Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól lett a gyereked...

Mikortól lett a gyereked "szófogadó"?

Figyelt kérdés
Most 15 hónapos, de még nem tudja, mi az a nem. Például a sütőt, mosogatógépet, mosógépet nyomkodja, nem szeretném, hogy elállítsa, ezért mindig mondom, hogy nem és elveszem a kezét. Múltkor már ment a gép fel, hogy "nenene" és nyomkodta. Én tanítom rosszul, vagy még nem képes szófogadásra?
2016. jún. 17. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
1-1,5 évesen már azért ha szóltam hogy "azt nem szabad" akkor otthagyta,de másnap újra piszkálta. 2 éves kora körül már tudta hogy mihez nem szabad nyúlni de sokmindent már hamarabb. 2 éves kora előtt 3 hónappal feltekerte a főzelék alatt a villanytűzhelyt,nem lattuk...és elmentünk otthonról. Mire hazaértünk már kinnt voltak a tűzőltók a füstjelző miatt,szerencsére egy nagy szellőztetéssel megúsztuk. Na mondjuk a villanytűzhelyet azóta nem piszkálja. Mondjuk én azóta is megnézem ha elmegyünk itthonról.
2016. jún. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

onnantól hogy a beszédfejlődése eljutott arra a pontra, hogy a nemet, igent használja...magyarán már érti mit jelentenek, és azóta ha kérek valamit (többnyire) be is tartja. Ez nála kb. 15-16 hónaposan alakult ki, amikor is pl mondtam hogy NEM szabad az úttestre menni, és ezt meg is jegyezte, és másnap már rám szólt hogy "nem megyünk az uttestre" de ő elég korán beszélt, amiből feltételezem hogy korán meg is értette amit mondok neki.

szóval az első lépés szerintem az volna, hogy értse a nem és az igen szavak jelentését - amit abból látsz hogy használja e - ha szó szerint nem is de legalább fejbólintás szinten.

Aztán hogy betartja e amit kérsz vagy nem, az már más kérdés, a dac korszak felé közeledve egyre kevésbé :D

2016. jún. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Első vagyok. Utolsóval egyettértek!

Egyébként a fiam most dackorszakot él,a szófogadást per pill nem érti :D

Mostanában csak azt érti meg hogy kérsz joghurtot?

A légyszives pakold össze a játékaidat most ismeretlen számára :D

2016. jún. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Néha olyan, mintha értené, néha mintha nem. Mondjuk: "Kérsz még enni?", "Nem", majd kinyitja a száját, hogy kér. De sokszor jól használja, meg bólogat, ha igen, de teljesen változó. :)
2016. jún. 17. 18:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébként ezek a dolgok amiket felül írsz,nagyon érdekli a gyerekeket,viszont a fiam a mosogatógépet otthagyta mert hangos,mosógéphez szintén ezért nem nyúlt. Nem tartózkodik tőle a gyerkőcöd ha elindul?
2016. jún. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Soha:D:D
2016. jún. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem, imádja. :) A turmixot, robotgépet, porszívót is szeretei.
2016. jún. 17. 20:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam is nagyon szereti nyomkodni a gombokat. Ami nálunk bevált, hogy ha itt az ideje akkor ő indítja be a gépet (persze ő idősebb). Az össze-vissza nyomkodást próbálom megakadályozni és elmagyarázom neki miért nem szabad. Vannak gombok amiket nyomkodhat és amiket nem (pl. a mikró beindítóját nem szabad, azért már bünti jár). A háztartási elektronikus eszközöket (amelyek kikapcsolva nem veszélyesek) egy éves kora körül odaadtam neki úgy hogy én is ott voltam (pl. mérleg, vasaló).

Persze ez a módszer sem 100%-os (szerintem nincs olyan egy igazán kíváncsi gyereknél), de jelentősen csökkentettük az össze-vissza kapcsolások számát.

2016. jún. 18. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
15 hónaposan még hol szót fogadnak, hol nem... A lányom most 1.5 éves (a nagyobb 3), még mindig előfordul hogy nem fogad igazán szót, míg emlékszem, hogy a fiam 2 évesen már nagyon hallgatott ránk. Szóval szerintem valahol 1.5 éves és 2 éves kor között kezdenek el egyre jobban szót fogadni. A 3 éves fiammal meg már semmi gond nincs, ha valamire azt mondom, hogy nem szabad, akkor nem kell többször elmondanom.
2016. jún. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!