Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti elolvasnátok a gyereketekne...

Ti elolvasnátok a gyereketeknek a meleg herceges mesekönyvet?

Figyelt kérdés

Van valami amerikai mesekönyv ami pár éve íródott és nagy a sikere a svéd óvodákban. Lényegében egy Grimm-mese szerű történetet dolgoz fel, amiben a herceg megmenti a királylányt a toronyból, csak itt két herceg van, akik egymásba szerelmesek, mert melegek. Legyőzik a gonosz sárkányt, megmentik a királylányt, hazakísérik a királyhoz, aztán összeházasodik a két herceg egymással.


A svéd óvodai nevelők dicsérik a könyvet, mert már a kisgyerekeket is a toleranciára neveli. Ti mit szóltok ehhez?



2016. aug. 8. 13:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
53%
Lehet utálni most érte, de NEM.
2016. aug. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
41%
NEM
2016. aug. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
43%
NEM!!
2016. aug. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
50%

A svéd nevelés bukásáról már régóta lehet olvasni. Valószínűleg nem kéne őket követni, de ennek ellenére semmiféleképpen nem olvasnám el én sem.

Kár, hogy ezeknek a tolerancia azt jelenti, hogy elfogadni a homokosokat, miközben gyerekek halnak éhen, emberek fagynak meg az utcán, és sorolhatnám. Nem itt kezdődik a tolerancia, hogy nekem el kell fogadni, hogy más mit csinál az ágyban. Ahhoz nekem semmi közöm. De ahhoz már van, ha látom, hogy alig él a szomszéd, mert nincs étele, akkor adjak neki! Erről melyik svéd mese szól????

2016. aug. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
70%

Állítólag a Jégvarázsos Elzát meg leszbinek akarják kikiáltani.


Én attól tenném függővé, mennyi idős a gyermek, illetve már találkozott-e melegekkel egyáltalán, akár utcán, akár filmből stb.


Ha igen, biztos rákérdezne, hogy ez hogyan lehetséges, és akkor elmagyaráznám neki, hogy vannak fiúk és lányok, férfiak és nők akik az azonos neműeket szeretik. Szerintem ezt pár szóval el lehet magyarázni.


Tiltani nem tiltanám, ha érdeklődést mutat a könyv iránt.


Amúgy a svédek valóban híresen toleránsak (és kiválóak az iskolai-óvodai eredményeik úgyhogy nem egy hülye népről van szó, bár itt nem is csak svédekre szűkíteném le, mert én pl. Dániában is nagyfokú toleranciát és segítőkészséget tapasztaltam, szóval alapjáraton volna mit tanulnunk a skandináv népektől.

2016. aug. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
47%

Nem.

Van meleg nagybátyám. Amikor meglátogattuk őket, akkor is annyit mondtunk az óvodás fiainknak, hogy lesz ott egy másik bácsi, ő is ott lakik, neki is szépen be kell majd mutatkozni, köszönni, stb. Úgy gondolom, ez elég toleráns.

De külön arra nevelni, hogy vágjanak jó képet a szerelmes királyfiakhoz, szerintem igazán túlzás. Van sok egyéb, amiben még nem szeretnék példát venni a svédektől. Ez van.

2016. aug. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%
Elolvasnám neki, ha érdekelné.A mesékből csak annyi információhoz jut,amennyit fel is tud dolgozni a korának megfelelően.
2016. aug. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, az én 3 éves fiam egyáltalán "értelmezi-e" magát a szerelmet.

Oké, hogy anya-apa. De lehet neki mindegy, hogy fiú lány, vagy fiú fiú, mert ő még nem ismeri a szexualitás fogalmát, ezért lehet ő csak "barátságnak" tekinti.

SZóval lehet nem problémázna rajta, hogy most épp 2 királyfi van a mesében, hisz a bölcsiben ő is mindent a fiú barátjával csinál. Mégsem meleg.

2016. aug. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
54%
Azért arra kíváncsi lennék az első pár hozzászóló kapcsán, hogyha még egy teljesen ártalmatlan könyvet sem olvasnának fel a gyereküknek, mit tennének ha később azt mondaná nekik, hogy a saját neméhez vonzódik?!
2016. aug. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
75%
Azért egy picit utána nézhetnél, mielőtt ekkora hülyeségeket írkálsz.Nem betegség.De nem értem hogy lehet egyébként mindenféle információ nélkül kommentelni..
2016. aug. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!