Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek gond, ha a 2,5...

Szerintetek gond, ha a 2,5 éves lányom még nem mutat érdeklődést a szobatisztaság kialakulása felé?

Figyelt kérdés

Volt egy időszak (kb. 2 éves lehetett) amikor megvettük a bilijét, akkor még az újdonság erejével belepisilt és kakilt is több alkalommal,örömmel, WC- be szintén a szűkítő miatt, de az utóbbi 1-2 hónapban szinte rá sem hederít, ha kérdezem, nem akarja használni. Erőltetni nem akarom, de úton-útfélen találkozom 2- 2,5 évesekkel akik már nem hordanak nappal pelust.

Mit gondoltok, tudnék segíteni neki, vagy ne avatkozzak bele, majd megérik rá?


2015. szept. 19. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én véleményem szerint, nem. A fiam majdnem 3 és félévesen lett szobatiszta, de akkor két hét alatt éjjel-nappalra. Összvissz egy baleset volt! Kicsit próbáltam én is előtte "erőltetni", azt értem el vele,hogy hiába kakilt már a bölcsiben párszor a wc-be, egy idő után, ott sem akart. Akkor szóltak is a gondozók,hogy álljak le.

Aztán amikor láttam,hogy lehet megint próbálkozni, megbeszéltem vele,hogy ma úgy megy bölcsibe,hogy nem lesz pelus, szóljon,ha pisilni vagy kakilni kell. És sikerült is. Ez volt májusban, azóta sincs gond sem éjjel, sem nappal.

2015. szept. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Egyébként nem bölcsis (és nem is lesz).

2015. szept. 19. 16:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem gond. Kisfiam februári születésű, 3. szülinapja előtti novemberbe lett szobatiszta. Addig nem érdekelte, majd egyik nap szólt, hogy kaki de a WC-be. 2 hét alatt biztonsággal nappalra, rá 2 hétre a nappali alváshoz sem kellett pelus. 1 hónap alatt szobatiszta lett. Majd éjjelre sem adta rá pelust, miután kb. 2 hétig száraz maradt a pelus.Így 1,5 hónap alatt teljesen szobatiszta lett éjjel-nappal. Mindenféle erőltetés, próbálgatás nélkül.
2015. szept. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meg fog érni.

Akkor enyémek is pisiltek este fürdés előtt, aztán pár hónapig nem voltak hajlandók. Végól lánykám 33 hósan, kisfiam rá egy hónapra lett szobatiszta, bugyit, gatyát kérték (ikrek)pár nap alatt.

2015. szept. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha előbb erőlteted, mintsem elég érett lenne hozzá, akkor kínszenvedés lesz, és számára negatív élmények társulnak majd a pisiléshez, kakiláshoz.

Amikor elég érett lesz hozzá, néhány nap alatt lejátszódik a szobatisztává válás, mert ő is akarni fogja. Terelgetni lehet, de nem állandóan, csak alkalomszerűen, és erőltetni nem szabad. Van aki 2 évesen szobatiszta, van aki 3 évesen. Semmi gond ezzel...

2015. szept. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!