Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet egy 2 évest...

Hogyan lehet egy 2 évest erről leszoktatni?

Figyelt kérdés

A baj az, hogy a 2 éves bántja a 4 évest. Meghúzza a haját, belemar az arcába, megcsípi, meglöki úgy, hogy a nagyobb hanyatt esik, beleszórja a szemébe a homokot, belerúg, hátba vágja, megpofozza, stb... Szóval minden módját produkálja a bántalmazásnak. Az érdekes az, hogy a bölcsiben senkit sem bánt. Itthon sem. Csak a nővérét. Ilyenkor mit lehet csinálni? A rácsapást nem akarom alkalmazni, mert az egy ördögi kör. Buzdítanom kellene a nagyot, hogy ne hagyja? De ő meg szegény csak sikít, nem bántja a húgát. Valaki volt hasonló helyzetben?

Egyszer a játszótéren belemart egy kisfiú arcába (ez az egy volt, hogy idegent bántott) és sajnos éppen olyan helyen voltak, ahol alig értem el. Annyira sajnáltam a kisfiút, mert szegény sírt, mivel addig amíg el nem értem, addig marta, el sem engedte. Miért csinálhatja ezt?

Próbálok mindig mellette lenni (főleg ha idegen gyerekek mellett vagyunk), mert már amikor közelebb van hozzájuk, attól félek, hogy nehogy valami ne tetsszen neki. Már mint egy hülye, mondom neki, amikor mondjuk nyúl a játékért (nyilván nem tudom, hogy mit akarhat), hogy "Nem bántjuk a kisfiút/kislányt!" Tudom, hogy ez nem normális. De mit tehetnék?


Köszönöm, mindenki válaszát!



#2 éves #islányok
2016. júl. 30. 23:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Frusztrációi vannak.

Ami talán testvérféltékenység.úgy érzi nem kap annyi figyelmet, amennyit szeretne.

Rengeteget segít először is nyugtázni a helyzetet.szeretett hangsúllyal elmagyarázni neki, hogy értem, te most dühös mérges vagy (indokolhatod ha tudod mert nem veled játszik, vagy mert elvette a játékod stb)

Tudom hogy ez nehéz neked.


És aztán tanítgatni hogy hogyan tudná levezetni a feszültséget. Dühében tapsolni toporzékolni vagy szólni, bármire ami nem közveszélyes.mutatni neki hogy ilyen irgumburgum mérges vagy.


És mindezt megelőzni.ugyanis ezeknek a kitöréseknek vannak előjelei.ha már tizedjére veszik el a játékát,vagy tizedjére nem figyelnek rá, akkor már nem tud máshogy érvényesülni.figyeld meg a szitut teljesen az elejétől már reggel hogy mi alakul mivé.hányszor nyafog hányszor szomorú hányszor csalódott.

2016. júl. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
szia, nekem van egy 2 évesem és egy 6 évesem. Ha nálunk a kicsi bántja a nagyot, akkor mindig nagyon határozottan mondjuk, hogy nem szabad. Értsd ezt a határozottant úgy, hogy hangosan, figyelemfelkeltően, mindig oda kapja a kis fejét és néz, hogy most valami nem jó. A nagyobb sírni is szokott, amikor durvább. Ezt nem lehet ilyen mimózán kezelni, az értésére kell adni, hogy ez nagy hiba, nem szabad, fájdalmat okoz. Van, amikor meghúzza a nagyobb lányom haját és ő visszaadja. Meghúzza a kicsi haját. Én ilyenkor nem szólok közbe, mert érzi, hogy mit tett. Muszáj megtanulnia, hogy meddig mehet el, hol van a határ.
2016. júl. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Határozott nem. Ez az a kategória, ahol nagyon határozottan tiltani kell.

Ahogy írták, emellé érdemes más, feszültséglevezetést tanítani neki.

A lényeg, hogy ne a gyerek személyiségét, hanem a viselkedését bíráljátok. "Lehetsz mérges, de a nővéredet nem bánthatod! Tessék, itt egy párna, ezt üsd, amíg le nem nyugszol."


És igen, két éves, készüljetek, hogy ezt jóóó sokszor el kell ismételni, mire belső fékként fog működni.

2016. júl. 31. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7%
Hát pedig ha a nagy egyszer rácsapna, úgy befrászolna a kis porbafingó, hogy soha többé nem bántaná. Eszméletlen, hogy pelenkások terrorizálnak nagyobb gyerekeket, tudja már, hol a helye. 2 évesen már elég értelmes ahhoz, hogy alkalmazzuk vele szemben a büntiszéket, büntisarkot, vagy éppen kiküldjük a másik helyiségbe, mondván, te ezt a viselkedést nem tűröd el. De mondom, a leghatásosabb az lenne, ha buzdítod a nagyot, hogy védje meg magát. Csak egy alkalom kéne, és rögtön rájönne az agresszív tipegő, hogy kettejük közül melyikük az erősebb. Nálunk is hasonló volt a szitu, a 2 éves húgom rendszeresen ütött, egyszer ütöttem vissza és azon nyomban észhez tért.
2016. júl. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De hogyan bátorítsam a nagyot, nehogy verekedés legyen minden ilyen eset vége. Ma reggel ki is próbáltam, hogy mi történik, ha nem lépek közbe. Ugyanis eddig mindig az volt, hogy amikor a kicsi éppen bántotta én odaléptem. Tehát a nagynak esélye sem volt reagálni. Mai eset: a joga labdámmal játszottak. Aranyosan gurították egymásnak. Aztán a kicsi kitalálta, hogy "enyém". Direkt nem léptem közbe. Egymással szemben álltak és mind a kettejük keze a labdán volt, húzták. A kicsi belemart a nagynak a karjába. Ő meg elkezdett sírni. Visszamart ő is. A kicsi is sírt. Egyébként ez pillanatok műve volt. Aztán csak rángatták a labdát. Végül a kicsi elengedte és a nagy hanyatt esett. Szóval mindenki sírt, de a kicsi "nem tanult". Aztán másik eset, kb 20 perce: feküdtek egymás mellett, altatás előtt. Nevettek egymásra. A kicsi gondolt egyet és beleharapott a nagyba. A nagy meghúzta a haját. A kicsi "találékony módon" az arcára csapott. Most mit tegyek? A kicsi sokkal agresszívabb és nem hagyja magát. De azt sem akarom, hogy a nagy ugyanilyen legyen. Mert attól félek, hogy az "add vissza" dolognak az lenne vége, Hogy verekszenek. Mert a kicsit látni kellene, hogy mennyire "legyőzhetetlen". A nagyobb tényleg megijed tőle. Aztán meg bűntudatom volt, hogy hagytam, hogy bántsák egymást.
2016. júl. 31. 13:23
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyenkor te tanítsd móresre a kicsit. Saját példa. Éplen sétáltam a házban, mikor a 2 éves húgom előrontott egy szobából és úgy belemart a csupasz hátamba; hogy még napokkal utána látszott a nyoma. Anya ezért beleharapott a húgomnak a térdébe, persze nem akkorát, mint ő az enyémbe, de azért érezze, hogy fáj. Többet nem harapott.


De elég durva a 2 évesed, és a leírtak alapján mindig ő a verekedés okozója. Vegyük a labdás példád. Először is nincsen "enyém", de ez most mindegy. Én, mikor elkezdené bántani a nagyot, visszaadnám neki a harapást és/vagy dörgedelmes szavakkal a sarokba parancsolnám, és egy ideig bizony ott is kéne maradnia. Közben meg a szeme láttára kezdenék el labdázni a naggyal, csakhogy érezze, miből marad ki a tűrhetetlen viselkedése miatt. Az altatásnál szintén. Én is "gondolnék egyet" és belemarnék és/vagy mehet ki az ágyból a sarokba. Már nem 1 éves, fel tudja fogni, hogy fájdalmat okoz. Azt is meg kell tanulnia, hogy a tetteinek bizony következményei vannak, ez lehet egy visszaharapás és/vagy 5-10 perc a sarokban. Le kell állítanod, mert ha nem teszed meg; elfajulhatnak a dolgok. Sok sikert és kitartást, és ne feledd, az esetek nem maradhatbak szó nélkül, legyenek következmények.

2016. júl. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, hogy ennek mi lesz a vége, de már tartok tőle. A sarok és a szék nálunk nem működik. Hiába mondom neki határozottan, hogy maradjon ott, szinte meg sem hallja, amit mondok. Nevet rám. Aztán ahogy arrébb lépek, már nincs is ott. De ez más területen is igaz. Mondom neki, hogy "Nem szabad... Meg ne próbáld... Hagyd abba!" de kb olyan, mintha saját magamnak mondanám. Néz rám és megcsinálja/folytatja. Néha arra gondolok, hogy rá kellene ütnöm. De akkor meg az jut eszembe, hogy nem szabad, mert akkor erősítem benne, ami már így is gondot okoz. (Soha életemben, egyetlen egyszer sem ütöttem sem rá, sem a nővérére)
2016. júl. 31. 23:17
 8/10 anonim ***** válasza:

Első lépés megérteni a gyermeki lelkivilágot, életkorok szerint a közös pontokat.


A vonatkozó: dackorszak.


Alap szakirodalom, ami gyakorlaton alapszik, minden pedag-szakon kötelező:


Mérei-Binét: Gyermeklélektan.

2016. aug. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ó ezt csak addig fogja csinálni, míg a nagy egyszer meg nem unja, és jól odacsap. Hidd el, ha olyan a gyereked, rászólhatsz 15x sem fogja meghatni, csak a direkt reakció.

De nem baj, nem árt neki :)

2016. aug. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha te mindig közbelépsz, akkor a nagy nyámnyila anyámasszony katonája lesz, akit másnak kell megvédenie, mert ehhez szoktatod hozzá. A kicsi meg büntetlenül kiélheti az agresszióját, mert negetív visszacsatolást nem kap.
2016. aug. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!