Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El lehet kerülni, hogy egy...

El lehet kerülni, hogy egy kismama többes szám első személyben beszéljen a baba dolgairól? Ettünk, kakiltunk,100 g-ot szoptunk,6700 grammosak vagyunk, stb.

Figyelt kérdés
Ez magától jön így mindenkinek és csak tudatosan lehet nem így beszélni? Nem akarok senkit megbántani, de olyan idétlen szerintem...
2015. nov. 4. 08:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sikerült... Nem került különös erőfeszítésembe. Tudom, hogy nagyon sokan így beszélnek, számomra ez komolytalan, sőt visszataszító. Semmivel sem jobb a gügyögésnél.
2015. nov. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Igen el lehet kerülni. Nem mondom, hogy sosem fordult elő, de a 2 év alatt tíznél nem többször. És akkor is mindig magamon mosolyogtam, hogy jaj ne már :) Egyébként teljesen normális jelenség szóval nincs vele semmi baj, de nekem is fura.
2015. nov. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én januárra várom a babát és nem igazán szeretnék így beszélni, azért kérdeztem, hogy mennyire jön ez így automatikusan. :) Ezredrangú dolog, tudom, csak most eszembe jutott.
2015. nov. 4. 08:50
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Már hogyne lehetne elkerülni. Gyeses kismama koromban rengeteg időt töltöttem más anyukák között játszótéren, Ringatón stb, és összesen 2 olyan nővel találkoztam, aki következetesen, már-már zavaróan így beszélt. Néha félreérthető is volt, amikor egyikük pl. azt mondta "Egész éjjel hánytunk", komolyan nem tudtam eldönteni, hogy csak a gyerek, vagy ő is. :) Másoknál is kicsúszik olykor-olykor, nálam is, nem hiszem, hogy tragédia, de felénk nem olyan gyakori jelenség, hogy különösebben izgulni kelljen rajta.
2015. nov. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

En is utalom, nagyon idetlen.

Bufiztunk ...

En nem beszelek igy, elkerulheto :)

2015. nov. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
38%
Nem ezredrangú, ha arra gondolsz, hogy mi áll mögötte. Nekem ez a fajta beszédmód azt sugallja, hogy az anya teljesen föladta önmagát, sőt, alapjában véve eltévesztette a szerepét. Ez egyáltalán nem ezredrangú, hanem akár komoly gondok kezdete is lehet.
2015. nov. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen, arra gondoltam én is, hogy azért van ez, mert szinte 24 óra csak a babáról szól teljes szimbiózisban a babával, hogy azért jön így az ember szájára... De kicsit tényleg "mentálisan betegesen" hangzik.
2015. nov. 4. 09:06
 8/17 anonim ***** válasza:
97%

Persze. Három gyerkőcöm van, de soha nem fordult ilyen elő, egyszerűen nekem nem jön a számra ez a többes szám.

Ha mástól hallom, nekem vicces.

2015. nov. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Remélem el lehet, mert nekem is nagyon idétlennek tűnik :D Mondjuk, még csak terhes vagyok, és elkaptam magam párszor, hogy többes számban mondtam, hogy növögetünk, növekszünk, de végülis ez nem hülyeség, hisz én is növök nem csak ő :D De ez a szopizunk, bekakilunk, hányunk, ez durva :D
2015. nov. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

El lehet, persze. eldöntheted, h használod-e vagy sem, mint pl. a káromkodást.


Bár ha sokat vagy ilyen anyukák között, akkor előfordul, h te is így mondod majd néha. A kórházban a csecsemős nővérek között is volt, aki így beszélt, h "na szopikázunk, anyuka?" Meg hogy "jól aludtunk?" Aztán a védőnő és a többi anyuka...Nekem is volt, h véletlenül így mondtam, de ki is javítottam magam azonnal. Oké, h szimbiózis meg 3 év gyes meg kutyafüle, van egy szellemi szint, ami alá nem vagyok hajlandó lesüllyedni.

2015. nov. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!