Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 5-8 éves gyerek kopogjon,...

Egy 5-8 éves gyerek kopogjon, mielőtt a szülei hálószobájába lép?

Figyelt kérdés
Kopogás nélkül könnyen rajtakaphatná a szüleit szeretkezés közben, nem? Például ha éjjel rosszat álmodik, és átmegy a szülőkhöz némi vigasztalásért. Vagy nagyon kirekesztő dolog arra kérni egy gyereket, hogy kopogjon?
2016. jún. 6. 14:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Nem kérném arra:( Annyi idő meg csak van hogy a sötétben gyors lepattanjatok egymásról:)
2016. jún. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk már a 3 évessel is előfordulhatna. De mi meghalljuk, ha a szobája ajtaja nyílik, így nem kell kopognia (a mi hálónkon nincs is ajtó)
2016. jún. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Eszembe nem jutna ilyet kérni tőle. Emlékszem, gyerekkoromban együtt nyaraltunk egy ismerős családdal, ahol a gyerekek erre voltak nevelve. A kisfiúnak egyik éjjel megfájdulta füle, ott kopácsolt szegény a szülei ajtaján egy csomó ideig, azok meg aludtak vagy mit tudom én, mit csináltak, végül anyukám kelt fel hozzá. Ezt már gyerekfejjel is kegyetlennek találtam, és azóta sem változott a véleményem.
2016. jún. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk zárható az ajtó...

Nem kell kopogniuk, és mindig nyitva is van előttük, amikor együtt vagyunk bezárjuk, aztán kinyitjuk újra.

2016. jún. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
Sosem kérném ilyenre a gyerekeimet.
2016. jún. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annyira berögzült, hogy senkire nem nyitok rá kopogás nélkül, hogy még a két éves lányom ajtaján is kopogok.

Ő ezt átvette és bekopog, bár olyan ajtókon is, ahol nincs mögötte ember (spájz, gardrób, random ajtók az utcán).


Viszont mi mindig reagálunk a kopogásra, ahogy ő is a mi kopogásunkra.

2016. jún. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nálunk kopogtak ennyi idősen a gyerekek már. Nem tanítottuk őket külön, csak mi is kopogtunk mindig, így egyszerűen ezt szokták meg :) Ennyi. Kopogjatok mindig a zárt ajtókon, és a jópélda ragadós :)
2016. jún. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kopogunk a zárt ajtókon. Ha zárva találják, ők is kopognak.
2016. jún. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
még én sem tudom szinte hol vagyok,ha egy rossz álom miatt,vagy pisilés miatt hirtelen felébredek-nemhogy a gyerek.szerintem nem jut ilyenkor eszébe semmi,nemhogy a kopgás.nappal esetleg..de csak meghalljátok ha jön.
2016. jún. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyen nincs. Az én gyermekkoromban sem volt. Én nem várnám el tőle. Sosem volt szokása átjönni ha valami baja van, szól hogy anya... ha jönne esetleg meghallanám a meztelen talpa csattogását a laminált padlón. 7 éves
2016. jún. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!