Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem bírom már ezt az állandó...

Nem bírom már ezt az állandó sírást és, hogy fél órát nem aludhatok. Mit csináljak, hogy lenyugodjak?

Figyelt kérdés
A babára is ráordítottam már (pedig nem akartam soha ezt).
2012. dec. 12. 17:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Kérj segítséget a párodtól, szüleidtől, anyósodéktól. Aludj, mikor alszik a baba is.
2012. dec. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugodj meg! Ha ideges vagy, azt a baba érzi és ő is nyugtalan lesz!

Másodszor pedig próbáld meg kitalálni, hogy mi baja van. Nem éhes-e, nem szomjas, nem fáradt, nem beteg, nem fáj-e a pocija?

Ha nagyon nyűgös és nem sikerül megnyugtatni, akkor pedig vidd el holnap az orvoshoz, mert hátha valami betegsége van.

És ne felejtsd el, hogy a babák nem tudnak beszélni, ők csak sírással tudják kifejezni, ha valami bajuk van. Ne kiabálj vele, inkább kérj segítséget, hogy tudj egy kicsit te is pihenni!

2012. dec. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%

ezt említi a szakirodalom: mással is előfordul, fáradt, kialvatlan anyuka: ráordít-lelkiismeret-furdalása van.

Nagyon-nagyon fontos lenne: megoldani: valaki vigyázzon 1-2 órára rá, te pedig menj el csavarogni, bóklászni:

ki a lakásból!! Ez min. hetente 1x kötelező. El fog múlni, felfrissülten jössz vissza, és csoda: a gyerek is nyugodtabb lesz. (a kisbabákra nagyon hat az anyuka idegállapota)

2012. dec. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Milyen idős a babád? Menjetek ki napközben a levegőre, ott tuti bealszik, és lesz egy kis nyugi.
2012. dec. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha szoptatsz akkor fejd le a tejcsit 1 alkalommal és bízd a párodra amíg te kialszod magadat. A nélkül, hogy nem pihennél nem leszel kipihentebb! Ilyen recept nincs! Kimerültél! Fel kell töltődnöd! Egy kisbaba pedig hiába a te pocakodból bújt ki(a fenét bújt magától! Nagy nehezen préselted át..), a párod ugyan úgy a szülő akár csak te. Neki is kijár épp úgy a rosszból is mint a jóból. Ha pedig gyermeket szültél neki akkor nem hiszem el, hogy ne lennétek olyan bensőséges viszonyban, hogy ne értené meg mennyire szükséged van a segítségére. Még akkor is, ha ő dolgozik és este éppen, hogy haza esik. Ugyan is odahaza 24 órás munkád van amíg ő X óra után pihenhet. Neked is jár némi pihenés. Nálunk esténként a párom kelt a hét egyik felében a kicsihez. Ennyit tudott bevállalni este ami engem baromira feltöltött mert majdnem hogy éjszakázás volt az egész akkoriban. Így sokkal jobban bírtam a hét másik felét. Estére lefejtem a tejet neki, ha én voltam ,,ügyeletes" akkor ciciztünk. 2 éves koráig tejcsizett tehát közel sem apadt el tőle a tejem:) Viszont észre vettem, hogy amikor feszültebb voltam vagy fáradtabb akkor tényleg kevesebb volt valamivel. Egy alapos alvás és egy fél órás langyos vízben pancsizás viszont úgy ellazított, hogy úgy éreztem akár egy 48 órás ügyeletet is végig tudnék húzni. 3 hétig még nem volt meg a rendszer na akkor besokaltam én is. Aztán sírva kibukott belőlem a páromnak címezve, hogy mennyire nem segít. Akkor állt be az a rend, hogy ő is ki veszi a részét. Most úgy hozta a sors, hogy nem dolgozik (ilyen ez a váltság) és most én dolgozok távmunkában. Ám hiába vagyok itt nem tudok a másfél évesemmel az ölemben dolgozni sem szórakoztatni őt. Többet játszik vele, többet mennek együtt sétálgatni mint velem, mert rengeteg munkám van. Persze azért többet vagyok vele mintha napi 4 órában munkahelyre járnék. De ettől még sokszor alakul úgy, hogy apa az ügyeletes szülő. Mikor én kicsi voltam a két testvéremmel együtt folyton csak anyukám gondjaira voltunk bízva. Szegényt szinte teljesen felőrölte a 3 gyerek felnevelése. Sosem értettem igazán, hogy apának mi a szerepe a családban hiszen anyukám is dolgozott. Valahogy ő szépen kihúzta magát az életünkből és a mai napig el van a kis saját világában ahol anyukám fényesre törli a fenekét és közben alig kap cserébe 2 jó szót.
2012. dec. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a baba?

Kérj meg valakit (apukája, nagyszülők, nagybácsik), hogy foglalkozzon vele pár órát, vegyél füldugó és aludj.

2012. dec. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

8 hetes a babám,most voltunk kint 20 percet sétálni,többet nem lehet,mert nagy a szmog.DE így én ne pihenem ki magam,bár lenyugodni egy picit sikerült,de ahogy beértem a lakásba... a sok mosatlan , kaját kellene magamnak csinálni (ami nem szendvics)inkább nem is mondom tovább. Ahogy levetkőztettem a picit már ment a bömbölés,most a babakocsit tologatom az egyik kezemmel. Mindent megnéztem, valószínű fáradt és nehezen altatja el magát, meg azok a fránya pukik. Kap infacolt meg mecsekteát így nem fáj a pocika de rettentő sokat pukizik.


A párom heti 4x16 órázik reggel megy éjfél után ér haza így az ő segítsége sokszor lehetetlen.Amikor itthon van akkor próbél minél többet segíteni,de ez még kedvfüggő nála. Ha két napot dolgozik akkor a pihenőnapján nem igazán szeretném még én is ugráltatni.Lehet,hogy nekem is változtatnom kellene drasztikusan ,de nem megy. Addig nem vagyok nyugodt míg a lakás nincs rendbe amíg én nem ettem , amíg a baba nem érzi jól magát és látom ,hogy a párom itthon pihenhet. Így ez miatt mióta megvan a pici napi átlagba 3-4 órát alszom.Most délután éreztem ,hogy nem bírom.Lefeküdtem ,mert a pici is elaludt de 10 perc múlva felébredt.Evett majd elaludt , megint megpróbáltam lefeküdni erre megint felkelt ekkor már hagytam sírni egy 3 percig és én is sírtam.De úgy megbántam :(

2012. dec. 12. 18:22
 8/28 A kérdező kommentje:
Jah és nincs itt senkim csak a párom. Nagyszülők ,család vidéken élnek.
2012. dec. 12. 18:24
 9/28 anonim ***** válasza:

Jajj de ismerős a helyzeted.Nálunk is ez volt,most 1 kicsit jobb,pedig lassan 7 hónapos:(

Miért ébred fel?A pukik miatt?Amúgy hogy alszik?Mennyit?Éjszaka is sokat ébred?

2012. dec. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Jó eséllyel már csak 2-3 hét lesz ennyire durva. Utána egyre többet fog egyhuzamban aludni. Addig add alább, ami a háztartást illeti. Esetleg vedd magad mellé aludni, mert akkor ha megmozdul, vagy csikar a hasa elég megsimogatni, tornáztani, de neked nem kell felpattanni, tudsz legalább feküdni. Kitartás.
2012. dec. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!