Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyedül hagyni egy 7évest?

Egyedül hagyni egy 7évest?

Figyelt kérdés
Barátnőm egyedül szokta otthon hagyni 7éves lányát nem az én dolgom de ez sokkolt. Hogy hagyhatja egyedül? Az én lányom is 7éves de még csak 5percre sem hagynám otthon egyedül. Vagy csak én vagyok ilyen? A másik dolog telefont vett neki most megy elsőbe kérdem én mi a jó istennek neki Ennyi idősen telefon? :O várom véleményeteket
2016. aug. 7. 07:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Namost ha "egyedül hagyja otthon" akkor logikus a telefon maximálisan!


Azèrt kérdés hogy mit takar, hogy egyedül hagyja otthon? Egész nap? Vagy fél órára míg leszalad a boltba? Kicsit ismerni kéne a körülményeket...

Én is voltam pár órát egyedül annak idején már kisiskolásként, ahoy a boltba is képes voltam önállóan eljárni, ha kellett.

2016. aug. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azért kapta a telefont mert a tabletja tönkrement... Elég sok időre szokta otthon hagyni
2016. aug. 7. 07:56
 3/16 A kérdező kommentje:
Reggeltől estig
2016. aug. 7. 07:57
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Ez gyerekfüggő. Engem egyedül lehetett hagyni hét évesen. A barátaim gyerekeinek többségét nem. A sajátom még pici, róla nem tudok nyilatkozni.
2016. aug. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
30%

A férjem 7 évesen egyedül járt iskolába. Engem 12 évesen még kocsival vittek. Én 18 évesen már önállóan éltem. Ő 27 évesen költözött el otthonról. (Lehetősége meg lett volna.)

Szülőfüggő, hogy ki mit enged meg a gyerekének. De az önállóságra neveléshez nincs sok köze, ha épp ezzel indokolná. Én nem hagynám egyedül a 7 évest.

2016. aug. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat
2016. aug. 7. 08:09
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Neked az jó, ha most veled együtt szidjuk a barátnődet?

Mit csinál az anya reggeltől estig, hogy magára hagyja a gyereket? Milyen sűrűn? Hol van a család többi tagja? Nem tudnál neki segíteni te? Biztos a lányaitok is jó barátnők...


A 7 éves fiamat egyébként simán itthon hagytam reggelenként 10-15 percre, és igen, neki is van telefonja, pont ezért.

2016. aug. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

"Ő 27 évesen költözött el otthonról. [...]De az önállóságra neveléshez nincs sok köze"

Az elköltözés nem jelent önállóságot és a szülőkkel élés sem az önállóság hiányát. Szeretheted a férjedet.

Na ez volt az off.


On:

Ha olyan jó barátnőd (kétlem, csak játszod a barátságot), akkor mondd a szemébe!

Mai törvények alapján 12 éven alulit büntetendő felügyelet nélkül hagyni.

Ettől függetlenül van olyan gyerek, aki elég érett rá. És van olyan szülő, aki akár kényszerből (dolgoznia kell, felügyeletre nincs pénze), akár azért mert simán felelőtlen, megteszi.


Ha zavar hogy egyedül van a gyerek, ajánld fel hogy vigyázol rá!


A telefon pedig szinte teljesen természetes a mai világban. Egy olyan gyereknél, aki sokat van a szülőtől távol, másokra bízva, nagyon jól jön.

2016. aug. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%

Van egy 7es egy 9 eves fiam.

A nagyobbat mar siman egyedul mertem hagyni 7evesen.nem egesz napra de fel-1orara gond nelkul.o egy nyugodt,megbizhato gyerek.

A kissebb is mar itthon marad de ugye alt. A tesoval.O viszont onallobb.reggel csinal maganak reggelit pl.nem kelt fel ha meg alszom.

Tudom,hogy nem nyitjak ki idegrnnek az ajtot,az ablak kozelebe nem mennek(8.on lakunk)nem nyulnak a gazhoz,nem fognak domestost inni es egyebek.

Telefonja is van mindkettonek.a nagynak a suliban jo szolgalatott tett,csak irtam egy sms t ha kestem,vagy valamit elfelejtettem reggel mondani.vagy ha itthon vannak megcsorog ha szeretne valamit.

De pp voltak sokat nyaralni a mamaval,konnyebb volt igy beszelgetni veluk.van tabletjuk,ut kozben azon szoktak jatszani,vagy meset nezni,es itthon is ha nem tudnak megegyezni mit nezzenek akkor a sajat tabletjukon nezik amit szeretnenek.vannak szabalyok,nem nyomhatjak egesz nap,csak mertekkel.

A nagy egyedul le megy boltba is par dologert.igaz a bolt itt van a hazunk vegeben.

Szerintem regen sokkal elobb,sokkal tobb idore magukra lettek hagyva a gyerekek.

Ha megbizhato gyerekrol van szo,szerintem semmi problema nincs ezzel.

2016. aug. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%

A férjem ennyi idősen egyedül járt iskolába agglomerációból Budapestre és délutánonként egyedül volt, engem meg anyám vitt és hozott busszal minden reggel 11 éves koromig. Engem is el lehetett volna engedni/egyedül lehetett volna hagyni, csak az én szüleimnek volt ideje kísérgetni engem, a férjemék meg szegények voltak. A férjem tesójának a gyerekei 15 éven felüliek, mindegyiküket viszik autóval reggelente még mindig.


Tényleg gyerekfüggő és szülőfüggő, meg környékfüggő.


Egyébként most tekintsünk el attól, hogy hogy nevezheted őt barátnődnek, amikor itt fröcsögsz, de gondolj legalább arra, hogy miért barátkozol valakivel, akit teljesen hülyének tartasz? Pazaroljátok mindketten az időtöket és energiátokat a másikra.

2016. aug. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!