Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez már elkényeztetés lenne?

Ez már elkényeztetés lenne?

Figyelt kérdés

A sógornőmtől megkaptuk, hogy elkényeztetjük a gyerekeket, mert kaptak egy trambulint és egy medencét.

Tény, hogy egy időben jött meg a kettő, és így nagy kiadásnak tűnik, de a medence (80cm mély, és 4m az átmérője) régóta tervben volt, mert mi is nagyon szeretünk nyáron hűsölni benne, és a férjem is ebben tervezi a gyerekek úszás-oktatásának megkezdését. A trambulint pedig azért vettük, mert az egyik ismerősünknél is van, és ott képesek órákon át játszani benne a mi porontyaink is :)

Ez elkényeztetés lenne? Szerintem hasznos dolgok és nem "megláttam és megvettem" alapon került sor a vásárlásra.

A sógornőm erre mondta, hogy ha nagyobbak lesznek, akkor majd toronyórát veszek nekik láncostól..?

De szerintem ez nem kimondottan nekik ajándék, ez a családunknak egy plusz élményforrás. Nem?


Mi a véleményetek?


3 és 6 évesek


2016. júl. 4. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2016. júl. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem.

Miért ne vehetnétek meg ezeket, ha nem okoz gondot?

A medencét ti is használjátok.

Hosszú távon biztosan egyszerűbb és olcsóbb is, mint mindig a strandra járni. És tényleg jól esik nagyon ilyen melegben.

Talán irigykedik.

2016. júl. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az elkényeztetést én másképp értelmezem. Nálam az az elkényeztetés, ha a gyereknek nincsenek keretei, nincsen a viselkedése szabályozva, ha semmire nem mondanak neki nemet, ha körülötte fogor a világ, ha ő dirigál a családban. Ha értelmes dolgot veszel neki, még ha drága is, az nem elkényeztetés. Nem az ára számít, hanem hogy saját belátásodból vetted-e meg, vagy mert a gyerek addig hisztizett/nyávogott, míg megkapta.
2016. júl. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez féltékenység.
2016. júl. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is van medence, igaz, idén nem használjuk, mert tavaly sem volt sok időnk, és sok volt vele macera, trambulin pedig jövőre lesz. Közel s távol nincs játszótér, ezért a három gyereknek apjuk készített itthon, tágas udvarunk van, és volt maradék erős fa, azt használta fel, ingyen lett így szuper játszóterük mindenestül (mármint az alap, a hinta és ilyenek rá aprópénz volt) szerintem ha veszem hogy 3 gyerek ként pénzért játszóházba vinnem vagy akár csak játszótérre, ami nekünk több kilométer, autó-benzin, stb... többe kerülne, mint hogy itthon veszek nekik, megfogom innen-onnan, és összejön az idő után a trambulinra, mindenfélére. Nem kényeztetés... Nekem a kényeztetés kategória az első szülinapra kapott mini BMW, ami elektromos akksival működve vezethető, minden extrával, második szülinapra meg extrás négykerekű vad gép, amivel a gyerek 3 másodperc alatt gyorsul életveszélyre aztán a szülők perelik a gyártót...
2016. júl. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez nem elkényeztetés szerintem sem. Nálam ott kezdődik az elkényeztetés, hogy mindent amit a gyerek kinyög (már bocsánat) azt a szülők teljesítik és nincsenek határok. A 3 és 1.5 éves gyerekeimnek is van trambulin, igaz, húsvétra kapták. Medencét is fogunk venni nyáron. :)
2016. júl. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem. Ha megtehetitek meg foleg nem gond.

Azert mert mas irigy es nem teheti meg attol nem elkenyeztetes. De ha elis lennenek kenyeztetve, akkor sincs senkinek semmi köze hozza. Sem beleszolasa. Inkabb a sogornod gyerekeit hivjatok at, es a szuleiket is. Elvezzetek egyutt

2016. júl. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hét éves kisfiamra szerintem a különféle gyereknapi kipakolókon és vásárokon a tiszta retek ugrálóvárakban és trambulinokban már annyit költöttem (10 perc ugribugrikra), hogy én is jobban tettem volna, ha otthonra veszek egyet.

Szerintem a gyerek mozgásigényének a kielégítése nem kényeztetés.

Az lenne kényeztetés, ha gyerekként félmilliós karbonszálas versenybiciklit hisztizne ki magának és te megvennéd. De hogy egy korának megfelelő biciklit, vagy trambulint ne kaphasson, ezt nem igazán értem...

2016. júl. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hívd meg a sógornődet medencézni... szerintem csak irigy.

Nem nevezném elkényeztetésnek, a leírtak alapján, nem azért vettétek meg, mert a gyerek egyet szólt, hogy kell neki és rohantatok megvenni, na az lenne elkényeztetés!

2016. júl. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem elkényeztetés. Csupán próbáltatok olyan holmit venni, ami a gyerekek örömére szolgál. Én is megkaptam hogy elkényeztetjük a gyerekeket, mert van trambulin, medence, hinta és csúszda is az udvaron. Nem lehet, hogy a sógornőd esetleg irigy, amiért ilyeneket kaptak a gyerekeitek?
2016. júl. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!