Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Innentől megszűntek a jogaim?

Innentől megszűntek a jogaim?

Figyelt kérdés

Az óvodában ismertem meg egy anyukát, meglehetősen jó barátok lettünk. Sokat segítettünk egymásnak, főleg én neki, mert az en munkám kötetlenebb. Elhoztam az ő fiát sokszor, elvittem játszótérre, sőt vigyáztam rá.

Aztán az élet úgy hozta, hogy összejöttünk az anyuka exével. Vagyis a gyerek apukájával. Most anyuka hallani sem akar róla, hogy én hozzam el a gyereket az óvodából. Apuka sokat dolgozik, én viszont simán meg tudnám oldani akármikor. De ilyen esetben hiába vagyok az apuka barátnője, az óvodában anyuka szava a döntő? Ha ő azt mondja, nem mehetek érte, akkor apuka hiába szól, hogy én mennék, nem adják ki nekem?


2016. jún. 25. 08:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anyánál van elhelyezve a gyerek és övé a felügyeleti jog,akkor az ő szava a döntő.
2016. jún. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig sem voltak JOGAID, csak az anyuka megengedte, hoyg elhozd a gyerekét. Ez nem JOG, hanem SZIVESSÉGTEVÉS.


Az meg, hogy a gyerekét láthatásra vagy egyébként ki viheti el, az anya JOGA megszabni.

Ha azt mondja, hogy ettöl kezdve te NEM VIHETED EL, akkor az az érvényes.

2016. jún. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Ugyan ilyen szituba szerintem te is ezt tennéd. Ha az anyuka ugy ondolja ez nem tesz jot a gyereknek nem köteles kiadatni a gyereket csak az apának. Ha az apának nincs idelye rá akkor sajnos ez van. Barátnöm most ugyan igy van. Ha történik a gyerekkel valami akkor az apa a felelös.
2016. jún. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
hát neked aztán van arcod.
2016. jún. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Csak egy pillanatra gondolj bele fordított helyzetbe... jogaid meg sose voltak!
2016. jún. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Nincsenek jogaid. Nem is voltak.
2016. jún. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Hat nem semmi, az biztos!Remelem sosem lesz ilyen "baratnom"!Jogod eddig sem volt, es ez utan sem lesz.
2016. jún. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam, bocs. Nem volt jogom nyilván. Csak ugye arra voltam kiváncsi, hogy ha a párom szól az oviban, hogy én mennék, akkor sem hozhatnám el.

Nem véleményt kértem, elvégre a történetemet nem ismeritek. Nem elszerettem tőle a pasit, hosszú évek óta vannak már külön.

És aki azt írta, fordított esetben mit tennék: én örülnék neki, ha az exférjem egy barátnőmet választaná. Akkor tudnám, hogy a gyerekem megbízható kezekben van. De ez sem része a kérdésnek.

2016. jún. 25. 12:18
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
oké, akkor ha szakítotok, mutasd be neki egy barátnődet, és megvan oldva a dolog, járhat majd a barátnőd a gyerekedért. Egyébként te nem vagy az anyuka barátnője. Csak mi tartjuk magunkat ahhoz az íratlan szabályhoz hogy barátnő exével nem kezdünk?
2016. jún. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!