Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vérvételre kell vinnem az 5...

Vérvételre kell vinnem az 5 éves kisfiam. Készítsem fel előre?

Figyelt kérdés
Vérvételre kell vinnem a kisfiamat. Nektek mi vált be? Ha mondjuk előtte nap leültök vele megbeszélni, hogy holnap bemegyünk a kórházban, egy kicsit megszúrják a kezét, megnyugtatom, hogy nem fog nagyon fájni csak egy kicsit, vagy ne mondjam el neki, hanem ott szembesüljön vele, és így nem lesz ideje agyalni rajta és előre félni? Én egyenlőre azon vagyok, hogy megbeszélem vele előre, de nem vagyok benne biztos, hogy ez a célravezetőbb. Nektek milyen tapasztalataitok vannak? Köszönöm szépen!

2016. jún. 22. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pici kora óta mindig megbeszélem vele előre, hogy hova megyünk és mi fog történni.
2016. jún. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk én eleve "kerítettem" egy nővért, aki x forintért kijön házhoz és leveszi. Ilyen elég sok kórházban előfordul, csak utána kell járni.

Aki hozzánk jött 500 ft-ot kért, ezrest adtam, így még az eredményért sem kellett bemenni.

Szerintem így lehet könnyíteni az egészen. Nem kell a gyereknek idegesen várnia, bemenni a kórházba stb.

Én csak reggel mondtam el,hogy jön nemsokára egy néni, aki megszúrja a karját, hogy vegyen tőle vért. 4,5 éves egyébként. Volt már vérvétele, de nem emlékszik rá. Persze sírt, de viszonylag ügyesen csinálta, amit mondott a nővér. Kb. 10 perc sírás volt mindennel együtt.

Plusz én vettem egy pici kis játékot (tényleg csak 200 forint volt) és még az ajtóban odaadtam a nővérnek,hogy mondja azt,ha ügyes lesz, kap tőle valamit. :)

2016. jún. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A lehető legrosszabb amit tehetsz hogy nem beszéled meg vele és ott szembesül a dologgal. Óriási hiba! A legjobb ha nem is egy, hanem már néhány nappal előtte elkezded adagolni neki a dolgot, pontosan mi fog történni és miért van erre szükség. Nagyon ügyesek, értelmesek a gyerekek és megértik. Lehet hogy lesz egy kis hiszti de a bizalom megmarad irántad hogy nem vágtad át és onnantól kezdve nem fog attól félni hogy vajon hová viszed épp.
2016. jún. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Többször vettek már vért tőle 6 év alatt. Én mindig elmesélem neki, hogy éppen milyen vizsgálat vár rá. Szemész előtt kiveséztük, hogy ott mit vizsgálnak, kardiológus előtt az ottani várható vizsgálatokat. Vérvétel előtt elmondtam neki, hogy pici szúrást fog érezni, nem fáj, inkább csak kellemetlen és nagyon gyorsan túl lesz rajta. Nem beszélni róla szerintem nem jó taktika, ha megijed rosszabb, mintha tudná, hogy mi vár rá. Nálunk a jelszó, ügyesen, nem hisztizve, akkor sokkal hamarabb túl leszünk rajta. Más kérdés, hogy sztk-ba nem viszem vérvételre, nem tudunk olyan korán menni, hogy ne legalább huszan legyenek előttünk. Magánlaborba szoktunk menni, ott alig kell várni. Ára attól függ, hogy mit vizsgáltatsz, leletet meg kapsz e-mailban, azért se kell visszamenni még1x. (legutóbb vizeletvizsgálat 400 Ft volt, nem egy tétel)
2016. jún. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én még a pici babámnak is "elmagyarázom" hogyha másnap szurira megyünk, a nagyobbat is felkészítem, pedig ő is még csak 22 hónapos, evidens, hogy egy még nagyobb gyerekkel is ugyanezt tenném.

Nekem volt mandulaműtétem öt éves koromban, és előtte lévő hónapokban valamikor volt vérvétel. Nem magyarázta el senki, mi fog történni, nagyon rossz volt. Kialakult bennem egy olyan félelem a tűktől, konkrétan a vérvételtől, hogy egyszer már felnőttként a háziorvosom elküldött laborba, elmentem a vérvétel helyszínére, aztán annyira bepánikoltam, hogy fogtam magam, és inkább hazajöttem.

Persze a két terhesség azóta már kiirtotta bennem ezt a félelmet, hiszen annyiszor megszurkáltak, de az első néhány alkalom borzasztó volt. Éppen emiatt mesélem el minden orvosi vizsgálat, injekció, vérvétel, kutyafüle előtt, hogy mit fog csinálni a doktorbácsi/néni.

Hidd el, jobb, ha felkészíted előre, mint ha ott szembesül vele. Tudod, van az a mondás, hogy jobb félni, mint megijedni, és a félelem is a felkészülés egyik velejárója.

2016. jún. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is elmondom. És nem hazudok, hogy nem fog fájni, mert az bizony fáj, még nekem is.

Elmondom, hogy beül az ölembe, hogy megszúrják, fájni fog, de csak rövid ideig tart, és aztán meg fogom vigasztalni.

Így persze fél, izgul, de ez normális, nem baj, ha vannak negatív érzelmei.

Utána általában rájön, hogy nem is volt rossz.


Nekem 3 gyerekem van, és mindegyik máshogy reagál, van, amelyik nem sír, és van, amelyik kapálózni kezd, még mielőtt nekikezdene a nővér.

Ez van, felnőttként sem toleráljuk egyformán ezeket a dolgokat, és a fájdalom küszöbünk is különböző.


Nekem az a legfontosabb, hogy soha semmi lényegeset ne hallgassak el, és ne hazudjak, mert utána csalódhat.

Viszont mindig számíthat rám, hogy megvigasztalom és mellette vagyok.

Ez jót tesz a kapcsolatunknak is.

2016. jún. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elmondom nek és el is játszuk vele. Ha még lenne kérdése válaszolok neki korának megfelelően. Fogunk egy játékot és tőle is " vért veszünk" eljátszuk hogyan megyünk oda és csak egy kicsit szokott sírni. Neked sem esne jól ha nem világosítanának fel mi fog veled történni.
2016. jún. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Igen, készítsd fel.


Arra is, hogy fájni fog. Nem kicsit. Nem "bolhacsípés". Igenis beleszúrnak egy tűt, és attól még felnőtt emberek is tudnak rosszul lenni. Fáj az, de ki lehet és kell bírni. A hősöknek ez menni szokott ;)


Lehet sírni, lehet kiabálni, de rúgdosni és legfőképpen a kezet megmozdítani nem lehet.

Készítsd fel, hogy lehet, más (is) fogja lefogni, nem (csak) te.

2016. jún. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Megerősítettek abban amit én is gondolok. Szerintem is fel kell készíteni. Szerencsére eddig megúsztuk a vérvételt, és szurit is csak a kötelező oltásokkor kapott. Kíváncsi voltam rá, hogy másoknak mi vált be. Nagyon köszönöm mindenkinek!
2016. jún. 22. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!