Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valóban elvannak kényesztetve...

Valóban elvannak kényesztetve a két kisgyerek?

Figyelt kérdés

Ismerek olyan anyukát/apukát.. akik xboxot vettek két kisfiának( kb 6-9 évesek lehetnek) Először csak pár olcsójáték,majd komolyabb összegért... végül ki csippeltették nekik az xboxot a két báttyuk.

Nem mondom hogy egésznap ott ülnek a nagy tv előtt,de többnyire igen.. és eléggé hisztirohamba van a kisebb ha valami nem úgy van... Szerintem ez elkényesztetés.. jó vegyenek neki ezt-azt de ne essék túlzásba,hisz nagykorára nagyravágyóllesz.

(Ha nekem lesz gyerekem,csak a jót fogom neki adni,DE sosem fogom elkényesztettni már kiskorában.



2016. jan. 20. 10:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Az én gyerekeim is kaptak Xboxot. Erre vágytak, ez a sláger a suliban, nem vágott földhöz, hogy megvegyem, hát megvettem. Nem rosszabb, mint a TV...aki sokat néz tévét, az elkényeztetett?
2016. jan. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

"Ha nekem lesz gyerekem csak a jót fogom neki adni" - honnan fogod tudni, hogy amit vettél jó?

Onnan, amint születik a gyereked, ő a legfontosabb a világon.


Persze, megvehetem nekik az xboxot, de bekorlátozom a használatát illetve, ha már készen kapnak egy ekkora értékű ajándékot, akkor dolgozzanak meg érte. Mondjuk a nagyobb ahogy tud, mosogasson el két héten keresztül ebéd után. A kisebb pedig mindig szedje össze a játékokat ugyancsak két héten keresztül. Utána meg "esetleg" megkapják.


Meg kellene tanitanunk a gyerekeinknek, hogy sosem jön a sültgalamb készen megrágva.

2016. jan. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Szia, a szülő azért dolgozik, jó esetben, hogy mindent megvegyen a gyerekének, en szegény családban nőttem fel, cipöm se volt, nőverem kinőtt ruhait hordtam.

A lányomnak viszont nem ezt az életet szeretném.

2016. jan. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem.

Te viszont nem tudsz magyarul, úgyhogy inkább magaddal foglalkozz.

2016. jan. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Az elkényeztetésnek és az Xbox-nak semmi köze egymáshoz.


Nálunk a Lego a nagy szenvedély, mindig azt kapnak. Ha összeadjuk, mennyit költöttünk eddig rá, akkor elég nagy összeg jön ki. Nem gondolom, hogy ettől lennének elkényeztetve a gyerekeim, mert egyrészt úgysem tudják az árát, nekik egy játék, másrészt nem veszek meg minden bazárt.


Az, hogy valaki milyen értékű játékot kap, és mennyire lesz nagyravágyó nagykorában, szerintem nem függ össze közvetlenül. Ugyanis lehet úgy nevelni a gyereket, hogy megbecsülje amije van, és legyen tisztában azzal, hogy ezért dolgozni kell. (egyenlőre apának, később a saját dolgaiért majd neki. )


A történetben szereplő kisfiukat inkább sajnálom, hogy egyfolytában az X-box előtt "ülnek", ahelyett, hogy a szülőkkel is töltenék az idejüket.

2016. jan. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
Nem elkényeztetés, szinte mindenkinek van. Unokatesóm kb 6éves kora óta "kocka". Szerinted mennyire tett ez kárt a fejlődésében? Tavaly szeptember óta műszaki egyetemre jár, most 21éves. Ez az eredménye a sok technikai eszköz használatának.
2016. jan. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem amíg nincs gyereked, ne ítélkezz már mások felett. Egyébként meg mi közöd hozzá, hogy mit vettek neki a szülők. Ne mindig más életébe vájkáljunk már.
2016. jan. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan szó, hogy "elkényesztetés", csak olyan, hogy "elkényeztetés". Amúgy is alig lehet kibogozni, amit írsz, annyira keszekusza. A másodikos gyerekem helyesebben ír, pedig ő is játszik elektronikus játékokkal. Úgy látszik, nem ezen múlik.

Egyébként meg nem attól lesz elkényeztetve egy gyerek, hogy kap egy xbox-ot. Ez csak egy játék. Elkényeztetés az, ha a világon mindent megkap, amit csak akar, akkor is, ha nem is érdemli meg, és soha semmire nem kell várnia, mert azonnal kielégítik minden kívánságát.

Egyébként meg miért nem foglalkozol a magad dolgával? Miért kell beleokoskodni, hogy más hogyan neveli a gyerekét? Főleg, ha neked nincs is, de azért nagyon tudod, hogy hogyan kéne nevelni...

2016. jan. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem foglalkozz a saját dolgoddal. Pl kezdhetnéd a helyesírás tanulásával.
2016. jan. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki nagy tervekkel indul, hogy ő ugyan nem fogja elkényeztetni a gyerekét - én is. És bár nem miatta vettünk XBox-ot, de persze ő is játszik vele- mégis egy bizonyos szinten el van kényeztetve az 5,5 éves kislányunk. Azt is felfoghatjuk elkényeztetésnek, hogy nem a sima egyszínű pulóvert veszem meg neki- amiben ugye el lehet lenni - hanem a Minni egereset, Jégvarázsosat, stb. De tudod mit, gyere vissza akkor, amikor nem újságban látsz kisgyereket, hanem neked is lesz és utána majd leírhatod, hogy milyen penge szülő vagy!
2016. jan. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!