Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Alszik délután a 3év körüli...

Alszik délután a 3év körüli gyermeketek otthon vagy az oviban? Mit tegyek? Emiatt kicsit félek az ovitól.

Figyelt kérdés

Sajnos az enyémnek mindig gondja volt az alvással.Nem egy nagyalvó tipus.Szeptembertől indul újra az ovi,mivel most már dolgozni fogok,nem tudom majd ebéd után hazahozni.(Mert tavaly hazahoztam,ebéd után mivel nem aludt el az oviban)

Kicsit aggaszt hogy mi lesz vele.


2016. aug. 8. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó óvóvéninvel nem gond :)

Az enyém sose aludt, éjjel nagyon jó alvó volt, de nappal nem akart, csak pihent, nyugiban volt kicsit.

Óvónéni két napig maga mellé ültette egy székre, hogy amíg a többiek alszanak, ő addig itt szokott figyelni, harmadik nap a gyerek közölte, hogy ez unalmas, van-e még ágy neki is :)

2016. aug. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Kicsit gonosz leszek, de én pont emiatt nem támogatom azt, hogy ebéd után hazavigyék a gyerekeket. Biztos nem fog aludni, hacsak meg nem unja a semmit tevést mint az első válaszadó gyereke, megszokta, hogy ennyi az ovi, ebédig tart. Ha eddig sem erőltetted rá az alvást, ne 3 évesen kezd el rászoktatni, már előbb kellett volna. Az én 3.5 évesem is olyan, hogy nem akar aludni, de nálunk kötelező az alvás, sőt, születése óta mindig is ragaszkodtam a rendszerhez, a napi 2 majd 1 alváshoz akkor is, ha az első fél óra hiszti volt, érdekes, ahhoz képest, hogy a fiam soha nem álmos simán alszik 1.5-3 órát ebéd után.

A kérdésedre válaszolva, szerintem ne aggódj, az óvónők megoldják majd. Lehet, hogy bizonyos idő után sem szokik rá az alvásra, akkor majd az óvónők elfoglalják alvás időben, aztán lehet, hogy aggódsz és semmi gond nem lesz, egy hét után úgy fog aludni mint aki születése óta erre lett szoktatva. Minden jót!

2016. aug. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Ne aggódj ezen sokat. Az oviban jobban elfáradnak. Más közeg. Koncentrálni kell nekik már. El fog fáradni.
2016. aug. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Remélem nem lesz vele gond.Persze van mikor álmos és van hogy 1óra hisztivel alszik el,van hogy 5 perc alatt.Van hogy 2óra altatás után inkább feladom.Az a baj,ha nem alszik délután akkor nem mindig de van hogy hisztis,vagy a saját lábába is képes elesni,olyankor annyira ügyetlen szegénykém.Ezért ha nem alszik délután akkor nem is szoktam olyan helyre vinni,ahol pl.nagyobb csúszda van,mert tudom,hogy ilyenkor eléggé "balesetes".Ezért aggódok kicsit.

De bízom benne,hogy elfárad az oviban annyira,hogy el fog aludni.

2016. aug. 10. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!