Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket tud (ott) gyermeked 2...

Miket tud (ott) gyermeked 2 évesen? Pl igazi puszit adni vagy megmutatni hány éves mikortól tudnak?

Figyelt kérdés
Vagy milyen egyebeket tud egy két éves?a neten csak fizikai meg intellektuális stb fejlődésről találok csak.
2016. júl. 31. 00:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Az en fiam meg csak masfel eves, tehat nem igazan tudok egyelore nyilatkozni, de kb 13 honapos kora ota ad igazi, rendes, cuppanos puszit.
2016. júl. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
szia, nekem pont most 2 éves a kislányom. Hozzáteszem, hogy van egy 6 éves nővére is, akitől nagyon sokat tanul. Egyre többet beszél, amit jórészt csak mi értünk, de nagyon akarja már kifejezni magát. Tudja, minek hol van a helye, tudja a napirendet, a szokásokat, nagyon aktívan részt vesz mindenben. Levettük a pelust is róla, hátha elkezdi a szobatisztaságot, hát több kevesebb sikerrel, de azért bilire ül. Szól, ha a pelusban van kaki (tati), és ma volt a legkedvesebb megszólalása: átölelte a lábam és mondta, hogy aja szejetek (anya szeretlek). Ad puszit már régóta, tudja, hogy minek hol van a helye, ha szólok, hogy kicsim tedd a cipődet e helyére, akkor párban odaviszi és lerakja a cipősszekrényhez. Most, hogy szobatisztaságra próbálom szoktatni, de nem erőltetem, mindig mondja reggel, hogy pelus, vagy bugyi, hogy éppen mit akar. Ha enni kér vagy inni, azt is szépen mondja, hogy víz, vagy poci fáj, enni.
2016. júl. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A lanyom pont 2 eves. Egyre szebben beszel, mindenki megerti, a heten kezdett tisztulni ennyire a beszede. Mondatokban beszel.

Mutatni nem tudja a kettot, de ha megkerdezed hany eves, mondja.

Mindent megert, es ha kerek valamot meg is teszi. Persze ha van kedve. 😉

Cipot, zoknit es nadragot fel es leveszi.

Levest is egyre ugyesebben eszi. Egyedul eszik persze.

Elszamol tizig, a 8 es 9-es felcserelesevel. 😂

Mar potkerekes biciklivel biciklizik. Nagyon nagy novesu, igy fizikalisan erett. De ahogy nezem agyba is. Amugy imadja a kismotort es a futobiciklit.

Minden gyerek maskepp fejlodik. En csak az en gyerkocomet irtam.

Ja, bolcsis, szepen vannak betegsegek. 😯

2016. júl. 31. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Puszit eleg reg ota ad igazit.

Bucsuzaskor koszon es integet.

Vagany, de most elkezdett felni a magassagtol. Van olyan csuszda, ami ji nagy, beutotta magat mar, azon nem hajlando lecsuszni.

A heten pl. repulotol megijedt. Eltakarta a szemet es mondta felek a repulotol. Azt hittem viccel, de nem.

Az uj embereketol szinten tart, amit nem banok, hogy nem olyan kozvetlen mar.

Szobatisztasaggal olyan szinten porbalkozunk, hogy a bolcsibe minden pelenkazas alkalmaval rakeri magat a wc-re. Itthon is ucsorog rajta. Bilibe szokott inkabb pisilni, van hogy kakilni. Nem eroltetjuk ezt a temat.

2016. júl. 31. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

mult heten volt 2 eves. nem szobatiszta nem oltozik egyedul es nem tud cuppanos puszit adni, csak integetni meg oda teszi az arcat, az nala a puszi.

motorozas ugy kb megy, egyedul eszik iszik poharbol, kanalazik. rajzolgat (autot napocskat csigat felhot mar felismerhetoen) elszamol 10ig, kepen a dolgokat megszamolja ha nincs 5nel tobb. Beszel, mondatokban, ragozva, hangsulyozva (pl. apa csikos polot vettél fel?", anya most nem megyunk a jatszoterre?, ideteszem a nyuszit es adok neki repat, megettem a paradicsomot, anya kapcsolj villanyt! stb) 15 darabos puzzlekat ki tudja rakni. szineket ismeri (a 6-8 fontosabbat) mondokakat.tud.koulbelul elso 8 sorig, meg enekekbol altalaban a refren 4 sorat...meg mutatja ha kerdetem harom targyrol melyik a legnagyobb legkisebb kozepes stb tehat a mereteket ismeri. setal lb 20-30 percet egyben. 11 kg, 84 cm, kislany.

2016. júl. 31. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5os vagyok...elso baba, es a bemutatkozas nala is megy, (nev eletkor, telepules+utca nev)..biciklije neki is van, de nem hajlando raulni. tricikli is van, arra raul de nem er a pedalra a laba még....o a motor hangjatol fel..marmint a kismotortol..ha megy egy baba mellette kismotoron szo szerint remeg...nem tudom mi okozza ezt nal mert eleg regota van kismotorja, nem reg kezdte el ezt. az idegenekkel jol kijon eloszor persze bujik a hatam moge de aztan 10 perc alatt feloldodik. az allatokat imadja, legyen szo negylaburol, 6-8 labuakrol, simogatja oket oda megy hozzajuk (mar amennyire hagyom) stb

wcre szoktam raultetni minden furdes elott de csak ritkan pisil bele, napkozben meg keson szol, mikor jon mar a kaka. fogat mosni tud egyedul (nem kopi ki egyenlore fogkrem nelkul csinaljuk) mosakodni nem mosakodik egyedul. gyertyat elfujja. nem bolcsis amigy, nagyon ritkan beteg, nyugis kislany, rengeteget el van egydul, 1-2 orakat siman eljatszik, mindent megtudok csinalni mellette. most uton van a kisteso, ez nyilvan hoz majd valtozast az o viselkedeseben is, meg a csalad eleteben is es a Te gyereked kerdezo?

2016. júl. 31. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Látom milyen ügyesek:)

Gyermekemnél is most jöttek félelmek elő


Evésnél a kanalat már rendesen fogják?tehát alulról? és előlről teszik a szájukba vagy oldalasan?

2016. júl. 31. 08:35
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Tokre gyerek fuggo


Pl a fiam szabalyosan fogta a kanalat es folyekonyan tisztan beszelt

A nagylanyom babasan es max tomondatokat mondott

A kicsilany egyaltalan nem beszlet de mar villaval is ugyesen bant


Soha nem kerdeztem h hany evesek szal ezt nem tudom :-)


Puszit kb 1 eves koruktol adtak cuppanost


A fiam ugyesen uszot mar akkor igaz kiemelni a fejet nem tudta meg, qmeddig a levego tartott addig:-)

A kicsilany viziszonyos volt kb 3 eves korig

A nagylanyom imadott pancsolni es buvarkodni de az uszas nem ment neki meg


A fiam es a kicsilany 2 evesen mar szobatiszta volt a nagylanyom csak ejjelre, nappal eljatszotta mindig nem figyelt oda ra annyira belemerult a jatekba ..


Oltozes a kicsilanyom nem volt hajlando egyedul oltozni ellenben a masik ketto egesz ugyes volt benne 2 evesen


Szal nincs ket egyforma gyerek ... Mindegyik masban jar elore es mas a hatranya de olyan 6 eves korra ezek kiegyenlitodnek

Ugyhogy ne aggodj h mit tud mit nem

Mivel ez nem verseny !!!

2016. júl. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
rámarkol a kanálra, és oldalról tömi a szájába...de viszonylag folt mentesen eszik, tegnap pl a cékla krémlevest is egy kis folttal megúsztuk :) rizs meg ilyesmi ami potyog, néha van az ölében...én egyébként nem erőltettem a kanállal evést, 21 hónapos volt mikor egyszer csak szólt hogy megakarja próbálni. akkor adtam neki először oda szinte, és 1 hét alatt megtanult enni...pedig előtte már szekáltak a rokonyok hogy már rég alá kéne újságoznom, aztán hadd szóljon, hadd borítsa a tányért, de én úgy voltam hogy nem sietős..inkább kivártam
2016. júl. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a fiam 2 éves. futobiciklivel száguldozik, felmegy a domb tetejére majd gurul lfele a lábait meg teljesen felemeli (én félek, o nem), 5 szint ismer (mondja franciául, magyaru, ja igen, mert kétnyelvu család vagyunk), enni szépen eszik, de azt már 1.5 éves korátol. szobatiszta mostanság kezd el lenni, vettunk neki bilit, mondtuk, ha kell akkor menjen oda, ugyhogy naponta 4 szer biztos bilibe végzi a dolgat, magatol. fogat egyedul mossa..teljesen felismerhetoen énekli a dalokat, és koncentral rajzolas kozben, hogy felismerheto dolgokat "alkosson". levetkozni le tud, feloltozni csak a szandal, cipo, nadrág megy. puszit pár honapja ad. számolni magyarul 5 ig tud, franciául 10-ig. állathangokat utanoz. beszélni franciául 3-4 mondatot mond, a tobbiben csak szavakat, magyarul is mindent ért, viszont csak pár szot mond magyarul, már kezd rájonni, hogy az apjaval franciául kell beszélni velem pedig magyarul. ha valamibol mondjuk az utolso van, akkor ránéz az apjára és mondja franciául, hogy utolso, majd elneveti magat, elmondja magyarul is, hogy utolso :)
2016. júl. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!