Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sok felnőtt miért allergiás...

Sok felnőtt miért allergiás az eleven gyerekekre?

Figyelt kérdés

Az "ideális" gyerek elvileg olyan, hogy akármikor be lehet tenni egy sarokba úgy, hogy akármeddig ottmaradjon, a hirtelen változásokra felnőtt módjára reagál, elsőre megcsinálja, amire megkérik és egyből elfogadja, ha nem kapja meg azt, amire vágyik.

Az örökmozgó, élénk gyerekekre meg rá van mondva, hogy hiperaktív, problémás, nem normális, nincs megnevelve stb.., holott csak gyerek. Fel nem tudom fogni, hogy miért olyan nagy baj, ha egy gyerek pörgős, mozgékony és nem csak egész nap ül egy helyben, és akármit mondanak neki vagy történik vele, csak bólogatva mosolygás a reakció.

A kedvencem, amikor pár "okos", "a gyerek verve jó" nézeteket valló középkorú elkezd "bezzegazénidőmbenezni", és vígan ecseteli, hogy ő már ennél kevesebbért is kikapott volna, és hogy annak idején nem volt annyi "neveletlen" gyerek, mert az ő szüleik nem féltek pofonokat osztogatni, és néha még a fakanál és a nadrágszíjj is előkerült. Nem csodálom, hogy anno minden gyerek kuşsban ült a helyén és első szóra ugrott, ha ilyen "eszközökkel" "neveltek". Állítólag régen volt a jó világ, de én azért örülök neki, hogy már más világba születtem.

Nem tudom felfogni, hogy miért olyan nagy bűn, ha egy gyerek elkezdi bontogatni a szárnyait, és ráébred, hogy nem csak az létezik, amit anyuka/apuka mondott. Nálam a "neveletlen" gyerek alpári stílusban ordít 0-24-ben, terrorizálja a kortársait és alapból rosszindulatú, nem pedig ott kezdődik, hogy nem ízlik neki a krumplistészta, meg szeretné nézni a kedvenc meséjét, nem szeretne fürdeni menni, még nem álmos este 8-kor, szeretne egy nyalókát a pénztárnál vagy éppen elkezdett egy kicsit rohangálni, mert éppenségel kilométerhiánya van, és mert egy eleven gyerek.



2016. júl. 17. 17:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Az én két fiam sem szeret a fenekén ülni😊. A kicsinek hihetetlen kilométer hiánya van, állandó pörög. Kisgyerekes ismerős meg is jegyezte hogy milyen aktív meg úr isten ( egyidősek - ha az ő gyerekét lerakod valahová kb ott is marad)kíváncsi, érdekli minden. A nagyobbikat már jobban le lehet kötni jobban megért mindent, aktív de már nem annyira mint a kicsi. Idegeneknek ehhez nincs türelme. Havonta kéthavonta én is kibukok néha. ha nem akar megenni valamit akkor nem eszik, ha éhes lesz úgyis eszik. Nem fogom fakanállal azért megverni. Van persze olyan hogy rácsapok mert olyankor már nem használ hogy rászólok, figyelmeztetem, elmagyarázom.
2016. júl. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

Megnéztelek volna tegnap.

Békésen ücsörgök A családommal és az ebédemmel valahol, egy asztalnál, mikor egy átok rossz fiúgyerek addig rohangál, míg bele nem rohan egy férfiba, aki két teli tálcával zsonglőrködik az asztalok között. Egy tényér paradicsomos káposzta landolt az ölemben. Anyuka még csak annyit se vakkantott, hogy gyere ide, fiam.

2016. júl. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
1-es vagyok ilyen helyen nem hagyom, nem is csinálják. Múlt héten pont olyan helyen voltunk gyerekekkel ebédelni. Ismerős meg is jegyezte ahhoz képest hogy milyen pörgős mind a kettő nyugodtan ülnek a kicsi az etetőazékben a nagy a széken és nem szaladoztak sehová.
2016. júl. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 piroska és a farkas ***** válasza:
87%
Különbséget kell tenni az eleven és a neveletlen között. Kisgyerekes anyukaként sokszor tapasztalom, h " eleven" címszó és jaj a szegény gyerek lelkibékéje miatt vannak szülők, akik egyszerűen nem fegyelmeznek. Ès az pl engem már bosszant. Igyekszem a kislányomat úgy nevelni, hogy ne korlátozzam, ha nem szükséges, de vannak határok. Hogy egy példát mondjak, ha itthon rohangál, hát rohangáljon. De pl ha templomba megyünk, ott ne rohangáljon. Inkább kimegyek vele, ha úgy èrzem, h sok neki, mert a többiek figyelni szeretnének. A nyalókás példa is olyan, h ha kér a kislányom túrórudit- 26 hónapos- akkor legtöbbször veszünk, de csak akkor eheti meg, ha kifizettük. Míg nemrég láttam egy anyukát aki a kb 4 éves gyerekek automatikusan nyitotta is a kihisztizett gyümölcslét ahogy levették a polcról. Mintha a mai szülők nem mernének nemet mondani, mert jaj nehogy vki hallja h hisztizik a gyerek,ezért aztán kevesebb határt húznak. Holott a határok kellenek. Természetesen nem " verve és lekussoltatva", azzal egyáltalán nem értek egyet én sem.
2016. júl. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
24%
Ne foglalkozz azokkal csak egyszerűen bunkó seg..fejek.
2016. júl. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
6%
Hát mert kretének én egyből megmondom mert ezeknek a feje is olyan mint a satnyadék.Rájuk nézni is rossz ,még amikor megszólalnak ...Nem szeretem én sem ezeket de hát gonosz emberek mindíg vannak lesznek sajnos.
2016. júl. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
33%
első, nem neked szólt, hanem a kérdezőnek (2 voltam)
2016. júl. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%
Mas az elevenseg es mas az elviselhetetlenseg. Lehet kerni nyalokat persze, de ha nemet mondok ra, azt el kell fogadni. Lehet rohangalni, de nem az etteremben vagy a kozertben. Lehet kiabalni, de nem a szinhazban vagy az orvosnal. Ha furdes vagy vacsora van, megmondom, hogy meg ezt a jatekot v meset befejezheti, utana irany a furdoszoba vagy az asztal. Nem kell ehhez megverni a gyereket, de bizonyos kereteket meg kell szabni. Ez a dolga a szulonek. Nem majmot akarok nevelni, de nem is robotot, hanem viselkedni kepes, de epp ezert onallo, boldog, sikeres embet.
2016. júl. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
83%

Eleven és elviselhetetlen, neveletlen gyerek közt hatalmas különbség van.


Egy aranyos eleven gyereket mosolyogva néznek meg az emberek. A rohangálós, idegeneknek rohanó, másokat buszon rugdosó, obégató, üvöltöző, károgó, kornyikáló ördögfiókákat csak a saját anyja nem kívánja a pokolba.


Múltkor a városban ment bele egy nőbe egy kisgyerek rollerral. A hölgy nagyobb darab volt, gyerek filmbe illően lepattant róla és feltörölte a szép térkövet, még a szülőnek állt feljebb, hogy a normálisan közelekedő emberek miért nem figyelnek a semmiből feltűnő a gyerekre.


És a buszon sem a normális hangerőn anyukájával, rokonokkal traccsoló kisgyerekre néznek úgy mint a véres rongyra, hanem arra aki artikulálatlanul óbégat, vagy olyan hangerővel dumál, hogy a busz másik felében ülő süket is hallja. A sort lehetne folytatni.

2016. júl. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
54%
Minden gyerek máshogyan éli meg a gyerekkort vannak szófogadóbban és vannak akik meg sem hallják.Nem feltétlenül a szülők a hibásak.Ha már gyerekekről van szó én annyit tudok hozzáfűzni hogy a felnőtt birkák nem tudnak viselkedni de állítom ezek ítélkeznek a legjobban.A batyusok gyerekei köztudott hogy nem tudnak.
2016. júl. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!