Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak szerintem gusztustalan,...

Csak szerintem gusztustalan, hogy egyes felnőttek mindenhova odapisiltetik a gyereküket?

Figyelt kérdés
Igen, értem én, hogy egy gyerek még nem tudja visszatartani és adódhat olyan helyzet mikor nincs más választás... de egyes felnőttek egészen érdekes helyekre képesek pisiltetni a gyerekeiket, és megvallom őszintén én ilyenkor alig látok a pipától. Múltkor például azt látom, mikor megyek hazafelé, hogy egy kislányt a betonúton, épphogy arrébb az út közepétől tart az anyja. Megint máskor azt, hogy szobor mellett... A kedvencem pedig még mindig az, mikor egy kisfiút VALAKI MÁS KERTJÉBE, a kerítésen keresztül pisiltetett az anyja. Mit gondolnak ezek a felnőttek? Egyáltalán ilyesmi hogy fordul meg a fejükben? Mert nyilván nem a gyerek a hibás.

2015. dec. 13. 23:22
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
91%
Én ugyan még nme tartok itt a gyerekeimmel, nem is szeretnék ilyeneket csinálni, de legyen az a mentség, hogy nagyon nehéz egyszerre figyelni egy gyereknek a nyűgjére bajára, ami azonnali és nagyon fontos kérdés (ha bepisil az út közepén, az kb. katasztrófa lesz, nem tudhatod honnan tartanak hova stb.) ugyanakkor a környezetre. Meg amúgy nekem pl, ha agyerekemnek baja van, ami nem a hiszti, akkor kb. megszűnik az agyam másra figyelni, arra kattan át, hogy minél előbb megoldjam a problémát. Vannak nálam ügyesebbek, de nekem nem megy egyelőre, hogy mindent jól csináljak. Csak az aktuális problémára tudok figyelni, ha a gyerekek mellettem vannak, akkor rájuk és ha más is belefér, mert nincs gondjuk, akkor a környezetre és a többire. Pedig mérnök vagyok, munkában ezer szálat tudok párhhuzamosan tartani, de a gyerekekkel más minden.
2015. dec. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
65%
Addig voltak elveim, míg gyerekem nem lett. Mióta kettő van, egyetlen célom túlélni a napokat. Hogy oda pisilteti más a gyerekét? Ámen. Ez legyen a legnagyobb baja mindig!
2015. dec. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
85%
Magamnak sem talalok nyilvanos WC-t sehol a varosban, nemhogy 2 percen belul egy gyereknek. Szerintem az anyuka igy is szarul erzi magat, nem tudnek ilyenert csunyan nezni vagy haragudni.
2015. dec. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
74%
Hány gyereked van Kérdező?
2015. dec. 14. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
73%
Betonùtra èn is pisiltettem. Bevásàrlò utcàn voltunk, bementūnk egy boltba a lànyom szòl hogy pisilnie kell nem volt fūves hely. Kènytelen voktam a betonùtra a villanyoszlop mellè pisiltetni. Nekem nincs bajom ilyenekkel nem èrdekel. Engem csak az zavar ha valaki a jàtszòtèrre pisilteti a gyereket, vokt egy eset a nagyi kiveszi a kislányt a homokozòbòl ès közvetlen mellè pisiltet. Na azèrt az már durva.
2015. dec. 14. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
77%
szerintem nem kéne ennyit nyávogni,tudod te,hogy hány kóbor és nem kóbor kutya hugyozik ugyanarra a betonútra,meg a szomszéd kertjébe? a kóbor macskákról már nem is beszélve.
2015. dec. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
63%
Még ha csak a kóbor állatok... De a pasik is képesek ám bárhol kiereszteni. Azon meg mar senki nem háborodik fel.
2015. dec. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
79%

Ha egy éppcsak szobaisztává lett gyereknek pisilnie kell, az nem olyan mint ha egy felnőttnek, nem tudja szépen visszatartani amíg keresnek egy wc-t. Ilyenkor az anyuka nem szeretné, hogy nagykig pisis legyen a gyereke.

Más kertjébe nyilván nem pisiltetem, meg a játszótéren a homokozó mellé, megpróbálom a körülményekhez képest legjobb helyet megtalálni... de a szükség nagy úr.

Ja, és igen, szerinted hány kutya, macska, patkány, részeg, hajléktalan, stb. pisil naponta a betonútra? Egy kisgyerek pisije legalább egy kisgyerek pisije, na...

2015. dec. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
75%
Én is pisiltettem már utcán,de azért a lehetőségekhez képest igyekeztem nem az ut közepére vagy a szobor tövébe,probáltunk elsietni valami ut széli helyre legalább vagy egy bokor mellé már ha volt.vagy legalább olyan helyre ahol kevesebben látják,ár valoban egy éppen szobatiszta gyerekkel nehéz,főleg télen,inkább nézzenek rám ezért csunyán,mint h azért mert bepisilt a gyerekem.
2015. dec. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
35%

De, szerintem is undorító. De sajnos sokszor nincs más megoldás. Viszont ez nem mentség a mások kertjébe pisiltetésre természetesen. Egyébként én úgy voltam vele, hogy amíg nem volt magabiztosan szobatiszta a fiam (tehát nem tudta még 1-2 percnél tovább visszatartani, hanem ha jelzett, akkor azonnal meg kellett pisiltetni), addig ha hosszabb időre mentünk el otthonról, azért még ráadtam a pelenkát. Ha csak boltba mentünk, akkor úgy indultunk el, hogy itthon pisilt, aztán mentünk, így ezzel nem volt gond.

Amitől viszont ki tudok akadni, amikor a játszótéren pisiltetnek ide-oda. Teszem hozzá, erre a játszótérre, ami itt van, tényleg csak a mellette lévő két házból járnak gyerekek, nem egy nagy eresztés, csak egy homokozó és egy mászóka. Csupa liftes ház, tényleg másodpercek alatt haza lehet jutni pisilni. Ahol meg még ennyi idő is problémát jelent, ott tök jó megoldás az eldobható papírbili. De hát mondjuk nem tudom mit várok, itt olyan suttyó társaság lakik, hogy ilyesmi még véletlenül sem jutna eszükbe. Inkább következetesen az erkélyek alá küldik pisilni a gyerekeket (persze nem a saját házuk erkélyei alá, hanem a másik oldalon lévő ház falához, de mivel mindkét házból járnak ki gyerekek játszani, mindkét ház oldala végig van hugyozva folyamatosan). Az a legszebb, hogy még a 4-5 éveseket sem viszik fel pisilni...

Ja, és a ház aljában az egyik földszinti lakás a gyerekorvos rendelője. Na, annak az ablakai alatt is rendszeresen öntöznek, ez főleg nyáron igen jó buli szokott lenni, amikor jön be a váróba a pisiszag...

2015. dec. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!