Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól lehet a...

Hány éves kortól lehet a gyereknek saját szobája, vagyis mikortól ajánlott, hogy ne a szüleivel aludjon egy szobában?

Figyelt kérdés

Amikor már megtanult járni,meg szobatiszta lett,akkor kell hozzászoktatni,hogy ezentúl máshol fog aludni?Mert nyilvánvaló,hogy a szüleivel egy szobában örökké nem alhat.


Még nincsen gyerekünk,azért kérdem.



2016. júl. 24. 01:06
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
52%

Kedves 19- es válaszoló! Pont úgy gondolkodtam, mint te, amíg a kislányom 4 hónapos nem lett, és gyakorlatilag arról szóltak az éjszakáim, hogy a saját ágyam és a gyerekemé között futkoztam, mert a kislányom éjszaka szopizott. Ne taglaljuk, a végén úgy döntóttem, hogy ahhoz, hogy ne egy kialvatlan idegroncs legyek én is és a gyerekeim is, együtt aludtam a lányommal.

Amikor megérett az egyedül alvásra 1,5 éves kora körül, akkor mindenféle szoktatás és harc nélkül aludt és elaludt egyedül az ágyában.

Szóval egészséges és normális az nem az, amit te gondolsz, hanem amilyenek az EGYÉNI igények.

Gondolom a szoptatásról, szobatisztaságról is határozott megkérdőjelezhetetlen véleményed van....

2016. júl. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerinted a külön alvás egészséges, akkor te miért a pároddal egy ágyban alszol?
2016. júl. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Enyémek születésük óta külön alszanak.
2016. júl. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Szerintem gyerekfüggő. Az én lányom velem aludt 2 és fél éves koráig, most 3 és fél éves, saját ágyában alszik, de a mi szobánkban. Soha nem volt harc az alvással, mindig figyelgettem a gyerekem alvási szokásait és figyelembe vettem az igényeit. Lassan úgy tűnik elérkezik a külön szoba ideje is, de engem nem zavar a gyerekem jelenléte, ha édes kettesre vágyom a férjemmel,van másik szoba is a házban, ennyit mi is tudunk alkalmazkodni hozzá. Rugalmasan kezeljük mindketten az alvás kérdést, mert szerintünk egy fontos szempont, hogy eleget aludjon a gyerek és azt minél nyugodtabban. De kinek mi jön be. Egy ismerősömnek a 2 évese 2-3 órán keresztül ordított minden este egy hétig, amikor saját szobába "szoktatták". Hát... erről nem részletezném a véleményem. Most 6 éves, nem tud egyedül aludni, még az ágyban sem, nemhogy a szobában. Majd meglátod, a te gyereked milyen habitusú. Valamelyik gyerek szeret egyedül, nyugodtan aludni a saját ágyában már csecsemőként és van amelyik igényli a szülő közelségét X ideig. Előre nem lehet megmondani.
2016. júl. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!