Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetek? Már nem bírom...

Mit tehetek? Már nem bírom hallgatni! (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Egy társasházban élünk, a földszinten van egy 2,5 éves ikerpár. Álló nap bömbölnek, ordítanak, visítoznak. Itt a jó idő, mindenhol tárva az ablak, de egyszerűen nem lehet meglenni a két gyerek "műsorától". Az anyjuk van itthon velük, meg ki mikor. Itt van egy pár lépésre a játszótér, soha senki nem vinné őket. Nem hiszem, hogy ennyi idős gyerekek csak ilyen módon képesek kommunikálni. Mindentől tiltva vannak, múltkor a seprűt találták érdekesnek. Erre az anyja fogta az egyik gyereket, és úgy berángatta a karjánál fogva, hogy a fél cipő is leesett a menetben a gyerekről. Kiabál, meg fenyegetőzik az anyuka, csak néhány verzió: "Letöröm a kezed", "Fejbe verlek".... Továbbá este 10-10:30-kor is még fent vannak a gyerekek, és mi mást csinálnának, mint ordítanak és bőgnek. Lehet ezzel a gyermekjóléti szolgálathoz fordulni vagy valahova? Már utálok itt lakni....
2016. júl. 19. 09:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%
NEkem is kettő van, nekünk is vannak rosszabb napjaink, szintén 2,5 évesek. NEkem az a legjobb megoldás ilyenkor, ha valaki étjön hozzánk gyerekkel, vagy anélkül. Akkor a srácok a vendéggel vannak elfoglalva, neki produkálják magukat és még főzni is nyugodtabban tudok, ha van itt valaki. + jobban uralom az agyvérzésem is. Javaslom, legyél velük jóban és akkor talán lesz társasága az anyának is, nem csak az ikrek tomboldája, Tuti hulla fáradt. Ezt tudod tenni pl. vagy felajánlod, hogy külön.külön kiviszed játszóra őket pl.
2016. júl. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Inkább a tásasház közös képviseletéhez fordulnék. Vagy közvetlenül a szülőkhöz első körben.
2016. júl. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Nem értem, miért a kérdezőnek kellene átvállalnia a gyerekek szórakoztatását, játszótérre hordását!!! Milyen alapon? Semmi köze hozzájuk, nem az ő gyerekei, nem ő vállalta a gyerekeket, nem ő felelős értük, még csak nem is rokonai. Csak élni szeretne. Ha én egész nap ordítok, mert nincs elég pénzem, kiborultam és fáradt vagyok, akkor a szomszéd jöjjön és fizesse be a számláimat? Te odaadnád amúgy a gyereked a szomszédnak, csak mert fáradt vagy?
2016. júl. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%

Gyerekek miatt senki nem fog semmit csinálni, ha hangosak. Az anyával sem, mivel nem veszélyezteti őket.

A kérdés az volt, mit csinálhat, leírtam. Barátkozzon össze vele és segítsen be neki, akkor talán ez elviselhetőbb lesz. Amúgy meg még pár év, mert az ovisok is ilyenek, ha közeli tesók, akkor főleg. Ez van.

Engem sem érdekel, hogy ki mit gondol, ha hangosak. Csitítom őket, nevelem őket, de attól még hangosak. Az én szoszédaim pl. azt mondják, amikor elnézést kérek időnként, hogy a gyerekek ilyenek.


Amúgy igen, a felettünk lakó tök jó fej és sokszor besegít azzal, hogy leadhatom hozzá fél-egy órra a fiúkat. Pl. megeteti őket addig azzal, amit viszek, én meg elintézem a dolgom és nála sokkal inkább megemberelik magukat.

2016. júl. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%

Egy kört megér, de ismerve a mai magyar viszonyokat, amíg nem folyik vér, nem csinálnak semmit.

Nem ő az első meg nem az utolsó anya, aki hül.ye a gyerekneveléshez, csak imádkozz, hogy ne legyen megint terhes.


Ezen kívül nem tehetsz semmit.


Egy gyerek nem olyan, mint egy kutya, hogy ha a lakóközösség megszavazza, akkor a többiek nyugalma érdekében tilos tartani.


Amúgy ha a szülők nem foglalkoznak velük, még simán elképzelhető, hogy tényleg nem tudnak másképp kommunikálni. Majd idővel elkezdenek ők is ordibálni, hogy letöröm a kezed.


Az anyával sincs értelme beszélni, tipikusan olyan közeg, ahol csak annyit érsz el vele, hogy havonta kétszer véletlen be fog törni nálatok az ablak...


Úgyhogy azt kell hogy mondjam, hogy gyakorlatilag nem tehetsz sokat, elméletben vannak lehetőségek.

2016. júl. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%
Márpedig néma gyereknek, tudjátok, anyja se érzi a szagát. Szólni kell igenis! Más lakó se ordíthat artikulálatlanul. A gyerekeknek is meg kell tanulni viselkedni. Este tízkor ordibálni nem szabad se gyereknek se felnőttnek. Vagy irány a tanyavilág, ott lehet ordítani egész éjjel.
2016. júl. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem tudsz mit csinálni, maximum te költözöl, de a társasház ezzel jár mindenhol. Ahogy már írták előttem, a kutyát lehet tiltani, de gyereke bármelyik idiótának lehet, a panel közepén is. Életem egyik legnagyobb félelme, hogy csórók maradunk, és a panelba vagy valami vékonyfalú bérlakásba kell majd szülnöm, hogy szórakoztassuk a szomszédokat néhány éven keresztül... Tudom miről beszélek, felettünk egy fiú gyerekkel laknak, és most így 7-8 évesen jutott el arra a szintre, hogy ne tomboljon amikor otthon van.


Mondjuk este azért bőgnek, mert egy ilyen pici gyereknek már 10-kor bőven ágyban a helye...

2016. júl. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
38%

Ha téged ennyire zavar, akkor őt, aki együtt él velük, mit gondolsz, mennyire készíti ki?

Azért mond ilyeneket, mert kimerült, frusztrált, stb. Ha senki nem viszi ki őket, akkor nyilván segítsége sincs. Nem támadnám. Mélységesen sajnálom a nőt. Segítenék, ha tudok. Mert azzal, hogy belerúgsz, jót nem teszel velük.

2016. júl. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
Amíg társasházban éltünk, mi is küzdöttünk efféle problémákkal. Én átmentem a kisfiú anyjához, és mondtam neki, hogy csitítsa a gyereket, mert az én kisbabám (akkor még baba volt a 3 évesem) nem tud tőle aludni, nyűgös egész nappal. Az anyuka viszont velem is kiabált, ordibált, mi meg akkor döntöttük el, hogy családi házba költözünk egy kis falura. Azóta nincsenek ilyen problémák, jóban vagyunk a szomszédokkal is.
2016. júl. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


van egy ilyen kifejezés, hogy a gyermeki léthez való jog..


Hát ez az..semmit nem tudsz tenni...


de amúgy 2 egykorú gyerek ilyen sajnos...napi 1000 konfliktus, mindenen veszekednek, civakodnak, ölik egymást..


Az anyukák idegei pedig végesek, 1-1 rángatás sajnos becsusszan, lila gőzöd sincs mit csinál végig napi 24órában...


anno alattunk is lakott egy ilyen család, baromira idegesítettek, mondtam magamban mindent, szídtam őket, mint a bokrot..mióta gyerekem van, tudom milyen ez...


A játszóra meg tuti néha kiviszi, gondolom te se vagy otthon reggeltől estig, hogy ezt lásd..

vannak napok, hogy képtelenség kimenni, mert mosni, főzni, takarítani kell...és olyankor a gyerekek megőrülnek, mert nem bírják...

2016. júl. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!