Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdett el a gyermeked...

Mikor kezdett el a gyermeked egyes szám első személyben beszélni?

Figyelt kérdés
2016. jún. 27. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
3 évesen amikor beszélni kezdett. Vegyesen használta, aztán hamar ráállt az E/1-re.
2016. jún. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kicsivel a 2. születésnapja után. Talán 2-3 hónappal utána. 1 évesen szólalt meg, addigra már nagy beszélőkéje volt, de addig a keresztnevén hivatkozott saját magára. Aztán egyik napról a másikra elkezdte az "én"-t.
2016. jún. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%

Lányom szeptemberben lesz 2 éves, már úgy beszél, hogy "tudom", meg használja azt is, hogy "én". Nem vettem észre, hogy ne E/1-ben beszélt volna.

Fiam 3,5 éves, rágóta beszél, de nem tudom, h beszélt-e máshogy. :/

2016. jún. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
Egészen pontosan nem tudom, mert ez egy folyamat volt, de kb. 2 évesen. Nagyjából összemosódott a komoly mondatok kialakulásával. Most 26 hónapos és már gyönyörűen ragoz. Többször eltéveszti, de általában kijavítja saját magát (megismétli helyesen). Felszólító módot és múltidőt is használ.
2016. jún. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
18-20 hónaposan.
2016. jún. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!