Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerek hazajött a nyaralásbó...

A gyerek hazajött a nyaralásból, és ki van fordulva magából, segítség hogyan zökkentsem vissza?

Figyelt kérdés
1 hétig nonstop csak kényeztették, nagymama, dédimama, további rokonok, ki volt nyalva a segge rendesen. Most hogy hazajött már kb 3x kaptam idegösszeomlást, nyávog, hisztizik, balhézik, kényeskedik váááhhh...borzasztó...Pedig amúgy egy szófogadó, jó kislány, de most egy kis hisztérika. 3 éves amúgy, és van egy 10 hónapos kishúga, aki miatt nem tudok minden percben rá figyelni. Mit javasoltok?
2016. máj. 29. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem viselkedj tovabbra is ugy vele, ahogy eddig. Ha hisztizik azt probald meg figyelmen kivul hagyni, ne idegeskedj, mert lehet, hogy azt elvezi, ha latja, hogy fel tud bosszantani :D tudom, hogy nehez, de probalj higgadt maradni, es remelhetoleg hamarosan visszaszokik a regi menethez :)
2016. máj. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kell neki pár nap, míg át tud állni az otthoni szabályokra.

Mondjuk egy hét szerintem sok is lehetett neki, én ennyi időre nem adnék le három évest, kivéve ha vészhelyzet van (betegség, kórház stb.)

2016. máj. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg is lehet beszélni.

Az én gyermekem még nincs 3 de amikor pl megyek érte a bölcsibe ő is hozza haza az ottani figyelemfelkeltési stilust, ill mivel elalvásnál ugrálnak neki, ezzel is beprobalkozott itthon.

Az adott szituban hol szájba rágva magyaráztam hogy erre itt nncs szükség, mutassa nyugodtan mit szeretne, a körítés(kitörései) nem kellenek mellé, ill volt hogy határozottan utasitottam, hogy lehet a bölcsiben ez a divat, de itthon nem, balhézás nélkül is tudok rá figyelni.


És érti!azonnal visszaváltozik az én kicsi angyalommá :)

2016. máj. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

*mármint elalvásnál mindig is önálloan aludt el, a bölcsi gondozok miatt engem is elkezdett "ugráltatni"hol a maciját vigyem oda, hol a nyuszit, meg simogassam, meg ne menjek arrébb az ágytól, es ha nem ugy viselkedtem ahogy diktált akkor dühös sírás, ami azért is esett rosszul mert bölcsi előtt a mosolygos, nevetős, magában motyogos tündéri elalvás ment.amit helyesnek tartok, nem pedig idegfeszültséggel elaludni.

Erre közöltem, hogy lehet ez a bölcsiben divat, itthon nem, én megyek mosogatni és pont.korábban ragoztam azt is hogy olyan tünderi amikor mosolyogva alszol el és sajnálkoztam hogy már meg sírás van.

Kb 2-3 alkalom után visszakaptam az önálloan elalvos gyerekem.

2016. máj. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Eszter76 ***** válasza:
100%
Ne csinálj semmit. :-) Ez teljesen "normális" reakció... az enyémek 12 és 10 évesek és még most is érzékenyen reagálnak az ilyen "környzetváltozásra" (a pici még nem, mert ő még nincs 1 éves és nem megy). Tapasztalataim szerint kb. ugyanannyi idő alatt zökkennek "vissza" (maguktól), mint amennyi idő alatt kizökkentek. Szóval kitartás!
2016. máj. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kell neki pár nap. Mi külföldön élünk, minden évben hazajárunk általában 2 hétre. Ilyenkor a gyerek körül ugrál mindenki. Ha visszajövünk, bepróbálkozik, de nem sok sikerrel:D Tavaly 6 hétig voltunk otthon, kicsit jobban meg is látszott, hosszabb idő kellett neki, de visszaállt. A rosszat is pikk-pakk leutánozzák. Az osztálytársa kicsit rossz gyerek, van is valami baja, nem tudom most hirtelen hogy hívják, de itt elég sok gyereknek ez a baja. Ma délután 2 perc alatt leutánozta volna a rosszaságot, de azonnal helyreraktam. Ha nem engedsz és azonnal elkapod, nem hagyod tovább romolni a helyzetet, akkor hamar rájön, hogy ne próbálkozzon.

Az enyém most lesz 6 a nyáron, a másik másfél éves...hát, ő hamarabb kezdi...már utánozza a nővére hisztijeit:D És már egyszer voltunk vele is otthon, hát őrajta is meglátszott:D

Csak higgadtan, kitartóan és következetesen.

2016. máj. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha te elmèsz nyaralni, másnap te sem tudsz mêg rendesen a munkára figyelni, adj neki pár apot hogy visszarázódjon.

Ès az is benne lehet, hogy hiányoztál neki ès azèrt akarja most annyira a figyelmedet.

2016. máj. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!