Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Három évesen már tudni kellene...

Három évesen már tudni kellene öltözködni vagy vetkőzni? Vagy legalább megpróbálni?

Figyelt kérdés
2016. júl. 13. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozni igen, de egyedül öltözködni még nem.
2016. júl. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Együttműködni igen, próbálkozni, 1-2 darabot levenni (zokni, nadrág, stb.). Szandált felvenni, tépőzárat kapcsolni, esetleg nadrágot felvenni.
2016. júl. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Le már letud vetkőzni a kislányom 34 hónaposan! De felöltózni még annyira nem persze probálkozik de még nem nagyon megy neki! Pedig mire oviba megy már teljesen egyedúl kéne neki az ovodába mondták 😣 hát nem tudom sikerülni fog e!!
2016. júl. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az enyém pont három, egyedül öltözik-vetkőzik, a cipő még sokszor kacsaláb.. a kicsik másfél éves ikrek, egyedül vetkőznek (mindent), nadrágot felvesznek. Nekik könnyebb minden, ellesik a nagyobbaktól, minden okosság ragad rájuk a tesóktól.. az oviban segítenek még, nem tragédia, ha nem megy egyedül, de őszig még gyakorolhattok bőven.
2016. júl. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én 2-3 évesekkel foglalkozom és az a tapasztalatom, hogy az a 2 éves aki közösségben van, tud vetkőzni és öltözni általában. viszont aki otthonról jön 4 évesen, az is inkább közösségben tanulja meg :)

ennek egyszerű oka van, ott egyszerűen nem tudunk ketten 20-30 gyereket felöltöztetni, míg anyuka otthon egyet simán, ráadásul sokszor látom, hogy hiába tudja a gyerek felvenni a cipőjét mondjuk, anyának sokkal egyszerűbb ha gyorsan ráadja :)

de nyugi, semmi gond ha a tied nem tudja, ha bekerül az oviban, 3 nap alatt simán rájön hogyan kell, persze nem a cipzárt felhúzni, de egy nadrág nem fog kifogni rajta :)

2016. júl. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat !

Az enyem meg csak egy eves, de a baratnom nalunk volt a 3 evesevel, aki egyedul feloltozott , szandalt is. A csaladban viszont az egyik 3 eves nem is probalkozik, bar inkabb a szulok hibaja, mindent megcsinalnak neki. En meg elso gyerrkeskent csak szerettem volna tudni mire szamitsak.

2016. júl. 13. 22:07
 7/8 anonim ***** válasza:

sokszor nem kényelmesség, hogy a szülő öltözteti a gyereket. enyém is fel tud öltözni, 3 évesen is fel tudott, csak nem akart. Viszont ezt reggel munkahelyen késésnél nem igazán fogadják el oknak. Szóval igen, 1x megkérem, 2x megkérem... aztán veszekedés közepette felöltöztetem. Most is, 5 évesen. És tudja, hogy úgyis felöltöztetem, mert nem késhetek el.

Persze az oviban egyedül csinálja. Már a bölcsiben is öltözött egyedül. Ha valahova ő akar menni, 1 perc att puccba vágja magát.

Ez van.

Bár, már beígértem, és biz' isten elviszem egyszer pizsomában oviba.

2016. júl. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 19 hónapos. Simán levetkőzik, fel még nem. A szandált simán leveszi és próbálja felvenni is.
2016. júl. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!