Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves kislányom mindenben a...

6 éves kislányom mindenben a legjobb, legszebb, legügyesebb akar lenni. Hiszti van ha más gyereket is megdicsérek. Hogyan tudjam vele megértetni, hogy más is lehet ügyes v szép?

Figyelt kérdés

Szinte minden nap nálánk játszanak a barátnői. Rajzolnak, megdicsérem őket. De szépet rajzoltatok.

Erre kislányom rögtön: - "De az enyém ugye szebb?!"


2016. aug. 15. 00:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez tipikus

A sok ill tulzott dicsérettől a gyermekek képesek azt hinni hogy csak akkor szeretik őket ha teljesitenek, ìgy kudarcokat nem tudnak feldolgozni és nem is lesznek kitartók.


Ezt ellensulyozni azzal lehet amikor kudarcok esetén csak röviden tömören fogalmazunk, és nem csinálunk sajnálatot belőle pl sebaj, most nrm sikerült, majd legközelebb esetleg hozzátenni, akkor is imádlak :)

2016. aug. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
As enyem is ilyen . Édes picik , a te szemedben akar legjobb lenni
2016. aug. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Arra nevelted hogy akkor szereted ha o a legjobb. (akkor is ha nem volt szandekos) Most pedig aggodik hogy mas gyereket jobbnak talalsz es elvesziti a szeretetedet.


Nem azt kell vele megertetni hogy mas is lehet ugyes vagy szep, hanem hogy akkor is ertekes ember ha nem o a legjobb. Ezt pedig megertetni nem lehet vele, csak ugy ha elkezdesz ennek megfeleloen viselkedni.

2016. aug. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

*amit ìrtam, gyerekcsoportokon tesztelték is.

Egyik csoportot ajnározták, masiknál csak elismerték a jo megoldásokat es amikor a nehezebb feladatokat kapták az első csoport hamar csalodva feladta, míg a masik hosszasan gobdolkozott fejtegette..

2016. aug. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Vidd bele olyan szituációkba, ahol "biztonságosan veszíthet". Pl. családi társasjáték.


Ehhez idő kell, ott kedvesen, de határozottan fogadtassátok el, hogy néha veszít, de "legyen sportszerű" és nem dől össze ettől a világ. Idővel ezt kortársak bevonásával is lehet folytatni.

2016. aug. 15. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mutass neki példát,hogy te is emelt fővel tudsz veszíteni.

Jó,ha látják,hogy anya/apa sem csap hisztit,mert nem első!

2016. aug. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves 3.válaszoló. Bizonyára szándékomon kívül mégis elszúrtam ezt a nevelést. Bár valóban agyon dicsértem, és nem is véletlenül, csak az ellenkezőjét váltotta ki , mint én szerettem volna. Mivel én gyerekkoromban kevés dicséretet, sőt, inkább kritikát kaptam és leszólást, ebből kifolyólag önbizalom 0. Gondoltam a gyerekemnél ilyen nem lesz. Aztán gondolom túldicsértem. Most meg ez a baj.

Esetleg írnátok még több ilyen szituációt vagy ötletet, hogy hozzam helyre. Vagy ajánlanátok oldalakat ahol erről van szó.

Elszúrtam, tudom, de talán még helyrehozható. :(


Itthon társasjátékozunk hú de brutál hisztiket csap. ő akar kezdeni, ő nagyobbat akar dobni, és persze nyerni. Régen felrúgta a játékot ha nem ő nyert, mostanában már duzzogva is de végig játsszuk ha veszít akkor is.

2016. aug. 17. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!