Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik szobatisztaság miatti...

Létezik szobatisztaság miatti szorongás, vagy mire véljem ráadásul nyári szünetben hogy mellettem akar elaludni a teljesen szívesen önálloan elalvo gyermekem?

Figyelt kérdés

Kicsi baba kora óta szívesen elalszik kiságyban önálloan, persze leszámítva az elmúlt pár nehezebb időszakokat(amikor ujszülöttként babakocsifüggő volt, meg hasfájos stb de ha minden rendben volt, örömmel, akár gügyögve magában, simán elaludt mindig önállóan. Később, bölcsödébe kerülve kérték szoktassam valami alvos macihoz, hogy ebéd után könnyebben altathassák.ott betett az, hogy ebéd után nem kaphatott cumisüveg tejitalt igy kicsit megkavarodott a dolog.de nem ragozom az altatástörténetet tovább.alapvetően elalszik szépen ez a lényeg.)



A szobatisztaság abszolut nincs erőltetve ott a bili, pelust le tudja szedni, az első produktumnál jelen se voltam, csak hozta mutatni a bilit :)

Nyári szünetben ugyanugy tartom a napirendet, nem borult semmi.

Nem jön a foga nincs semmi egyéb.

És kb már 5. alkalommal/napja hiába a szokásos esti rutin és ha ráadásul fáradt is, nem akar a kiságyban elaludni, mindennel rafináltkodik, hogy kijöhessen velem aludni, vagy ha nem hat, beveti a sírás verziot is.


Olvastam olyat is hogy ebben a korban kezd bennük az igazi komoly szeretet is kialakulni, kezdenek empátiát érezni és szándékoltan örömet okozni stb. Vagy erről is szo lehet?vagy az az "anyaszerelem"korszak lenne amiről szintén olvasni?


Azért nem mindegy, mert ha mindettől függetlenül csak simán bepróbálkozás, akkor viszont nem szeretném magam mellé szoktatni, viszont ha valami szeparácios akármi lenne vagy szorongás, természetes hogy olyankor empatikus vagyok, ez mindig is igy volt, tudja ha fáj valami, kap cseppet vagy csak mellém veszem.


2016. júl. 28. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

pont kort nem írtál, de nem hiszem, hogy ennek köze lenne a szobatisztasághoz.

egyrészt a bölcsiben ugye nem egyedül alszik délután és nem is kiságyban. az se jó, hogy a délutáni alvást esti rutin előzi meg.


de szerintem simán lehet, hogy egyszerűen csak kinőtt a kiságyból, hiába szerette, nem 18 éves koráig fog benne alduni :D

2016. júl. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

26 honapos

Kommentben irtam volna csak nem küldte el a telo

2016. júl. 28. 22:14
 3/8 A kérdező kommentje:

Ebéd után nem esti rutinnal altatom, érdekes, akkor viszont simán kiságyban alszik el.

Ilyenkor éjszakára meg ki kell venni...

2016. júl. 28. 22:23
 4/8 anonim ***** válasza:

jajj mert én azt hittem a délutáni alvásról írsz :D

lehet ideje egy rendes ágyat venni, kiválaszthatna hozzá egy szuper ágyneműhuzatot/lepedőt amiben a nagyok alszanak ;)

figyelj oda, hogy ne most alakíts/támogass egy rossz szokást

2016. júl. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért tartok a rendes ágytol, mert abból meg ki is tud jönni ráadásul.egy élmény
2016. júl. 28. 22:37
 6/8 anonim ***** válasza:

na jó, de elkerülni nem tudod :) csak tolod magad előtt, de ha vége a szünetnek és mész megint dolgozni, akkor mivel jobb majd akkor 2000x visszatenni az ágyába mint most, amikor tudsz pihenni? :)

nekünk 3 éjszaka ment a kijárkálás, utána befejezte, azóta egy kezemen meg tudom számolni hányszor kérte, hogy aludjunk együtt pedig már 4éve rendes ágyba alszik ;)

2016. júl. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És addig valami megoldás, míg nincs gyerekágy??
2016. aug. 8. 20:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy várandós kis tesóval?
2016. aug. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!