alszik. Amúgy nincs gondom vele, mint emberrel, mert jó indulatú, meg kedves is, csak néha nem értem miért csinál olyanokat, amit, ha beszélünk róla ő is ellenez. Jól jön a segítsége, mert nehéz időket élünk most meg.

Nyilván lesznek az életben is szabályok, itthon is vannak, de a felesleges dolgokkal nem frusztrálom. Nem szidom meg, ha koszt csinál, meg semmiért, amit korából fakadóan csinál, de persze szépen köszön az embereknek, tiszteletben tartja más cuccát a játszón, kölcsönadja a játékait, tényleg kedves, "empatikus" értelmes kislány, anyósom is mondani szokta, hogy látszik rajta, hogy kiegyensúlyozott gyerek, meg hogy szeretettel neveljük.

De ezek szerint a probléma nem egyedi. Köszönöm a válaszokat!

2016. jún. 4. 16:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is az a tapasztalatom mint itt sokaknak: sehogy sem lehet velük megértetni. Amennyire képes vagy rá, hunyj szemet felette, mert nem éri meg az állandó konfliktust. Olyan nagy baja nem lesz a gyereknek tőle, ha ez nem mindennapos, de pontosan tudom, milyen nehéz megállni, hogy szóvá tedd. Sok sikert.
2016. jún. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!