Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezdjem el a kisfiam...

Hogyan kezdjem el a kisfiam szobatisztaságát?

Figyelt kérdés
2 éves volt múlt hónapban. Próbálom levenni a pelusát, de csak bepisil. Sosem érünk a bilihez, mert addigra csak összevizelt mindent.. Pedig ott várunk vagy csücsül rajta egy darabig... Mondom neki oda kell de nem érti. Nem is veszi észre nemzavarja hogy bepisilt. Mit csináljak?
2016. jún. 11. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

Én úgy kezdtem, hogy felcsavartam a szőnyeget, a kényesebb kárpitos bútorokat eltávolítottam vagy leteritettem vastag takaróval.

Két éves fiú szerintem még kicsi, majd 2,5 évesen talán megér rá. A lányok 1,5 éves korban is képesek, de nekem egyik fiam sem működött együtt 2,5 éves koráig, hiába próbáltuk.

Az első három nap olyan mintha kutyus járna a lakásban, itt-ott pisifolt -én ezekben a napokban megfigyeltem milyen gyakran pisil /akár írd fel, mint anno a szopinál/(volt hogy 10 percenként volt hogy 1,5 óránként), a 2.-3. napon már észrevette ha bepisilt és már zavarta a vizes nadrág - persze naponta 20x elmondtam hogy a bilibe pisilünk (nagyon bejött a jutalom matrica), 4. nap már 45 percenként-óránként ráültettem a bilire, örültünk ha sikerült belepisilnie, ekkor már érezte a különbséget hogy nincs rajta a füllesztő pelus. Kb. 6.-7. napra már rendszer volt, de nem szólt-én ültettem rá 1,5 óránként a bilire, 1,5 hét múlva már szólt is.

Sok sikert.

2016. jún. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Legyen az udvaron pelenka nelkul sokat. De egyebkent ha nem veszi eszre meg nem zavarja hogy bepisilt akkor en meg varnek. Igy nincs ertelme
2016. jún. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. jún. 11. 09:38
 4/7 anonim ***** válasza:

én annyit görcsöltem-aztán itt azt mondta valaki,hogy ha eljön az ideje,akkor nem lesz gond.nem akartam elhinni,mikor mások azt irták ,hogy 1-2 nap alatt megoldódott a dolog.és láss csodát-nálunk is enni volt-és egy időben az éjszakaival is.hónapok óta egy baleset volt-játszóházban,nagy játék miatt.

úgyhogy én azt javaslom,hogy ne sürgesd,ha megérik rá,pillanatok alatt megszokja

egyébként egy éves kora óta bilire ültetem a kislányomat-de tudatos most lett a dolog,amikor mgértette a dolgot.én is igértem neki mindent-nagyon is akarta,de addig nem jött össze,mig maga nem tudta szabályozni.kitartás!!

2016. jún. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sehogy!

A te fiad még egyáltalán nincs megérve a szobatisztaságra.

És a fejedre is állhatsz, adhatsz neki jutalommatricát, lehet egész nap pelenka nélkül a gyerek, akár bent, akár kint, ültetheted egész nap a bilin, egy dolgot érsz el vele, hogy hátráltatni fogod.

Egy gyerek nem akkor lesz szobatiszta, amikor a szülő akarja és nem attól lesz szobatiszta, hogy a szülő ezt vagy azt csinálja.

Egy gyerek akkor lesz szobatiszta, ha az idegrendszere megérik rá. Vagyis először felismeri az ingert, hogy kell neki, majd azt időben teszi, tehát el tud jutni a bilihez és ha azonnal nem lehet, akkor vissza tudja tartani. Na, ebből mit tud a kisfiad? Semmit. Innentől fogva, majd ha azt veszed észre, hogy felismeri, hogy kell neki és eljuttok a bilihez időben, na, majd akkor le lehet venni a pelenkát. Addig csak felesleges vizet és tisztítószert használsz!:)

2016. jún. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Csak unom már minden más anya kritizál, hogy elmúlt 2 és még nem bilizik? Azt hittem én csinálom rosszul!
2016. jún. 11. 18:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem te csinálod rosszul kérdező, nyugi, az övéké sem szobatiszta. Az, hogy ültetik a bilin, az egy dolog. Attól még valószínűleg egyikük gyereke sem lesz 2 és fél - 3 éves koránál előbb szobatiszta.:)
2016. jún. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!