Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy gyerek le kövérez egy...

Ha egy gyerek le kövérez egy másikat. Hogy kell erre reagálni?

Figyelt kérdés
A 4 éves Kisfiam mamájával volt a játszótéren. Volt ott egy kislány aki valoban jo husban van. Akart játszani a többi gyerekkel. Erre az én kisfiam közölte hogy nem jöhetsz mert te dagi kövér vagy. A csoportjukban is van egy nagyon húsos kislány az oviban. Már bölcsiből ismerték egymást. Soha nem beszéltünk előtte rola hogy tényleg milyen kövér a kislány mert azt bizti oda vágná neki. Nemrég volt is baj az oviban mert bizony a többi gyerek el kezdte csúfolni ezt a kislányt. Gondolom ezért is mondta ennek a másik kislánynak mert az oviban jo hetsz volt csufolodni. (az oviban nem az én Kisfiam kezdte). Mama látta hogy az anyukájaának nagyon rosszul esett. Nekem is rosszul esett volna. Mama bocsánatot kéretett a kislánytol. De ma hogy Kiderült ez a sztori az én fiamat nem nagyon hatotta mé. Kérjek én us bocsánatot az anyuktol?

2016. júl. 13. 21:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Más tisztában lenni vele, hogy egészségtelen a kövérség, s más szimplán bunkónak lenni.

S sajnos, ha nem fogod elmondani a kisfiadnak miért nem kellene így csúfolni másokat, nagyobb korában ő is bunkó lesz.

2016. júl. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes megkérdezni a gyereket, hogy igaz-e, hogy ez meg ez volt, főleg, ha nem voltál tanúja az esetnek, még akkor is, ha tudod, hogy a nagyi nem hazudna.

Azt is érdemes megkérdezni, hogy miért tette, hogy ne fuss bele egy olyan körbe, amiről az egyik hozzászóló is beszélt, hogy részinfó alapján ítélkezünk.

Kioktatni a gyereket félrevonva, négyszemközt kell, a nevelés lehet szigorú, következetes, de semmiképpen nem megalázó. Cél a felelősségvállalás és az egészséges önbecsülés és kölcsönös tisztelet, szeretet kialakítása.

2016. aug. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!