Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mentenéd kisgyermeked...

Hogyan mentenéd kisgyermeked kutyatámadástol?

Figyelt kérdés

Számtalan esetben látom pl kertes házaknál, amíg az utcafronton nyírja a gazda a sövényt, simán kinnt van veke a kutya poráz szájkosár nélkül 3s el-el tiblábol.egyik persze hogy nyitott játszótér mellett.

És nem pincsikről hanem nagytestű kutyákrol van szó.


Vagy maga a sétáltatás nálunk még rottweilereknél is valahogy szájkosár nélkül szokás, nem feszített, azaz laza porázon, mellettük elhaladva simán gondolhatna egyet a kutya hogy megugrik..pláne gyermekem ráadásul hirtelen jellem...a kutyáknak meg ahogy feltűnt, a hormnjaik szibtje adja hogy kiszámíthatatlan lesz még a kezes bárány kutya is..


Mai nap végképp tultett mindenen.

Simán gazdi nélkül szabadlábon sétálgat a kutya(lent kép, nem jut eszemve a neve) és ahogy jövünk kismotorral szemben megáll velünk és néz néz telibe minket...megálltunk...es azon afyaltam ha támad mi az istent csináljak...jött egy srác járokelő, kérdeztem nem ez övé, nagy lazán bevágja, á nem, csak a szomszédé, megkértem zavarja már el, ment vele tovább.



Amugy mindez nem büntetendő...?


2016. aug. 17. 21:20
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 A kérdező kommentje:

[link]


Reklám alatt a kép

2016. aug. 17. 21:20
 2/63 anonim ***** válasza:
61%
A gazdiknak ugyanolyan felelőssége a "kiszámíthatatlan" kutyák nevelése,rendre tanítása,mint ahogy neked kell a "hirtelen jellem" gyerekedet.
2016. aug. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
81%
Szerezz be egy paprikasprét , szatír ellen egyéb trógerek leküüzdése ellen is jó.
2016. aug. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 A kérdező kommentje:

Nem vagy normális első válaszadó...

A gyerek örömmel kitörően sikít mert cuki neki a kutya és lenditi a kezét simogatni...mégis mit tanitsak azon hogy kutyáknak nem sikítunk...?egy gyerekről van szó...

2016. aug. 17. 21:34
 5/63 anonim ***** válasza:
66%

Egy időben - elég sok negatív élmény után - nálam vipera volt a babakocsi behajtott napfénytetőjén...


Most, hogy már nem járunk babakocsival, ha olyan kutya jön, a gyerekek átjönnek a kutyával átellenes oldalamra. Többször volt olyan, hogy megindult a gyerekre a kutya morogva, ugatva, ilyenkor a gyerek és a kutya közé lépek határozottan. Ha ez nem elég (kutya nem kap észbe, tovább morog és támadni próbál, valamint a gazda sem hívja be a kutyát), akkor határozottan, hangosan azt mondom, takarodj. Egy eset volt, amikor ez sem volt elég, akkor elindultam a kutya felé.


A kutya nem hülye, felnőttet nem nagyon támad meg. De inkább engem harapjon meg, mint a gyereket.

2016. aug. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
83%
A nem szól hozzá - nem néz rá - nem nyúl hozzá szentháromságot próbáld megtanítani a gyereknek ha már elég nagy hozzá. Ez sokat segít.
2016. aug. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
93%
Úgy védem meg a gyerekem a kutyatámadástól, hogy már kicsi korától kezdve és azóta is folyamatosan tanítva van, hogy az élőlény nem játékszer, nem ordítunk rá, nem rohanunk sem felé, sem előle, nem kapkodunk az irányába még simogatás céljából sem, mert megijedhet. Ennél hatásosabb megelőzés a világon nincs. Ami kivédhetetlen, azzal meg úgysem lehet előre tervezni, azt majd az adott helyzet hozza, eddig azt olvastam, hogy ki kell billenteni a kutyát az egyensúlyából úgy, hogy a hátsó lábait felemeljük, akkor elengedi azt, amire ráharapott. De "normálisan" viselkedő embert ritkábban támad meg kutya, mint ahányszor autó ütheti el.
2016. aug. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
95%
Nos, persze, közterületen kötelező minimum a póráz. De próbáld meg tanítgatni a gyerekednek hogy szépen kell odanyúlni a kutya felé, és ha sikít mond neki h csss de persze kedvesen hogy érezze, nem rosszat tesz, csak megijed a kutyus. Akárhányszor kutyát akar simogatni, kèrdezd meg a gazdát hogy lehet e, és tanítsd meg hogyan kell közekedni egy kutyához. Tegye ki a tenyerét, hogy a kutya megszagolja, aztán simogassa meg. Ezt minden kutyával, mert nem lehet odarohanni minden kutyához. A miénk nem bírja az idegeneket, simán rámorogna ès megugatna titeket. Hamar meg fogja tanulni hogy kell kutyát simogatni.
2016. aug. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 A kérdező kommentje:

Olyan jók vagytok...mintha nem lenne szokásuk a gyerekeknek autóutra is kirohanni...persze hogy mindent tanít az ember meg etc..fogja a kezét meg stb.

Azt kérdeztem már meglevő támadáskor mit lehetne tenni?

Köszi aki a kérdésre válaszol is.



És a kutyanevelésr hagyjuk már..akkor is egy állat, ösztönlény.

Engem támadott már meg nehézsorsu mindenkinek "nyalos"csicska kutya is..

Meg munkahelyen meghülyült a birkaszelid terrier amikor a nőstény párja tüzelt, támadt mindenkire..el kellett zárni..

Kutyanevelés.ha ha

2016. aug. 17. 21:46
 10/63 A kérdező kommentje:
Bízzak meg egy kutyában hogy jol van nevelve..na de most komolyan erre alapozni..
2016. aug. 17. 21:48
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!