Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól lehet a...

Hány éves kortól lehet a gyereknek saját szobája, vagyis mikortól ajánlott, hogy ne a szüleivel aludjon egy szobában?

Figyelt kérdés

Amikor már megtanult járni,meg szobatiszta lett,akkor kell hozzászoktatni,hogy ezentúl máshol fog aludni?Mert nyilvánvaló,hogy a szüleivel egy szobában örökké nem alhat.


Még nincsen gyerekünk,azért kérdem.



2016. júl. 24. 01:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
75%

A fiunk kb 15-16 hónapos lesz, mire az új házunkba költözünk, ott lesz saját szobája.

8 hónapos korától nem szopizott éjjel, de előtte pár hónappal is már el tudtam volna képzelni, hogy külön legyen. Kb 1 éves kora óta kifejezetten jó ötletnek tartom, várom a költözést.

Figyelni kell a gyermeket, és magadat is egyaránt. A szívem sokszor még azt diktálná, hogy maradjon, vagy aludjon velem, mert olyan kis édes, meg a kis szuszogása... de látom, hogy nincs szüksége rá, jót alszik az ágyában.

2016. júl. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
61%
Sok mindentol fugg. Nekem 14 honaposom van, a mai napig sokszor kel ejjel szopizni, igy meg semmikepp nem szeretnem masik szobaba rakni.
2016. júl. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
38%

Mindkét gyerekem születése óta külón szobában aludt. Az egyik nem szopizott éjszaka, hanem aludt:), így semmi gond nem volt a külón szobával, a másik gyerekem viszont sokáig szopizott éjszakanként, és igényelte a jelenlétemet, szóval 4 hónapos korától 1,5 éves koráig együtt aludtunk.

Teljesen gyerekfüggő szerintem. egyszerűen csak figyelni kell a gyerekek jelzéseit, és az ésszerűség határain belül úgy alakítani a napirendet, hogy mindenkinek jó legyen.

2016. júl. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
51%
Az az egészséges, ha az ekső naptól külön alszik.
2016. júl. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
71%
Kezdetektől külön alszunk, ha beteg, akkor becuccolok a szobájába a kanapéra.
2016. júl. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
48%

Ameddig ejjel szopizott addig nem tettem kulon ...

Mondjuk addig lehetoseg sem volt ra :-)


De mindenki ugy csinalja ahogy akarja

2016. júl. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
64%
nem,nem aza az egészséges,hanem SZERINTED az az egészséges.
2016. júl. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Mindkettőnek van szobája, egyelore nem igénylik ..,

A nagy 3 eves de a kicsinel alszik aki 3 honapos, nappal a nappaliban jatszik ...

2016. júl. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
55%
Mindenki úgy csinálja,ahogy akarja,de a NORMÁLIS és EGÉSZSÉGES az,ha az első perctől a saját ágyában alszik a gyerek.A külön szoba nem adatik meg mindenkinek eleinte,de egy kis sarokrészt ki lehet alakítani,nagyon max odatolni az ágyát,bölcsőjét a pár ágyához.Semmi keresnivalója a gyereknek a hitvesi ágyban.
2016. júl. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
88%
De hülye vagyok,bocs,a szobáról szólt a kérdés.Ha lehet első perctől külön szoba,de ha nem,akkor is max.iskolakezdés.Bár én sosem tudnék pl.úgy szeretkezni a férjemmel,hogy ott a gyerek a sarokban.
2016. júl. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!