Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez rossz taktika? Ti hogyan...

Ez rossz taktika? Ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy ti hogyan csináljátok azt, hogyha kérni akartok valamit a gyerektől. És mi van ha nem akarja? Első, második, harmadik kérés után sem? Mit tesztek, ha csak ellenkezik?

Nekem 2 és 4 évesek a lányaim. A kicsit legtöbbször hisztivel tudom rávenni a dolgokra. Pl.: induljunk még ha ő nem is akar. A nagyobbnál van bűntudatom. Először kérni szoktam. Van, hogy ez elég is. De legtöbbször nem. Akkor kérem még egyszer, meg még egyszer, meg.... Ha csak nem, akkor elszoktam konkrétan magyarázni, hogy miért. Pl.: menjünk haza, mert holnap korán fogunk kelni, időben kell ma lefeküdnünk. Ha ez sem használ akkor elég határozottan kérem meg, de nem kiabálok vele! Ekkor már szokta érezni, hogy tényleg meg kellene tenni, de még néha így is nemet mond vagy hisztizni kezd. És ilyenkor jön a kezemben maradt egyetlen megoldás: megzsarolom. Pl.: Ha nem megyünk haza, holnap nem jövünk el; Ha nem mész fürdeni, este nem lesz mese; Ha nem veszed fel a ruhádat, itthon hagylak, stb... De már nagyon unom, hogy ezt kell csinálnom, mert rossznak érzem magam miatta. De mit tehetnék? Megütni soha nem ütöttem meg egyiket sem, nem is fogom. Esetleg valami más megoldás? Csak azért mert például iszonyatos, amikor mondjuk a boltban vagyunk a kicsi nyűglődik, hisztizik a kezemben a nagynak meg mondom, hogy induljunk már, de ő meg ráköti magát valamire és szinte sehogy sem tudom kihozni. Ilyenkor is általában mondok neki valami hasonló fent említett dolgot.


Ti hogyan csináljátok, ha mást akartok, mint a gyerek, ő meg nem hajlik a kompromisszumra sem?



2016. aug. 14. 23:03
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tényleg hasznosak voltak. Nagyon is! :) Egyébként az "itthon hagylak" dolgon kívül nem szoktam ilyen dolgokkal zsarolni. Én is hallottam a szeretetmegvonás nagyon rossz hatásairól és nem is szoktam alkalmazni. Amikor hisztizik, akkor sem hagyom ott például a kisebbet (ő most gyakrabban csinálja), megvárom mellette, amíg abbahagyja. Szóval az rám tényleg nem mondható. És egyébként iszonyatosan nagy türelmem van hozzájuk. Soha nem kiabálok velük. (Annyira ritkán fordul elő, hogy az már tényleg a soha határán van.) Mindig kérlelem őket, majd határozottan kérem, de a kiabálásig nem jutunk. Hangosabban szoktam rájuk szólni, mondjuk, ha megijedek, mert el akar mellőlem futni és nem messze van az út (kicsi csinálja csak). De ez sem kiabálás, csak tényleg hangosabban mondom.

Még egyszer köszönöm!

2016. aug. 15. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!