Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyedül maradtam egy kicsi...

Egyedül maradtam egy kicsi gyerekkel. Hogyan tudok boldog gyerekkor adni neki?

Figyelt kérdés
Helyrehozhatatlan ellentétek, férjem már el is költözött, békülni nem hajlandó. Mit csináljak hogy a gyermekem ne érezze meg ezt a veszteséget, hogyan lehet a lehető legjobbat ki hozni ebből a helyzetből?
2016. jún. 9. 13:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mennyi idos a pici ? Enyem 1 eves es en is most maradtam vele egyedul, de nekunk nincs hova mennunk, igy meg egyutt lakunk sajnos .
2016. jún. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg a pozitív gondolkodás és hogy ne éreztesd a gyerekkel, hogy emiatt esetleg hátrányban lenne a többiekkel szemben, vagy hogy te magad alatt vagy.

Engem egyedül nevelt fel anyukám (1 éves koromban váltak el a szüleim), és sosem hiányzott apukám (alig találkoztunk aztán 9 éves koromban meg is halt), az volt természetes hogy mi ketten vagyunk anyukámmal. Legjobb barátnők voltunk, ő sosem éreztette velem hogy ne lenne így boldog uh teljesen boldog gyerekkorom volt.

Tudom hogy az elején nehéz de az is lehet hogy majd találsz másik párt is.

2016. jún. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
2 éves lesz. Nálatok sem lehet már helyrehozni? Mi a gond?
2016. jún. 9. 13:37
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálsz nem befordulni. Mindennek a pozitív oldalát nézd. Ennyire "egyszerű".

Sokkal nagyobb esélye lesz a picinek a kiegyensúlyozott életre, úgy hogy nem az állandó marakodásotokat hallgatja.

2016. jún. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kicsi?

Szomorú hogy ilyen mennyi van.

Mi apa nêlkül nőttünk fel.

Ami segitett a nagyszülői minden nemű támogatás.

Egész normálisak lettünk, persze szerintem látszik rajtunk, mert a tesóm enyhén antiszociális en meg elég független nagyszájú lettem.

De ha néha azért találkozna az apjával hasznára valna.

Ha Te erős maradsz a gyerek se sinyli meg annyira!

2016. jún. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Rendszeresen fog találkozni az apjával, legalábbis a férjem azt mondta, hogy a gyerekkel törődni fog.
2016. jún. 9. 13:41
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy így alakult.

Boldog gyerekkora a szeretettől odafigyeléstől lesz. Ha nincs veletek férfi, az az apakép hiányát okozza, amitől még lehet boldog, az másra hat ki, a jövőre nézve. De ez sem törvényszerű. Bár nem javaslom, hogy gyorsan keress egy apapótlékot, az is árthat. De ha minőségi időt töltesz a gyermekeddel, nem lehet gond. Ez most inkább neked lesz nehéz, de ne legyél kilátástalan. Evés, alvás, tanulás gondban hivják fel a figyelmet a gyerkőcök, ha megviseli őket valami, azt lehet kezelni, de boldogtalan nem ettől lesz.

Engem is Anyu nevelt fel, boldog gyerekkorom volt. Tudom, hogy neki nehéz volt, de felnőttként értékeltem igazán, mikor megértettem, hogy milyen volt végigcsinálni.

2016. jún. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
1 es vagyok. Nalunk is helyrehozhatatlan, szules ota azaz egy eve hozzam sem ert, azt mondja mar nem vagyok no a szamara, es inkabb utazgatni, elni, haverozni szeretne csalad helyett. ( 40 eves ) . A kicsivel sosem torodott igazan, es most sem.
2016. jún. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem nem váltak el a szüleim, de a mai napig nem értem, hogy miért. (34 vagyok) nem egészséges egy érdektelen kapcsolatban felnőni. Könnyebb a kicsinek is elfogadni most, mint iskolás korában.
2016. jún. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%

8-as válaszoló!

Nagyon sajnálom ilyen mocskosul beszélt rólad a férjed, pedig Te szültél neki gyereket!

Kicsit kapuzárási pánikja van meg enyhén szólva egy segg!

Az Én apám nem is tud a létezésemről azg sem tudja van 2 unokája!

Mára már haragszom rá!

Sajnos nincs apakép előttem, de mára úgy érzem nem is kellene!


Vissza kapja még az élettől ne aggódj!

2016. jún. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!