Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tud már két éves gyerkőcöd?

Mit tud már két éves gyerkőcöd?

Figyelt kérdés
Beszél? Mozgása milyen? Eszik, iszik egyedül? Pisi, kaki már bilibe megy? Mit tud önállóan (pl. vetkőzés vagy bármi más)? Gyerkőcötök nemét is leírnátok? Köszönöm!
2016. jún. 12. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Lány, a beszéde még so-so. Nagyon gyors ütemben fejlődik az utóbbi hetekben, 3 szavas mondatokat mond már. Egy része teljesen érthető, de néha valami saját nyelven beszél még, komplett mondatnyi hosszban.

Inni, enni tud egyedül (húst természetesen előre fel kell darabolni).


Szobatisztaság még nem került terítékre, mert nem tudja még előre jelezni az ingert.

A mozgása viszont meglepően jólfejlett. Hihetetlen egyensúlyérzéke van. A múltkor azzal játszott, hogy hasra feküdtem, ő pedig a combomon állva egyensúlyozott és nem borult fel, nem esett le. Olyan létrán is felküzdi magát, aminek a fokai derékmagasságban vannak neki.


Öltözni-vetkőzni önállóan tud. Kivéve a cipzár kocsijának összeillesztése, gomb ki-be gombolása, illetve a nadrág hátul megakad a pelenkájában, de a karja se lenne elég hosszú, hogy le tudjon nyúlni érte. Olyankor egy ujjal meghúzzuk hátul a nadrágját, hogy felugrjon a pelenkára, aztán ő húzza tovább derékig.

2016. jún. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fiú. 27 hónapos. Beszéde az elmúlt egy hónapban kezdett kialakulni, addig babanyelv volt. Most már gyorsan fejlődik. Szavakat mond, vannak amik amiket még nem tökéletesen ejt, de napról napra bővül a szókincse.

Cipőt, szandált önállóan levesz, de még fel nem. Papucsba önállóan belelép. Cipzáros pulóvert felveszi, leveszi, de a kocsit nem tudja összeilleszteni. Nadrágot, zoknit levesz.

Járása nagyon szép, a futás is jól megy, bár még egy kissé babás a mozgása futás közben. A kismotorral tökéletesen közlekedik. :) Két ujjal hajszálat szépen megfog.

Volt már bilibe pisi, de még messze a szobatisztaság.

Villára szépen felszúrja az ételt, kanállal is szépen eszik, de nem foltmentesen. :) Inni önállóan iszik.

2016. jún. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Járása nagyon szép, a futás is jól megy, bár még egy kissé babás a mozgása futás közben."


Ez anatómiai okok miatt van így. Bizonyos korig a végtagok még aránytalanul rövidek, emiatt más a csípő alátámasztása, a medence is relatív szűk még.

Ha megfigyeled, a törpenövésű felnőtteknek is hasonló a járásuk/futásuk. Szóval ez nem ügyesség kérdése, hanem meg kell várni, amíg elég hosszúra nőnek a lábak :)

2016. jún. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jaj de jó, hogy lehetett valamire reagálni ugye? Én csak elmondtam a kérdésre válaszolva, hogy a kisfiamnak milyen a mozgása. Nem azt mondom, hogy ügyesebb az átlagnál, vagy nem, nem mondom hogy ez az ő ügyességének köszönhető, csak leírtam a jelen állapotot.

2-es vagyok.

2016. jún. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hé, nyugi, nyugi!

Nem tudom, mit értettél félre, érdekességképpen írtam le. Nem személyesen a fiadra értettem, hanem a korosztályra általánosságban.

Miért reagáltál ilyen harapósan?

2016. jún. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem érdekes volt :)


Gyermekem is hasonlo a fentiekhez, kivéve beszélni, pár szo es viszlat.kisfiu.


Az önállo evést nem tudom mit jelent igazábol.kanalaz, szájahoz emel stb csak alig marad a kanalon, igy én etetem még kétkanalas modszer vagy simán én.lehet hátráltatom ezzel.de igy relative mibden tiszta marad.majd nyáron óvodáskorra hagyom gyakorolni.a szobatiszzaságra is akkor megyek rá.egyelőre a bilire a kíváncsiságot keltettem fel eddig, plusz van ovodásfüzet is amiben a wc ről is van mese azt is nézegeti nagy érdeklődéssel.de nem szol még előre. Utolag jelzi néha azzal, hogy kihuzza a netet ill wifit es akkor tuti ráfigyelek es tehetem tisztába :D


Fogat mosni is "tudna", (a cipo zokni pulcsi egyeb öltözéseken tul, )de azt sem bizom rá, neha hagyom csak.


Egyéb pl labdát (kb 20 centis)elkap ha pontosan felé dobom, profi motoros szintén, néha vannak csuklomozdulatos rajzai, nem csak karmozdulatos, es probál utánozni egyenes vonalakkal(tehát hogy felemeljük a krétát ceruzát, utána jön a kövi vonal), az egyirányu kupaktekerés is megy, viszont nem zárja koccig, es szivesebben teker oda-vissza inkább, tud ugrálni, labdát elrugni csak ez utobbinak nem látja értelmét, szoval kérésre elrúgja a labdát, de magátol soha nem focizna vele, színek nevét ismeri, nem csak azonosítja már őket hogy pl csoportositja, hanem a szín név szerint is odaadja ha kérem, számolást nem tudom, de pl ha van 3 karika a kezében es kerrm adjon egyet, vagy két labdát tegyen dobozba, ezeket teljesiti, de pl hogy annak tudja e ertelmét hogy pl hat madár van a képen, azt nem tudom.szoval amikor számolok.

Reflexe nagyon jo.majdnrm leejtett valamit, röptében elkapta.

Szeme szintén.szürke kövön egy enyhén más szürke árnyalatu apro tárgyat is észrevesz.

Csipeszfogásokkal néha még pontatlan.pl szedegetek vele rizsszemet pohárba és neha ketszer kell megfognia.reakcioideje kissé nyujtott. Ha mondok vmit pl ulj fel, állj fel, mintha elgondolkodna rajta hogy miért, olyan két három masodperc mulva teljesiti csak. de ha egyertelmu valami pl mosogatok es kérem a poharat, azon nem gondolkodik.a mosogatoba amugy magátol viszi y tanyert ha befejezte vagy akkor is ha nem akarja megenni, leüriti a kukába es a tanyer meg mosogatoban landol, kiszolgálja magát, ha szomjas leveszi a cumisüvegét, (de tud poharbol inni csak nem szeretem amikor szorakozásbol kiönti mert vicces...) vagy a hűtőből eszik, ill multkor kapott kis csokit, nem volt elég, levette a polcrol az egész táblát es kiszedte a csomagbol es táblástol harapta.összetetten dolgozik. Pl amikor nem szabad dolgokat csinal(azt hiszi nem látom).pl kiviszi a kisszéket, feláll rá, leveszi a tiltott dolgot es visszaviszi a kisszéket, mintha mi sem törtent volna. Vagy levette a csokinyuszit az ablakbol amire korabban mondtam hogy vigyázni kell, szinten azt hiszi nem látom, levette, forgatta, nézegette, és szépen visszatette :)

Van vslamennyi önkontrollja.ahova nem szabad mennie pl erkély de nyitva az ajto akkor mtatja hogy csukjam be vagy becsukja saját maga.


Meg sorolhatnám.

Én örültem volna ha mások is reszletesebben irtak volna szívesen olvasgatnám.mindegy.

2016. jún. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*25 honapos
2016. jún. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A hosszu távu memoriát még leírom, télen cipot tettünk az ablakba a mikulásnak, hát most is néha odateszi a cipőjét :)

Plusz kezdi szerintem érzékelni a kisebb nagyobb ugyanolysn kinézetű, szovsl csak nagyságukban eltérő dolgok közti különbséget

2016. jún. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!