Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Törvényszerű, hogy az ember...

Törvényszerű, hogy az ember kifordul magából, ha gyereke lesz? Mindenki szokott néha üvölteni és rácsapni a gyerekre?

Figyelt kérdés

Ma a vonaton volt egy házaspár, két gyerekkel. Kiabáltak velük, megfogták többször erősen a kezüket. Itt sokszor írjátok ti is, hogy nevelő célzatú az a pofon, meg hogy kiabálnak a gyerekkel az anyukák.


Úgy félek, hogy így kifordulok magamból, én birkatürelmű vagyok, nem szoktam pofozkodni sem, és annyira nem látom magam a vonatos anyukában. De a világban is ezt látom, hogy ezek a fenti dolgok normálisak és nincs olyan, aki ne tenné ezeket.


Van itt olyan, aki nem szokta megütni a gyerekét vagy nem kiabál vele? Nekem még pici a gyerekem, de nem akarom erre ráfogni, mert nyilván bármilyen korú gyereket lehetne érzelmileg és testileg bántalmazni.


2016. júl. 23. 19:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
57%

Kedves 7-es válaszoló: ha a gyereked az utcán hirtelen kirohan egy autó elé és alig birod elkpani, akkor kizártnak tartom, hogy csöndben annyit mondasz neki, hogy máskor ne csináljon ilyet. Ebben a helzetben MINDEN ember rákiabál a gyerekre és jó erösen elkapja a karját, hogy ne üsse el az autó!

Emellett egy gyereknek azt is meg kell tanulnia, hogy nem mindig ö választhat, hogy mi legyen, mert ezt legfeljebb addig tudod megtenni, amig csak veled van. Ahogy közösségbe kerül, ott nem fognak órákig várni, mire a gyereked hajlandó elindulni a többiekkel sétálni, vagy leülni megenni az ebédet.

2016. júl. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nem kellett volna 0-ra pontozni valakit azért, mert más a tapasztalata. Nekem minden válasz hasznos volt!


Meglátjuk, hogy alakul majd nálunk, úgy tűnik, természetes, hogy az ember néha kiakad a gyerekre és akkor kiabál. Majd megbékélünk magunkkal.


Szerintem amúgy mindenki kiborult volna azon a látványon, amit mi láttunk tegnap a szülőktől, képzelem, mi lehet otthon, ha idegenek előtt ennyit megengednek maguknak...

2016. júl. 24. 09:56
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

" képzelem, mi lehet otthon, ha idegenek előtt ennyit megengednek maguknak..."


SOk esetben éppen azokkal van ilyen, akik otthon nyugosan bírják a gyereket, viszont mások elött idegesek lesznek, föleg, ha elötte már kaptak jópár beszólást (másik vonaton, stb, nem feltétlen ott, amikor te is láttad), vagy akiknek normál esetben otthon nem hisztis a gyereke, erre idegenek elött úgy viselkednek, mintha sosem lettek volna nevelve.


Mindkét esetben a szülök túlreagálnak, annak ellenére, hoyg otthon nem ez a megszokott.

2016. júl. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
57%
#7 vagyok. Miért, mit kéne csinálnom? Eléraknom az ételt "Addig itt ülsz, amíg meg nem eszed!" felkiáltással? Anno így erőszakolták belém az ételt. Meg is lett az eredménye. Az ételrk 90%-ától egyszerűen rosszul vagyok, mert mindig előtörnek belőlem a gyerekkori emlékek. Egyébként nem válogatósak a gyerekeim, pont, mert nem erőltetem. Az meg számomra teljesen természetes, hogy a saját pólóik közül azt vesznek fel, amit akarnak, hisz azért az övék. És nem akarok anyámasszonykatonáját nevelni belőlük, hogy még felöltözni se bírnak anyuci nélkül. Le lehet pontozni, de attól még ugyanúgy nem ütöm őket vagy kiabálok velük, és meg is van az eredménye. Okos, nyitott, fogékony, eleven gyerekek.
2016. júl. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!