Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves gyereket lehet...

Hány éves gyereket lehet egyedül, felügyelet nélkül fürdeni hagyni?

Figyelt kérdés
Úgy hogy az emeleten fürdik, én meg lent vagyok és teszem a dolgom. Úszni, búvárkodni tudó 6 éves gyerekem van. A kadba kevés vizet engedek, ajtó nyitva és ha beszél az lehallatszik hozzam, mert a nappalibol megy a lépcsőház.
2015. szept. 29. 21:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
29%
szerintem 9-10 évesen
2015. szept. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%
Kövezzetek meg, de az én lányom 3 éves kora óta percekre magára hagyom. Teszek-veszek, közben rá-rá nézek. Most 5 éves. Szerintem erősen túlzás, ha valaki 9-10 évesen meri csak egyedül hagyni. Oké, ha valaki azt mondja, hogy 5 évesen még ne, de 9-10 évesen már nem hiszem, hogy kíváncsi lesz rám a gyerekem, miközben fürdik. Visszaidézve a gyerekkoromat, mikor iskolás lettem, addigra már senki be nem mászkálhatott, míg fürödtem. Akkor már szégyenlős voltam.
2015. szept. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Eddig én is mindig ott voltam vele a fürdőben, vagy az emeleten egy másik szobába pakolasztam. Ma csináltam először hogy ott hagytam. Nem volt semmi, megfürdött 3 perc alatt és lejött. Én is emlékszem kiskoromban olyan 7-8 évesen egyedül fürödtem, de ott egy szinten voltunk. 9-10 évesen meg mar én is zavarba jöttem, amikor apám bejött.
2015. szept. 29. 21:16
 4/18 anonim ***** válasza:
48%
9-10??? remélem nincs gyereked 1#
2015. szept. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
51%
5,5 évesem van, rég egyedül fürdik. nyitva résnyire az ajtó, játszik, majd megmosakszik, majd megyek be könyörögni, hogy hideg a víz, szálljon ki. főzni szoktam olyankor, 5m-re van a konyha a fürdőtől, de olyan is van, hogy lemegyek a földszintre kiteregetni de ez ritka. azért szeretek még a közelben lenni :) remélem mire iskolába megy már nem kell ránézni :)
2015. szept. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
Ha egészséges akkor nyugodtan fürödhet egyedül 6 évesen, esetleg halló távolságban legyél tőle. Gondolom hajmosás és egyebeket nem hagyod, hogy egyedül csinálja.
2015. szept. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
De ha a gyerek 6 éves, akkor nyilván jól ismered, te nevelted eddig is, tudod hogy mikor, hogyan és mennyi időre hagyható egyedül. Komolyan nem értem a kérdést, ez miért probléma most?
2015. szept. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
6,5 évesem kb egy éve egyedül fürdik,mostmár fogkrémet is tud nyomni,egyedül vizet kell beállítani neki,ő zuhanyzik!kádból is ki tud jönni.
2015. szept. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok

én csak magamban párhuzamot vontam az önálló fürdés és önálló iskolába járás között, bnőm 9 évesen engedte el először suliba egyedül a gyereket


nekem pici gyerekem van, jelenleg el nem tudom képzelni, mikor jön el az a korszak, hogy kevésbé önveszélyesek már, ezért indultam ki másból

2015. szept. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
4 éves a fiam, és egyedül fürdik. Ez alatt azt kell érteni,hogy otthagyom mondjuk a kádban és kb. folyamatosan dumálunk, csak mondjuk én a konyhában teszek-veszek, és kb. 5 percenként rá is nézek.
2015. szept. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!