Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most nagyon rossz szülő...

Most nagyon rossz szülő vagyok, ugye?

Figyelt kérdés

ma a kislányom (soha nem csinált ilyet), majdnem kiszaladt az úttestre, pont megfogtam. 3 éves. Pont dacolt valamiért..

Annyira megijedtem utána... És mérges voltam, mert kiszaladt. Megszorítottam a karját :-( most meg véraláfutásos lett :-(((( Alapból igen èrzekeny a bőre... Lehet erősen szorítottam meg, de tényleg nagyon megijedtem... :-((

Soha nem tettem ilyet...

Most nagyon rosszul érzem magam.. Komolyan :-(

Megy bölcsibe holnap, mondjam el ott is? Hogy tudjanak róla?? Soha, de soha nem ütném meg méregből. Nem akarom, hogy úgy nézzenek rám, mint aki bántja a kislányát :-((

Nagyon szarul érzem magam :-((


2016. aug. 3. 22:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

Nem vagy rossz szülő. Megértelek. Ahogy jónak gondolod. Elmondhatod.


Iszonyatos dolgokat tudnak csinálni amitől frászt kapunk. Nem bántottad.

2016. aug. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
szerintem mondjuk jobb ez mint ha elütötte volna az autó... és talán megtanulta, hogy hiszti ide vagy oda, vannak dolgok amikről nem lehet elfeledkezni
2016. aug. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
dehogy is vagy rossz szülő :) előfordul, és nem szándékosan akartad 'bántani' (bár ez nem számít annak szerintem). elmondhatod a bölcsiben, ha akarod, senki nem fog rosszul nézni rád.
2016. aug. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz szülő, a lényeg, hogy időben reagáltál. Meg gondolom megbeszélted vele, hogy ez miért történt, meg megpusziltad a bibijét :)
2016. aug. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ráadásul ezen a h*lye facebookon mikor vejelentkeztem, rögtön egy ilyen cikk fogadott: ne bántsd a gyereked, örülj, hogy veled van meg hasonlók... Ezt egy olyan anya írta, aki elvesztette a gyerekét.. Ez még i-re a pont.


Jó, lehet túl gondolom, meg most ezen fogok holnap is kattogni, mert tenyleg megijedtem... Anyut is felhívtam, hogy mikor visszarántottam, lehajoltam hozzá és megszorítottam erősebben..


Köszönöm a nyugtatást,de este meg rosszabb, mert ilyenkor alszik ès mindent megbánok..

Szerencse, hogy észnél voltam, mert a bölcsi forgalmas úton van..

És még este együtt fürödtunk, éd mutatta, hogy fájt neki akkor.. De tudja, hogy miért csináltam, legalábbis remélem, mert elmondtam!

De az, hogy vérsláfutásos lett.... Soha nem bocsájtom meg magamnak :-( oké, hogy a fenekére csaptam volna,de nem.. Én Megszorítottam :-(

2016. aug. 3. 22:55
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rosszabbul járt volna ha hagyod, hogy ki szaladjon és elüsse az autó, valahogy meg kellett fognod. Nem hiszem hogy tragédiaként fogja fel, beszéld meg vele hogy azért volt mert megijedtél és nem akartad hogy baja essen azért fogtad meg erősen, nagyon szereted de többet ilyet ne csináljon mert veszélyes.
2016. aug. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Miért, a fenékre csapás mennyivel jobb?


Ilyesmi előfordul, ne emészd magad. A bölcsiben meg tényleg jobb, ha te elmondod, mi volt a szitu, a gondozónők láttak már sok mindent, de inkább tőled tudják meg, mint hogy elkezdjenek kombinálni.

2016. aug. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Holnap mindenképp elmondom, mert a kislányom tuti elmondja es lehet nem úgy meséli el, aztán lehet tènyleg félreértik.

2016. aug. 3. 23:11
 9/17 anonim ***** válasza:

Most lehet, hogy csúnya lesz, de inkább szorítsd meg, mint üsd meg. Ez mutatja az ijedtségedet. Nem dühből, hanem félelemből tetted. EZ NEM ELÍTÉLENDŐ! Számomra az lenne az, ha arrébb vitted volna és egy jó nagyot csaptál volna a fenekére. Ez így nem az.

Mondok egy hülye példát. Az út forgalmas, jöhetett volna autó, ő meg pici, meg sem látták volna. Egy pillanat és megvan a tragédia. Ha egy elképzelt esetben, ugyanígy az élete múlt volna rajta és te csak a karját tudtad volna fogni, megbántad volna, hogy az élete megmentése miatt véraláfutásos lett? Dehogyis! Nincsen ezzel semmi baj. És a lényeg, hogy még így is bánt! Nyugtasson a bűntudat. Sok anya már a 2 évest bántja apró dolgokért. Nem ijedtségből, hanem dühből és ingerültségből. És hivatkoznak a következetes korlátokra... Ez teljesen más dolog. Szerintem te jó anya lehetsz :) Ennyiből kiderül.

Az viszont jó ötlet, ha elmondod. Ne utólag kelljen magyarázkodni!

2016. aug. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Velem is előfordult ilyen,annak is nyoma maradt,teljesen megértem az érzéseidet. Emberek vagyunk,ne ostorozd magad. Én is napokig gyötrődtem. Pont hogy jó szülő vagy,mert félted és mert ennyire bánt.
2016. aug. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!