Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy egy kicst...

Mit csináljak, hogy egy kicst lenyugodjak?

Figyelt kérdés
30 leszek és van 3 lányom.Egy mindjárt 7 éves egy mindjárt 4 éves és egy 10 hónapos.Olvasok a stresszoldásról,mg b6,teák,jóga sport...ilyenek,de egyszerűen úgy érzem,nincs türelmem a nagyobbik lányomhoz.Reggeltől estig hisztizik,ordít,ha vmit nem kap v,nem úgy van ahogy ő akarja és pofátlanul vissza szól.Nagyon nehéz vele mert estére,délutánra már elszáll a türelmem.Ráadásul húzza magával a húgát is és csinálja utána.Bmit csinálok,jutalmazom,dicsérem vag büntetem,nem ér semmit... :(adnátok tanácsot?
2016. júl. 8. 15:21
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
9-es mire gondolsz?
2016. júl. 8. 15:55
 12/19 anonim ***** válasza:
Pl.együtt fagyizás, séta kettesben, vagy társas csak vele, ilyesmi. Mert óhatatlanul, de érzi, hogy nem figyelsz rá úgy, nem tudsz vele is foglalkozni, mert a két kisebb nyilván több figyelmet igényel.
2016. júl. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 6 évesem van, és 10 hónaposom. Ne haragudj, de az egy vicc, hogy te óránként pakolod ki a hűtőt. Már a 6 évesem is tud csinálni szendvicet segítséggel (pl ketté vágom a kiflit, vajazókéssel màr megkeni, tesz rá felvágottat, stb). A műit tejjel már egyedül csinálja.

Én azt csinálnám, hogy egyszer reggeli, közlöm hoyg egyen, utána majd ebédnél szolgálnám ki. Ha éhes, ott a hűtő, hajrá. Fogadok, hogy nem is lesz éhes. Ez az egyik.

A másik, hogy szerintem ezt azért csinálja, mert olyankor rá fogyelsz. Szóval emellett oda kéne rá figyelned. Mikor játszottál vele ( csak vele, kettesben) utóljára? Amikor alsznak a kisebbek, akkor mit csináltok? Vagy te mit csinálsz? Én alig várom, hogy elaludjon a pici, egyből társas, kártya, lego elő a nagyobbal. Vagy tegnap este egy órát bicikliztünk, közben ettünk egy fagyit, és már mondta, hogy menjünk ma is ( apa altatta a kicsit este).

2016. júl. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Medence, trambulin a kertbe esetleg?
2016. júl. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Gondolom a nagy most kezdi majd a sulit. Mi lenne ha elmennel vele kettesben szuper iskolai dolgokat venni? Ez is egy jo kis program lenne szerintem. Utana fagyi vagy gofri valahol?
2016. júl. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat mindent megpróbálok :)hátha de már volt figyelem,fagyizás is,ott is az volt,h.elment mellőlünk,elment máshova asztalhoz ült és beszélt a nénivel-bácsival,vagy egyszerűen oda állt a pulthoz és hisztizett,h.ő ezt kér azt kér..szóval
2016. júl. 8. 16:58
 17/19 anonim ***** válasza:
"......hátha de már volt figyelem,fagyizás is,ott is az volt,h.elment mellőlünk,..." Ezek szerint nem kettesben voltatok. Nagyon nagy figyelem mégsem volt. Nem érted, kettesben menjetek el, fagyi, séta, beszélgess vele sokat és lehetőleg legyen rendszeres, mondjuk heti 1 nap, ami csak anyás, és csak ketten vagytok. Az, hogy mondjuk voltatok párszor, az édes kevés, van mellette egy 4 éves, tehát kb. azóta nem kapja meg azt a figyelmet, amit igényelne. És tovább "romlott" a helyzet, hogy 10 hónapos a legkisebb és tényleg kirekesztve érzi magát, a hisztikkel próbál a középpontban lenni...
2016. júl. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Lazíts és ne zavarjon ha mások előtt csintalanok és akkor mi van ?ilyen egy család.Szerintem menjetek ki a szabadba valahová pár napra.Nálunk is szanaszét hagynak mindent és bizony az ágyakon is ugrálnak de engem ez csak akkor zavart ha fáradt vagy ideges voltam,amúgy gyerekek még.Majd kinövik főleg azért van ez mert többen vannak ez az ők világuk.Én leülnék velük többször beszélgetni,hogy pl"anyának próbájatok most segíteni azzal ,hogy rendetraktok ,ne zajongjatok,ha utcán megyünk ne csipkelődjétek egymást.Mindezt mielőtt elmentek bárhová.Vagy fogd be őket felmosni ,vagy ha nem fogadnak szót pl pár óra hosszat tv eltiltás.Mondd meg hogy a picire most több időt kell szánni és legyenek megértőek.
2016. júl. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
78%

"ha vittem volna őket oviba,szóltak volna,h.sok a gyerek,é meg itthon vagyok..."


És ha szólnak? Jogalapjuk nincs rá, úgyhogy ne foglalkozz vele.

Bár néhány elejtett mondatodból az derül ki, hogy görcsösen próbálsz a környzetednek megfelelni, mert "mit gondolnak majd az emberek". Ezen kellene lazítanod, mert feltételezhetően görcsös és frusztrált vagy, persze, hogy a gyerekre is átragad.


Az ágyon ugrálást végképp nem értem. Miért tiltod? Mi bajuk lesz tőle?

2016. júl. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!