Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valami jó módszer harapás...

Van valami jó módszer harapás ellen?

Figyelt kérdés

3éves lesz a kislányom.nem tudom az okát miért csinálja.őt nem harapták meg.általában a kicsiket-csak úgy szó nelkül.tudom,hogy kapcsolatba szeretne kerülni velük,de már olyan ciki.elmagyaráztam,megbeszéltük,már a kutya boltba is bementünk szájkosárért.múltkor-a testvérét is megharapta-de akkor veszekedtek (legalább az okát tudom )-de a kicsiket..

nálatok bevált valami?


2016. jún. 14. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerencsére másokat nem harap hanem csak minket, a szülőket.


Most mar sokkal jobb a helyzet. Mutattuk neki mindig hogy csak simogatni szabad. Igy ha harapni akar es szolunk neki h simizni kell rögtön atvalt.


Legtobb mindenben am ez jott be h elmagyarazzuk vagy mutatunk helyette vmit, nem csak egyszerűen annyit hogy "nem, ezt ne csináld"


Mondjuk nekem meg csak 16honapos a fiam, de hátha ez a helyettesítés beválik nálatok is

2016. jún. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

NEkem a 2,5 éves fiam harap most, ő csak úgy játékból nekirohan a nagyszülőknek, barátoknak, vagy nekem és azzal a lendülettel hatalmasat harap. Szájbavágtam reflexből, de nem ez hatotta meg, hanem hogy azt mondtam, most nagyon haragszok, menjen innen, nem játszok azzal, aki engem bánt. Mindenki hasonlóan reagált (nem szájbavágással, hanem elzárkózással) és minket mostmár nem is harap.

Viszont az öccsét igen és az nem játékból megy, sajnos nagyon gyakran beleharap a fejébe, kezébe az 1 évesnek.

Nekem úgy tűnik, hogy az most is hatásos, hogy "akkor nem játszik veled, akit bántasz, az akkor nem akar veled játszani" és nem őt büntetem konkrétan, hanem magára marad, ha harapdos.

2016. jún. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ,akkor nem egyedi a helyzet nálunk.én nem vagyok a rácsapás hive-de múltkor megtettem.nagyon bánom már-és ez sem használt.próbálom terelni -és mindig ugrásra készen állok.remélem kinövi
2016. jún. 15. 08:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, egyszer csak kinovi :D képzeld ahogy 18evesen megharap :D


A fontos h nem szabad belőle játékot csinálni. Hugommal azt csinálta nagymamám, édesanyám kérésének ellenére, ugyh hugom tényleg meg 10evesen is harapott.


1es voltam

2016. jún. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!