Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekvállalás öröm vagy...

A gyerekvállalás öröm vagy teljesen felborította az életeteket?

Figyelt kérdés
Több a teher mint az öröm vagy a gyereknevelés mindennél többet ér? Tapasztalatok érdekelnének
2010. ápr. 15. 09:20
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Öröm, ami teljesen felborította az életünket. :)) Igen, a gyereknevelés mindennél többet ér! Már akkor is boldog vagyok, ha csak rám mosolyog. Amikor megtette az első lépéseit olyan nagy boldogság volt. Aztán ahogy nyiladozni kezdett a kis értelme, ahogy elkezdett beszélni. Átöleli a nyakamat és odabújik hozzám, néha meg zsémbesen elszalad.

Oldalakat tudnék teleírni. A lényeg: a gyerek a világ legnagyobb boldogsága, nem hasonlítható össze semmivel.

2010. ápr. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Előzőhöz hasonlóan: teljesen felborította az életünket, a sok örömteli pillanattal ugyanúgy mint a megváltozott értékrenddel, felelősséggel... komolyan, nem is tudom, mivel töltöttem a napjaimat mielőtt megszületett volna a babám (most egy éves). Imádtam dolgozni, pörögtem ezerrel és mégis úgy érzem, akkor nem is volt semmi tartalom az életemben. (Persze kivéve a férjem:), de vele is más így, hogy igazi kis család vagyunk)
2010. ápr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljes öröm.

3 gyerek.

2010. ápr. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy kis kavarodás mondjuk úgy:D

Nem tervezett baba volt, én 21 párom 20 volt amikor született(úgy írok mintha ezer éve lett volna pedig csak 4 hónapja),hát amikor kiderült párom teljesen odáig volt én meg majdnem szívrohamot kaptam.1 éve voltunk együtt akkor,bár már sok-sok éve barátok voltunk akkor,de féltem kutyául.Igaz dolgoztunk főállásban mindketten és mellette főiskolára jártunk, Bp-en éltünk volt saját lakásunk(köszönhetjük apumnak,amiért olcsón vett 15 éve gondolva a jövőmre),azért bekavart.Nyár elején a baba miatt(mindketten asztmások vagyunk és a hazai ismeretek miatt)hazaköltöztünk a szüleihez és vártuk mi lesz.Hát lett egy tündéri vörös ördög lányunk és nem azt mondom,hogy könnyű de imádjuk őt és egymást is:)Felborult az életünk az tény, de sose legyen rosszabb dolgunk :)

2010. ápr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyökeresen megváltozott minden:D

Mint azt előttem is irták.A lányom előtt dolgoztam,pörögtem,buliztam, elvoltam..És teljesen más, más az értékrendem, na meg a felelősség.Nem mondom voltak nehéz időszakok, főleg az éjszakázásra gondolok, a napirendre,a kötöttség megszokására.De hozzászoktam, amit eddig egyedül csináltam itthon azt most a tündéremmel(19 hónapos),és igy teljes az életem:D

2010. ápr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

teljesen megváltozott minden, de oriási orom...felelosség, gond, nemalvás, szervezés, aggodás...hiába igyekszunk, hogy ne o irányítson, mégis alkalmazkodnunk kell, hogy mindenkinek jo legyen. és kimondhatatlan orom minden érintése, mosolya, kacaja...amiota pedig beszélni kezdett, el tudnék olvadni...

de: vissza kellett mennem dolgozni...nehéz volt, de igy sokkal tobb a turelmem, és jobbana értékeljuk az egyutt tolttt idot:))))

2010. ápr. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

öröm, ami teljesen felborította az életemet. :)

nekem kétemberes volt mindig is a kislányom, és nem volt segítségem soha. igazából azóta találok benne több örömet, mióta kinyílt az értelme. előtte sok nyűglődés, sírás, állandó hurcibálás...most már jobb. és olyan aranyos, ahogy megérti a dolgokat, egyre több mindent felfog a világból, meg amikor elalszik, odafordul felém, és átölteli a nyakamat...(együtt alszunk).

szóval semmi időm magamra, a férjemre is alig. ez rossz.

másrészről senkit sem tudnék úgy szeretni mint őt.

egyszer azt álmodtam,. hogy bennrekedt a kislányom egy égő házban, és mire kihozták, már eszméletlen volt , és azt mondták, hogy 99%. hogy nem éli túl. nagyon valóságos álom volt. emlékszem, úgy éreztem álmomban, hogy megbolondulok, sírtam, őrjöngtem. úgy ébredtem fel, hogy ömlöttek a könnyeim és nyűszítettem..aztán megláttam, hogy mellettem fekszik és alszik. hát leírhatatlan volt....

2010. ápr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az első kislányunk nevelése közben nőttem fel agyilag!

Az első hozzászólással teljes mértékben egyet értek: öröm,ami teljesen felborította az életünket!!

Persze,le kellett mondanunk 1-1 dologról,de inkább 1-1 Kárpátia vagy Ossian koncertről maradunk le,mint hogy kihagyjunk bármit is a gyerekeket illetően!!!!!

Egészségesek,ez a lényeg!

NAGY BOLDOGSÁGOT HOZTAK AZ ÉLETÜNKBE!!!!-Szerintem,minden szülő így van ezzel! :)))))

És ha tehetném,minden évben vállalnék egy babát- vagy kettőt!!!! Szuper dolog szülőnek lenni,és azt kívánom,hogy MINDENKI LEGYEN RÉSZESE ENNEK A REMEK DOLOGNAK!!!

:)))

Kedves Kérdező!

Milyen tapasztalatok érdekelnek? Konkrétan mire gondolsz?

2010. ápr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felborította az életemet, de soha nem "cserélném el" ezt az érzést semmire. Olyan csodálatos érzés anyának lenni, hogy bármilyen nehézséget, küzdelmet megér!

Ugyanakkor azt mondom: meg kell érni a gyerekvállaláshoz, mert ennyi nehézséget 5-10 évvel ezelőtt biztos nem bírtam volna ilyen higgadtan elviselni, és az a gyereknek sem lett volna jó. Szóval csak akkor bírja az ember a strapát, ha lélekben felkészül rá. Egyébként gyerekfüggő is, nekem például egy olyan fiam van, akivel minden megtörténik, ami megtörténhet... De ő az életem értelme!

2010. ápr. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
persze , felboritotta ahz életünket, de teljes öröm :)most jön a 3. :)
2010. ápr. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!